Po „Titan“ tragedijos „OceanGate“ neribotam laikui stabdo veiklą

„OceanGate Expeditions“ povandeninis laivas „Titan“, plaukęs prie nuskendusio „Titaniko“ / „Scanpix“ nuotr.
„OceanGate Expeditions“ povandeninis laivas „Titan“, plaukęs prie nuskendusio „Titaniko“ / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: BNS
2023-07-07 00:08
AA

Bendrovė, valdžiusi povandeninį laivą, patyrusį imploziją per ekspediciją į vandenyno dugną apžiūrėti „Titaniko“ nuolaužų, kai žuvo visi penki jame buvę žmonės, ketvirtadienį pranešė, kad neribotam laikui sustabdė visą savo veiklą.

Apie povandeninio laivo „Titan“ dingimą pranešta birželio 18-ąją, o po keturių dienų JAV pakrančių apsaugos tarnyba pranešė, kad laivas patyrė katastrofišką imploziją, ir taip baigėsi pasaulio dėmesį prikausčiusi gelbėjimo operacija.

Praėjusią savaitę ekspertai tarp povandeninio laivo nuolaužų, rastų giliai vandenyno dugne ir nugabentų į Sent Džono uostą Niufaundlende, Kanados rytuose, rado, manoma, žmonių palaikų.

JAV įsikūrusi „OceanGate“ savo interneto svetainėje pranešė, kad praėjus dviem savaitėms po povandeninio laivo „Titan“ tragedijos, per kurią žuvo bendrovės generalinis direktorius Stocktonas Rushas, „sustabdė visas žvalgybines ir komercines operacijas“.

Laive taip pat buvo britų tyrinėtojas Hamishas Hardingas, prancūzų povandeninių laivų ekspertas Paulis-Henri Nargeolet, pakistaniečių ir britų magnatas Shahzada Dawoodas ir jo sūnus Sulemanas.

Manoma, kad jie žuvo iš karto, kai maždaug visureigio dydžio „Titan“ patyrė imploziją dėl Šiaurės Atlanto slėgio beveik 4 km gylyje.

Nuolaužų buvo rasta jūros dugne, 500 metrų atstumu nuo „Titaniko“ priekinės dalies, esančios už daugiau kaip 600 km nuo Niufaundlendo.