Po skandalais apipintos atrankos Ukraina traukiasi iš „Eurovizijos“ konkurso

Maruv Ukrainos nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-02-27 19:05
Po to, kai užsienio portaluose buvo pranešta, kad Maruv, šių metų Ukrainos nacionalinės atrankos nugalėtoja, nedalyvaus „Eurovizijoje“, nesiliovė spėlionės, kas turės teisę atstovauti šalį konkurse. Visgi, Ukraina nusprendė šiemet pasitraukti iš „Eurovizijos“ ir gegužę šalies atstovų neišvysime Tel Avive, praneša naujienų portalas LRT.lt

„Visuomeninis transliuotojas ir Maruv niekaip neišsprendė egzistuojančių nesklandumų dėl jos dalyvavimo šių metų „Eurovizijoje“. Tam yra daugelis priežasčių.“ – anksčiau skelbė viešas pranešimas žiniasklaidai apie tai, kodėl Maruv negalės pasirodyti Izraelyje.

Viena iš „Eurovizijos“ ir tam tikrą šalį reprezentuojančio atlikėjo taisyklių – vengti bet kokio politinio prieskonio, o tuo tarpu aplink šią atlikėją sklando įvairūs gandai.

Maruv Ukrainos nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje / „Scanpix“ nuotr.
Maruv Ukrainos nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje / „Scanpix“ nuotr.

Po to, kai ji buvo išrinkta atstovauti savo šaliai, keli politikai kontroversiškai įvertino tokį Ukrainos pasirinkimą. Kai kurie pasisakė prieš Maruv, mat ši turi glaudžių ryšių su Rusija. Moteris ten dažnai rengia koncertus.

Savo feisbuko puslapyje Maruv tikino, kad ji jau ruošėsi atšaukti savo koncertus Rusijoje dėl galimybės dalyvauti „Eurovizijoje“. Tačiau to padaryti atlikėja nespėjo, Ukrainai teko rinkti naują savo šalies atstovą.

Pasak naujienų portalo, pasiūlymą dalyvauti „Eurovizijoje“ atmetė tiek antroje vietoje likusi grupė „Freedom-jazz Girls Band“, tiek ir grupė „Kazka“.

Maruv/ Vida Press nuotr.
Maruv/ Vida Press nuotr.

Visgi, nacionalinis transliuotojas priėmė sprendimą ir šiemet Ukrainos didžiojoje „Eurovizijos“ scenoje neišvysime.

Žmonės.lt primena, kad 2017 metais Ukrainos saugumo tarnybos (SBU) neįsileido į šalį Rusijos atstovės J.Samoilovos, nes ši 2015 metais koncertavo Rusijos aneksuotame Kryme. SBU atstovė Olena Hitlianska pranešė, kad Julijai uždrausta trejus metus atvykti į Ukrainą.

EBU bandė išspręsti konfliktą, pasiūlydama J.Samoilovai sudalyvauti konkurse teletiltu iš Maskvos. Vis dėlto Rusija šį pasiūlymą atmetė ir visai nedalyvavo „Eurovizijoje“.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai