Po režisieriaus Šarūno Barto filmo premjeros Kanų kino festivalyje – liaupsės iš profesionalų stovyklos

Šarūnas Bartas / „Kino pavasario“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Antradienį lietuvių režisierius Šarūnas Bartas Kanų kino festivalyje pristatė savo filmą „Šerkšnas“ („Frost“).

Filmas „Šerkšnas“ pasakoja apie lietuvį Roką, kuris norėdamas suprasti karą ir žmones išvyksta į Ukrainą. Čia jis sutinka du reporterius, kurių vieną vaidina buvusi Johnny Deppo mylimoji Vanessa Paradis. Filme taip pat vaidina jaunosios kartos lietuvių aktorius Mantas Jančiauskas bei garsus lenkų artistas Andrzejus Chyras, vaidinęs tokiuose filmuose kaip „Katynė“ (rež. A.Wajda), „11 minučių“ (rež. Jerzy Skolimowski) ir „Jungtinės meilės valstijos“ (rež. Tomasz Wasilewski).

Vanessa Paradis / Chanel nuotr.

„Šerkšnas“ gamybos darbai prasidėjo 2016 metais ir šiais metais jo darbas pristatytas plačiajai auditorijai.

2015-aisiais metais Š.Barto filmas „Ramybė mūsų sapnuose“ buvo pristatytas Kanų kino festivalio „Dvi režisierių savaitės“ programoje, filmas pelnė penkias „Sidabrines gerves“. Pernai „Pompidou“ centre įvyko režisieriaus retrospektyva.

Peržiūrėjus jį Kanų kino festivalyje, kaip mat pasipylė komentarų lavina. Užsienio žiniasklaida ne tik liaupsino, bet ir kritikavo Š. barto darbą.

Portale „slate.fr“ kūrėją liaupsino Jeanas-Michelis Frodonas: „Šarūno Barto filmavimo būdas hipnotizuoja. Pavojinga tikrovė dokumentiniame filme su vaidybiniais elementais užfiksuota itin intensysviai. Tai „Mūsų nedaug“ režisieriaus naująjį filmą pavertė stipriausia šio festivalio etapo akimirka“.

Skaitykite daugiau