Po „Slavianski Bazaar“ skandalo – D.Kubiliaus kreipimasis į B.Petrikytę: „Kokiame pasaulyje gyvenate?“

Dominykas Kubilius ir Birutė Petrikytė / BNS Foto nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Šią savaitę Lietuvos pramogų pasaulyje nuaidėjo skandalas – paaiškėjo, kad Baltarusijoje vykstančiame ir Aleksandro Lukašenkos globojamame festivalyje „Slavianski Bazaar“ dalyvauja legendinė Lietuvos atlikėja Birutė Petrikytė. Ši žinia daugelį papiktino, o į ją netrukus sureagavo ir prodiuseris Dominykas Kubilius. Laidų kūrėjas stebėjosi ne tik B.Petrikytės sprendimu vykti į Rusijos agresiją palaikančią šalį, bet ir atlikėjos požiūriu – neva muzika su karu neturi nieko bendra.

Įrašu D.Kubilius pasidalijo feisbuke. Juo sutiko pasidalinti ir su portalu Žmonės.lt.

„Noriu kreiptis į Lietuvos tarybų socialistinės respublikos žvaigždę Birutė Petrikytė. (Esate dainavusi ne viename mūsų organizuotame renginyje-tv laidose, bet, deja, kitaip esamoje situacijoje jūsų identifikuoti nebegaliu).

Kas vyksta Ukrainoje, tikrai neaiškinsiu ir jei esate adekvati, puikiai viską suprantate ir žinote.

Ar tikrai normalu:

būnant Lietuvos piliete vykti į teroristinės valstybės didžiausio bendrininko mylimiausią festivalį ir ten atstovauti Lietuvai,
vykti festivalį, kurio metu diktatorius rėžia pažadą susigražinti Ukrainos žemes į slavų šeimą,

vykti į festivalį šalyje, kurioje žmonės už kitą nuomonę žudomi ir sodinami į kalėjimus,

vykti į festivalį, kuris vyksta raketų paleidimo žemėje, raketų, kurios iš Baltarusijos skrieja į Ukrainos gyvenamuosius rajonus, mokyklas ir ligonines

ir dar kartą, ar normalu vykti į šalį, kurios „vadas“ palaiko nė metų neturinčių kūdikių prievartavimus šalia esančioje Ukrainoje?! Kaip supratau iš #LNKzinios žurnalistams duotų atsakymų, jums visa tai yra norma.

Kaip sakėte, tai jūsų vyro gimtinė, sakėte, tą nuvalkiotą ir valkatų teroristų sugalvotą – „muzika karui neatstovauja“.Bet, tarkim, priimkime šitą sovietinę klišę, bet jums, kaip Lietuvos pilietei, tai irgi išlieka norma?

Alio, jūs kokiame pasaulyje gyvenate?

Ar tai vis dar nenugalima ta sovietinių žvaigždžių liga, kuri pilna pagiežos, pavydo nepriklausomai naujai kartai, kupina nostaligijos su žvaigždės blatu gautiems sovietiniams bananams ir žirneliams?!“ – rašė D.Kubilius.

Noriu kreiptis į Lietuvos tarybų socialistinės respublikos žvaigždę Birutė Petrikytė. (Esat dainavusi ne viename mūsų...

Posted by Dominykas Kubilius on 2022 m. liepos 17 d., sekmadienis

Žmonės.lt primena, kad šeštadienio vakarą LNK žinios pranešė, kad liepos 13-18 dienomis Baltarusijoje vykstančiame festivalyje „Slavianski Bazaar“ dalyvavo ir lietuvių atlikėja B.Petrikytė. Kaip praneša LNK žinios, B.Petrikytė čia jau teisėjavo vaikų konkurse, teikė apdovanojimus. LNK žurnalistams susisiekus su dainininke, ši teigė savo dalyvavime nieko blogo nematanti.

„Tai yra paprasčiausias festivalis, konkursas, į kurį aš važiuoju. Ir aš iš tikrųjų važiuosiu į jį. O visa kita... Neturiu daugiau, ką pridurti“, – LNK žinioms kalbėjo B.Petrikytė ir patikino, kad į Baltarusiją ir toliau važiuos.

„Tai taip. Todėl, kad tai yra mano vyro gimtinė, tai ką man daryti? Su vyru skirtis? Ar yra toks įstatymas?“ – retoriškai klausė ji.

Paklausta, kaip vertina Baltarusijos režimo įsikišimą į karą Ukrainoje, B.Petrikytė atrėžė: „Aš į viską labai blogai žiūriu. Bet dainos nesurištos su karu. Muzika karui neatstovauja“, – LNK žinioms sakė ji.

Birutė Petrikytė 2022-ųjų festivalyje „Slavianski Bazaar“ / „Slavianski Bazaar“ nuotr.

Šiais metais liepos 13-ąją prasidėjusį ir iki liepos 18-osios truksiantį festivalį „Slavianski Bazaar“ tradiciškai atidarė pats Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka. Savo kalboje jis pasisakė ir apie Rusijos pradėtą karą Ukrainoje.

„Labiausiai griaunantis smūgis yra suduotas prieš aštuonerius metus ir jis pataikė tiesiai į slaviško pasaulio širdį – Baltarusijos, Rusijos ir Ukrainos brolystę. Kad ir kaip šiandien bandytų iškraipyti istoriją, mes praradome Ukrainą gerokai prieš specialiosios operacijos pradžią. Tada, kai jų politikai patys atsisakė slaviškos tapatybės“, – liepos 13-ąją „Slavianski Bazaar“ atidarymo proga kalbėjo A.Lukašenka.

Skaitykite daugiau