Po skyrybų su mylimuoju Agnę Ditkovskytę įkvėpė jos tėvų parodytas pavyzdys

Agnė Ditkovskytė su mama Tatjana Liutajeva / Tomo Lukšio nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-01-06 19:44
Kai Vilniuje, Šv. Kotrynos bažnyčioje, savo naujausią albumą pristatė Neda Malūnavičiūtė ir Olegas Ditkovskis, minioje susirinkusiųjų buvo ir viena ypatinga viešnia – Agnė Ditkovskytė (30), jau daugiau nei dešimtmetį gyvenimą kurianti Maskvoje. Nors visas pasaulis apie ją žino kaip apie rusų aktorę, pati Agnė tikina: širdyje vietos užtenka ir Lietuvai, ir Rusijai, rašo Jungtinės Karalystės lietuviams skirtas žurnalas „Žmonės UK“.

Agnė – ukrainiečių aktorės Tatjanos Liutajevos ir jos buvusio vyro dainuojamosios poezijos bardo Olego Ditkovskio dukra. Kad ir kokia stipri ir turininga buvo jųdviejų meilė (būtent Tatjanai Olegas yra skyręs savo dainą „Aš mylėjau tave tau nežinant“), jai nebuvo lemta tęstis amžinai. Menininkai išsiskyrė, kai Agnė buvo dar visai vaikas. Bet dėl to nenukentėjo jos santykiai nė su vienu iš tėvų, su abiem aktorė iki šiol yra labai artima.

„Mačiau nuostabų pavyzdį, kaip po skyrybų tėvai ir toliau gražiai bendrauja. Mano tėčio draugė yra geriausia mano mamos draugė. Žinau tik tokį santykių modelį“, – rusų žiniasklaidai naujausiame interviu teigė Agnė. Ji vengia kalbėtis su žurnalistais, ypač po to, kai 2015 metais pranešė, jog su aktoriumi Aleksejumi Čadovu (37) suka skirtingais keliais. Tada abu aktoriai atsitvėrė tylos siena ne tik nuo žiniasklaidos, bet ir vienas nuo kito.

Agnė Ditkovskytė su sūnumi
Agnė Ditkovskytė su sūnumi

„Vykstant skyryboms aš bandžiau aiškiai parodyti, kad vaikas gyvens su manimi, o Aleksejus kartojo, jog pasiims sūnų. Baiminausi, kad iš manęs gali atimti vaiką. Lygiai taip pat Aleksejus bijojo, kad aš atimsiu sūnų iš jo. Visas tas baimes nulėmė tai, kad nebuvo dialogo. Mums tereikėjo prisėsti ir pasikalbėti – mūsų nuogąstavimai būtų išsklaidę akimirksniu, – tikina Agnė. – Žinoma, galiausiai supratome, kad visos šios baimėse – kvailystė! Aš tikiu, kad vaikas turi bendrauti su abiem tėvais. Juk jis nekaltas dėl mūsų atšalusių santykių. Negaliu nė pagalvoti, kas būtų buvę, jei man mama būtų uždraudusi bendrauti su tėčiu arba tėtis būtų uždraudęs matytis su mama. Kaip turėčiau jaustis? Aš nuolat kalbuosi su tėčiu, jį beprotiškai myliu. Esu ir tėčio, ir mamos dukra.“

Būtent tėvų pavyzdys įkvėpdavo Agnę sunkiausiomis akimirkomis. Ji suprato, kad net ir pačiomis sudėtingiausiomis aplinkybėmis verta išlaikyti darnius santykius su buvusiu vyru, – viskas dėl ketverių su puse sūnaus Fiodoro. 

Agnė Ditkovskytė su sūnumi
Agnė Ditkovskytė su sūnumi

„Vaiko gimimas moteriai – tai visiškai naujas gyvenimo etapas, po jo tampi visai kitokia. Daug moterų sako, kad gimus kūdikiui jos pradeda labiau galvoti apie save, rūpintis, kad nesirgtų, ir panašiai. O aš nustojau apie save galvoti pačia geriausia šių žodžių prasme. Mano pasaulyje atsirado naujas svarbiausias žmogus: vaikas, kuriam turiu padėti, – tikina Agnė. – Visas motiniškas vargas atsiperka su kaupu tomis akimirkomis, kai sūnus švelniai prisiglaudžia. Apskritai Fedia yra labai lipšnus. Jam svarbu kartoti, kad myli. Būna, prabunda naktį ir ateina pas mane. Aš pramerkiu akis, o jis sėdi šalia ir sako: „Mamyte, aš taip tave myliu!“ Jis labai geras vaikas.“

Nors yra vos ketverių, berniukas jau gali atpažinti visas automobilių markes, mokosi net trijų užsienio kalbų – anglų, prancūzų ir kinų. O namie Fiodoras čiauška lietuviškai ir rusiškai. Suaugusiesiems nuo to gali susisukti galva, bet vaikams kalbų mokymasis prilygsta žaidimui. Vienos prancūzės įkurtame privačiame darželyje mažyliai kalbų mokosi grodami, žaisdami šachmatais, piešdami. 

Agnė Ditkovskytė ir Aleksejus Čadovas / Asmeninio albumo nuotr.
Agnė Ditkovskytė ir Aleksejus Čadovas / Asmeninio albumo nuotr.

Agnė vaikų auklėjimo būdą greičiausiai perėmė iš mamos. Tatjana Liutajeva visuomet išlaikė itin glaudų ryšį su vaikais. Ji yra pasakojusi, kad dabar devyniolikmečiam sūnui Dominykui Ramanauskui stengėsi suteikti daugiau, nei gali pasiūlyti įprasta mokykla. Pavyzdžiui, keletą kartų per savaitę berniuką į parodas vesdavosi dailininkas ir jiedu gilindavosi į meno kūrinių detales, istoriją. Tatjana Liutajeva vieno pedagogo buvo prašiusi, kad papildomai sūnų mokytų mitologijos bei filosofijos.

Štai ir Agnė Ditkovskytė dėl sūnaus pamiršta visus savo poreikius, bet kokias nuoskaudas ir principus. Fiodoro gerovė yra svarbiau už viską. Todėl ji vėl bičiuliaujasi su buvusiu vyru, geba kartu su juo dirbti (šiais metais Agnė ir Aleksejus tapo naujo realybės šou „Sąjungininkai“ vedėjais) ir atvirai kalbėtis. Visai neseniai jie net sugriovė tylos sieną ir davė pirmuosius interviu apie skyrybas. „Aš esu tikras, kad mūsų atvejis niekuo neišskiria, – tai buvo daugybės priežasčių kratinys, painus raizginys, kurį išnarplioti tikriausiai jau nebuvo prasmės. Per tuos dešimt metų, kuriuos praleidome kartu, tiek daug visko įvyko, kad neįmanoma pasakyti vienos konkrečios skyrybų priežasties. Galbūt tai tiesiog likimas. Manau, kad kelias, kuriuo ėjome kartu, paprasčiausiai baigėsi. Mes kartu priėjome jo pabaigą“, – atviravo Aleksejus.

Žurnalas „Žmonės UK“ žengia dar arčiau jūsų. Nuo šiol „Žmonės UK“ galite prenumeruoti sau ir savo artimiesiems Jungtinėje Karalystėje. Pasinaudokite galimybe gauti naujausią žurnalą tiesiai į namus. Daugiau informacijos rasite www.zmones.uk.

Naujausi straipsniai