Alfo Ivanausko kirtis Juozui Statkevičiui – atsisakė užbaigti ypatingą leidinį apie dizainerį

Alfas Ivanauskas / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Dovilė Lebrikaitė
Publikuota: 2017-11-08 10:27
Trečiadienio rytą desertinėje „Sugamour“ buvo skubiai sušaukta spaudos konferencija. „Virtuvės mitų griovėjų“ idėjinis vadas Alfas Ivanauskas pranešė, kad nutraukia bendradarbiavimą su dizaineriu Juozu Statkevičiumi.

VMG ir J.Statkevičius dvejus metus kūrė leidinį, skirtą šio dizainerio 30 metų kūrybos sukakčiai, tačiau dėl susiklosčiusių aplinkybių, kurias VMG nurodo susijusias su J.Statkevičiaus asmenybe ir jo veiksmais paskutiniu metu, nuspręsta leidinio neužbaigti ir nutraukti bendradarbiavimą.

Apie tai Juozas nebuvo informuotas iki pat spaudos konferencijos. Apie ją dizaineris taip pat nežinojo.

„Mes inicijavome Juozo Statkevičiaus 30 metų kūrybai leidinį. Ieškojome asmenybės Lietuvoje, kuri būtų garsi, įdomi ir prieštaringa. Ne paslaptis, kad Juozas visada toks buvo.

Dabar mes norime pranešti, kad atsisakome leidinį pabaigti. Darbas su Juozu primena stichiją. Kiekvieną kartą jis mus arba džiugina, arba atvirkščiai – pridaro papildomų užduočių“, – sakė Alfas.

Jau sukurta ir surinkta daugiau nei 500 puslapių medžiagos: daugiau nei 50 garsių žmonių interviu, iki šiol niekur nepublikuotos nuotraukos, fotografijos iš manekenės Editos Vilkevičiūtės vestuvių Lietuvoje.

„Iki pat paskutinės minutės nežinojome, kuo baigsis šis leidinys. Mes turime preliminarų jo viršelį. Turime kažkiek niekur nematytos medžiagos. Norime visą tą medžiagą kažkokiu būdu perduoti Juozui. Jis turėtų tikriausiai ir pats viską pabaigti. Tik jis gali pasakyti, kaip turi pasibaigti šis leidinys“, – patikino A.Ivanauskas.

Pasak jo, jau sukurta 95 proc. knygos. Apie VMG patiriamus nuostolius Alfas nenori kalbėti. O kodėl dabar nuspręsta nebetęsti bendradarbiavimo su Juozu?

„Priežastys pagrindinės tos, kad tai labai kūrybiška, bet ir labai kontraversiška asmenybė, kuri kiekvieną kartą nori dar ir dar ir dar. Leidinys turi tam tikrus rėmus ir ne visada mes galime tuos rėmus praplėsti. Norime duoti Juozui galimybę pačiam nuspręsti galutinai, koks interviu bus leidinyje, kokia nuotrauka atsidurs ir atvirkščiai“, – kalbėjo Alfas.

Pasak jo, VMG sprendimas niekuo nesusijęs su neseniai nuvilnijusiu skandalu.

„Mes necenzūruojame savo autorių kaip leidėjai. Tai, ką jie šneka, yra jų reikalas“, – sakė Alfas.

Žmonės.lt primena, kad neseniai J.Statkevičiaus vardas plačiai nuskambėjo dėl jo interviu rusų naujienų portalui „Sputnik“. Kalbėdamas su Kremliaus ruporu dizaineris negailėjo kritikos Lietuvai. Anot Juozo, „Padėtis Lietuvoje pasikeis tik tada, kai pasikeis visa valdžia, įskaitant ir prezidentą“, „To, kas vyksta Lietuvoje, neįmanoma kentėti“, „Rusija mano mylima šalis, dievinu Rusiją“, „Per 27-erius Nepriklausomybės metus Lietuvoje niekas nepasikeitė“. Tai tik keletas dizainerio minčių, kurios buvo cituojamos skandalingame interviu.

Kilus triukšmui J.Statkevičius patikino portalą Žmonės.lt, kad liaudis iš degtuko priskaldė vežimą, o visas šurmulys naudingas jo madų šou. Tiesa, po lietuvių nepasitenkinimo bangos dizaineriui teko pakeisti toną. „Dabar būsiu pamokytas, belieka atsiprašyti, – LNK laidoje „Nuo... Iki...“ sakė Juozas. – Nuoširdžiai atsiprašau, nes nesupratau, su kuo šneku. Žodžiai buvo pastiprinti ir išimti iš konteksto“.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai