Bėgikė Desiree Linden / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2018-04-17 19:13
AA

Bėgikė Desiree Linden (34) turi kuo didžiuotis. Nepaisant prasto oro ir visų kliūčių, kurias teko įveikti, Amerikos moterims ji taps tikru įkvėpimu. Sportininkė nugalėjo savo varžoves Bostono maratone ir tapo moterimi amerikiete, po trijų dekadų įveikusia savo priešininkes šiose varžybose.

Pirmadienį, nepaisant lietingo oro, Desiree Linden per daugiau nei dvi valandas (2:39:54 ) įveikė 42 kilometrų trasą. Nuo 1985 metų, kai maratono nugalėtoja tapo Lisa Larsen Weidenback, to nėra padariusi jokia kita amerikietė.

2011 metais Desiree Linden jau bandė savo jėgas šiose bėgimo varžybose. Moteris tąkart pralaimėjo savo varžovei vos dviejų sekundžių skirtumu.

Dukart olimpinė čempionė bėgo ištvermingai, iš Etiopijos kilusiai pagrindinei jos priešininkei Mamitu Daska – teko nusileisti.

Iki finišo tiesiosios likus nedidelei atkarpai, amerikietė atsiplėšė nuo būrio sportininkių ir jai kertant liniją, horizonte kitų bėgikių nebuvo matyti.

„Tai – istorija“, – po varžybų NBC sporto žurnalistams teigė moteris. „Esu sujaudinta ir laiminga galėdama čia būti, tai padaryti. Net tokią apniurusią dieną kaip ši“, – kalbėjo D. Linden.

Desiree Linden / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Šalia D. Linden bėgo ir kita amerikiečių numylėtinė – Shalane Flanagan. Moteris liko šešta. Kartu su D. Linden jos ne kartą atstovavo JAV Olimpinėse žaidynėse.

Vyrų bėgime triumfavo Y. Kawauchi. Maratono distanciją japonas nubėgo per kiek daugiau nei dvi valandas (2:15:58). Prieš jį, paskutinis laimėjęs Bostono maratoną japonas buvo Toshihiko Seko. Tai įvyko prieš daugiau nei 20 metų.