Po pertraukos „Oskarą“ laimėjusi R. Zellweger: „Tai – sudėtingiausias mano atliktas vaidmuo“

Renee Zellweger / Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-02-10 11:46
Sekmadienio vakarą vykusiuose „Oskaro“ apdovanojimuose aktorė Renee Zellweger pelnė antrąjį savo „Oskarą“ už Judy Garland vaidmenį filme „Judy“, kuriame pasakojama apie ikoniškus paskutinius atlikėjos gyvenimo mėnesius.

Pirmąjį „Oskaro“ apdovanojimą R. Zellweger pelnė 2004 metais, tuomet ji tapo geriausia metų aktore.  Už vaidmenį filme „Šaltasis kalnas“ („Cold Mountain“) Renee taip pat buvo įvetinta „Auksiniu gaubliu“, BAFTA bei SAG apdovanojimais.

Atsiimdama savo antrąjį „Oskarą“ R. Zellweger sekmadienį pagerbė Judy Gerland atminimą: „Mūsų herojai mus vienija, jie įkvepia ieškoti gėrio savyje. Kai išaukštiname savo herojus, prisimename, kas mes esame. Judy, esu tau už viską dėkinga“, – sakė aktorė.

Renee Zellweger / Vida Press nuotr.
Renee Zellweger / Vida Press nuotr.

Zellweger teigė, kad jos transformacija į Judy Garland buvo itin apgalvota ir išbaigta – nosies protezas, spalvoti kontaktiniai lęšiai, perukas ir dramatiškas makiažas. Pasak aktorės, pirmą kartą pamačiusi save veidrodyje nuoširdžiai nustebo: „Atrodė, kad po peruku ir makiažu esu ne aš. Kiekviena diena su šiuo vaidmeniu buvo tarsi tikrosios manęs paneigimas“, – žurnalui „Vanity Fair“ pasakojo R. Zellweger.

Norėdama pasiruošti vaidmeniui, kuriame Zellweger turėjo atlikti šešis muzikinius numerius, įskaitant dainą „Virš vaivorykštės“, aktorė visus metus praleido treniruodamasi pas vokalo mokytoją. Ji taip pat bandė iš arčiau pažinti Judy žiūrėdama archyvinius vaizdo įrašus apie „Wizard of Oz“ legendą. Renee ilgai dirbo, kad galėtų tinkamai atkartoti jos manieras, laikyseną ir net balso toną.

Renee Zellweger / Vida Press nuotr.
Renee Zellweger / Vida Press nuotr.

„Judy Garland buvo pats sudėtingiausias mano atliktas vaidmuo. Kartais atrodė, kad jei turėčiau galimybę nuo šio vaidmens pabėgti, tikrai bėgčiau “, – atviravo Renee Zellweger.

Aktorė taip pat kalbėjo apie Judy Garland kaip apie Holivudo sistemos auką, kuri tragiškoje kovoje susidūrė su negailestinga kino industrija.

„Žinodama Judy istoriją, tikiu, kad dauguma sprendimų ji priėmė ne pati. Tikiuosi, kad žmonės tai supras ir pamatys tikrąją Judy Garland“, – sakė aktorė.

 

Temos:
Kinas Oskarai

Naujausi straipsniai