Po skaudaus laikotarpio #MoterųPasaulyje renginyje pasirodžiusi R. Ščiogolevaitė: „Moterų vaidmuo šeimoje dažnai būna iškreiptas“

Utenoje vykusiame #MoterųPasaulyje renginyje apsilankė ir R. Ščiogolevaitė/Agnės Papievytės nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-09-30 19:33
Neseniai žiniasklaidoje praūžė žinia, kad dainininkė Rūta Ščiogolevaitė išgyvena santykių krizę. Penkto vaiko besilaukianti garsi moteris pirmą kartą po ilgo laiko pasirodė ant scenos ir sutiko duoti interviu televizijos laidų vedėjos Indrės Stonkuvienės #MoterųPasaulyje iniciatyvos renginyje.

Dainininkė pokalbio su I. Stonkuviene metu kalbėjo apie meilę ir pagarbą sau bei norą būti stipriai. Kalbai pasisukus apie moterų vaidmenį šeimoje, R. Ščiogolevaitė sakė, kad jis dažnai būna iškreiptas:

„Ten, kur saulė šviečia, moterys turi būti visada gerbiamos. Moterys visada nusipelniusios jaustis saugios. Moterys visada nusipelniusios jaustis laimingos ir laisvos pačiomis gražiausiomis žodžių prasmėmis. Kitoje pusėje, ten kur saulė nešviečia ir yra naktis, tai va ten labai dažnai kompleksuoti sutvėrimai, įsivaizduoja, kad moteris turi būti tokia, kokia buvo viduramžiais – paklusni, apkrauta buitimi. Labai daugeliu atveju prieš moteris toje kitoje pusėje yra smurtaujama“.

„Sunkumai aišku yra, bet atskirkime sunkumus nuo iškreipto vaizdo. Ką labai mėgsta daryti smurtautojai, tai pasakyti, kad tu kalta, tu per mažai mylėjai, tu per mažai tarnavai, tu galėjai patylėti, aš buvau pavargęs, alkanas, piktas, aš nesusivaldžiau. Arba nieko tokio iš vis nebuvo, tu viską išsigalvojai. Tai labai kviečiu moteris prisiminti, kad yra šviesioji pusė. Nereikia likti toje pusėje, kur yra tamsu, reikia visada save priskirti prie šviesiosios moterų pasaulio pusės“, – tęsė ji.

Utenoje vykusiame #MoterųPasaulyje renginyje apsilankė ir R. Ščiogolevaitė/Agnės Papievytės nuotr.
Utenoje vykusiame #MoterųPasaulyje renginyje apsilankė ir R. Ščiogolevaitė/Agnės Papievytės nuotr.

Negana to, būsima penkių vaikų mama prasitarė, kad dėl didelio skaičiaus vaikų ne kartą sulaukė įvairių nuomonių ir buvo užkrauta įvairiais stereotipais. „Vaikai yra bet kuriuo atveju džiaugsminga. Ir aš visada labai kviečiu moteris taip galvoti ir prisiminti, neįsileisti tų piktų žmonių peršamų nuomonių. Tarsi moteris kažkaip turi viską taip tobulai sukontroliuoti. Jeigu vyras yra blogas, tai kalta moteris, ji blogai darė ir tą, aną, trečią, penktą. O jeigu ji turi daug vaikų, tai ji nepakankamai gerai planuoja.

Labai daug mūsų visuomenėje užkrauna atsakomybės moteriai. Moteris yra žmogus. Ji daro klaidų, ji ne visada gali viską apskaičiuoti, ji ne visada gali paruošti trijų patiekalų vakarienę nusikalusiems vyrams. Toks stereotipas yra dažnas, tarsi moteris turi viską suspėti ir visur būti tobula. O jei taip nėra tai ji – eilinė nepakenčiama moteris. Ne. Tai ir vaikas nei gėda, nei vaikų skaičius yra atsiprašymo ar pasiteisinimo vertas“.

Utenoje vykusiame #MoterųPasaulyje renginyje apsilankė ir R. Ščiogolevaitė/Agnės Papievytės nuotr.
Utenoje vykusiame #MoterųPasaulyje renginyje apsilankė ir R. Ščiogolevaitė/Agnės Papievytės nuotr.

Paklausta, ar jaučiasi mylima ir mylinti garsi moteris tikino, kad turint tiek vaikų, kitaip jaustis būtų tiesiog neįmanoma: „Tiek kiek suteikia meilės mamai vaikas, o dar tiek vaikų, niekas nesuteiks. Bet kada, kada tu jautiesi kažkoks apleistas, nemylimas, skriaudžiamas ar kažkokiose sudėtingose situacijose, vaikai tikrai tai gali kompensuoti. Kokie bebūtų rūpesčiai, vaiko meilė mamai labai daug įkrauna, uždega, pakylėja“.

Primename, kad #MoterųPasaulyje iniciatyvos renginiai skirti moterų savitarpio pagalbai. Kiekvienas renginys turi heroję – moterį, kuriai po sunkių išgyvenimų skiriama tam tikra parama, padedanti atsistoti ant kojų, susirasti darbą ar mėgiamą veiklą. Šio renginio herojė Arūnė, auginanti sutrikusio vystymosi dukrytę, įgyvendino svajonę tapti manikiūro meistre. Už tai dėkojame partneriams „Gentle day“, „Evergetikon“ bei profesionalios plaukų priežiūros atstovams Lietuvoje „Meistro pasaulis“ ir jų partneriams „Nashi Argan“. Specialiai dėkojame Eglei Banelienei ir „E Crystal Nail Studio“.

Daugiau informacijos apie artimiausius iniciatyvos #MoterųPasaulyje renginius rasite ČIA.

Naujausi straipsniai