Po šalį keliaujantis komikas M.Bartuševičius su žmona Ieva dalijasi gastronominiais atradimais

Mantas Bartuševičius su žmona Ieva / Asmeninio albumo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-08-22 11:22
Komikas, vaizdo siužetų kūrėjas ir keliautojas Mantas Bartuševičius pastaruoju metu ieško autentiškų gastronominių potyrių – keliauja po vietines kavinukes, restoranėlius ar barus, kur tiekiamas vietinės gamybos maistas, o virtuvės gali pasiūlyti kažką savito ir originalaus. Skaniausią virtuvę Lietuvoje M.Bartuševičius teigia radęs atokiame Lietuvos dvare Rokiškio rajone.

M.Bartuševičius, prieš šešerius metus apėjęs Lietuvą pėsčiomis, sako, jog šie metai bus išskirtiniai, nes negalėdami keliauti užsienio šalys patys kur kas labiau pažinsime savo šalį. Lankytinus turizmo objektus komikas ragina labiau skelbti apie save jaunimui, įsilieti į moderniąją kultūrą – norinčių keliauti po Lietuvą tikrai yra, tačiau neretai pritrūksta informacijos, ką galima aplankyti.

„Lietuvoje yra labai daug, ką pamatyti. Man patinka tiesiog savaitgaliais kažkur išvažiuoti nieko neplanuojant. Pakeliui randu pilna nuorodų, kur užsukti. O jeigu kelionę planuotis, tai interaktyviam žemėlapyje Lietuvon.lt galima rasti daug maršrutų. Svarbiausia yra noras keliauti. Bet ir pačios vietos, tokios kaip dvarai, turėtų daryti renginius – būti labiau matomos jaunimui“, – tikino M.Bartuševičius.

Viena iš kelionių krypčių, kuria humoristas pastaruoju metu seka – tai gastronominis turizmas. Jis teigia ieškantis vietinių kavinukių ar restoranų, kurie gali pasiūlyti kažką autentiško.

Mantas Bartuševičius
Mantas Bartuševičius

Neseniai pasirodė edukacinis vaizdo siužetas „Kelionė mylimoj Lietuvoj“, kuriame M.Bartuševičius kartu su savo žmona Ieva keliauja po šalį ieškodami, kur pavalgyti, kalba apie maisto švaistymą bei maisto ekologiją, rašoma pranešime spaudai. Mantas pripažįsta, kad sveikuoliu jo laikyti negalima, tačiau sveika mityba ir maisto ekologija pastaruoju metu domisi vis daugiau.

Dalis nuotaikingo siužeto buvo filmuota Ilzenbergo dvare, kuriame komikas teigia radęs skaniausią Lietuvos virtuvę. Prie pat sienos su Latvija įsikūrusiame dvare komikas M.Bartuševičius lankėsi jau šešiskart. Pirmą kartą į atokią vietą Rokiškio rajone nuvyko prieš porą metų kartu su kitu komiku Mantu Katleriu, kai aplankyti dvarą sulaukė rekomendacijų socialiniuose tinkluose. Vėliau abu Mantai darsyk grįžo čia savo kelionės aplink Lietuvą „Vespomis“ – ikoniškaisiais itališkais mopedais – metu.

Mantas ir Ieva Bartuševičiai
Mantas ir Ieva Bartuševičiai

M.Bartuševičių sužavėjo dvariški patiekalai – iš anksto užsakoma bajoriška miera. „Tai 6 patiekalų pietūs su duona ir sviestu, vištienos kepenėlėmis, jogurtine šaltsriube, jautiena, grikainiais ir desertu. Labai smagus ir kolektyvas. Kai pirmą kartą lankėmės, restorano šefė papasakojo, kaip sudarinėjo meniu. Susipažinom ir su dvaro vietininku Laurynu, jis aprodė visą ūkį, dvaro aplinką, Meilės salą. Iki tol nebuvau buvęs ir pačiuose rūmuose“, – įspūdžiais dalinosi keliautojas.

Mantas Bartuševičius su žmona Ieva ir Laurynu Mišanovu / Asmeninio albumo nuotr.
Mantas Bartuševičius su žmona Ieva ir Laurynu Mišanovu / Asmeninio albumo nuotr.

Naujausi straipsniai