Po tragedijos Šarlotsvilyje – populiarumo rekordus sumušęs Baracko Obamos pasisakymas

Baracko Obamos atsisveikinimo kalba / „Scanpix“/AP nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-08-16 09:20
Kai žūsta žmonės, nedera rengti populiarumo varžybų. Vis dėlto taip jau nutiko po tragedijos Šarlotsvilio mieste, kai viena moteris žuvo automobiliui įsirėžus į minią per baltųjų nacionalistų eitynių dalyvių ir jų oponentų susirėmimus. Prireikė dviejų dienų, kad dabartinis Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas pasmerktų išpuolį ir sukritikuotų ekstremistines ultradešiniųjų grupuotes. Tuo tarpu jo pirmtakas Barackas Obama įeis į istoriją, kaip žmogus, palikęs populiariausią įrašą tviterio istorijoje.

Buvęs JAV prezidentas sukėlė ažiotažą pasidalydamas keliomis šviesaus atminimo pirmo demokratiškai išrinkto PAR prezidento Nelsono Mandelos citatomis.

„Niekas negimė nekęsdamas kito žmogaus dėl odos spalvos, kilmės ar religijos”, – puikavosi užrašas prie nuotraukos, kurioje Barackas Obama meiliai žvelgia į skirtingų tautybių vaikučius.

„Žmonėms reikia išmokti nekęsti kito, nes jei jie išmoksta nekęsti aplinkinių, vadinasi, jie gali būti išmokyti ir mylėti“, – politikas vėliau pasidalijo dar viena Nelsono Mandelos citata.

Vis dėlto didžiausio atgarsio sulaukė pirmasis jo įrašas. Baracko Obamos ir vaikučių nuotrauka sulaukė daugiau nei 2,9 mln. patiktukų. Tai populiariausias įrašas visoje tviterio istorijoje.

Antroje vietoje liko dainininkės Arianos Grande žinutė po teroro atakos Mančesteryje. Tąsyk teroristai buvo nusitaikę į Arianos Grande koncerto svečius. Per teroro išpuolį žuvo 22 žmonės. Dainininkės užuojautos žinutė tviteryje sulaukė 2,7 mln. „patinka“.

Žmonės.lt primena, kad šeštadienį Virdžinijos valstijoje, Šarlostvilio mieste, įvyko baltųjų nacionalistų eitynių dalyvių ir jų oponentų susirėmimai. Per neramumus sedanas įsirėžė į ultranacionalistų priešininkų minią – tai pražudė 32-ejų moterį, dar 19 žmonių buvo sužeista.

Aukų skaičius galiausiai padidėjo iki trijų, dviem valstijos policijos pareigūnams žuvus per policijos sraigtasparnio avariją netoli Šarlotsvilio.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai