Po pertraukos Lietuvoje koncertavusi Violeta Urmana sulaukė išskirtinio dėmesio

Violeta Urmana ir Zubinas Mehta / Martyno Aleksos/LNOBT nuotr.
Violeta Urmana ir Zubinas Mehta / Martyno Aleksos/LNOBT nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2014-09-18 19:43
AA

Ketvirtadienio vakarą Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre Violeta Urmanavičiūtė-Urmana surengė neeilinį pasirodymą. Drauge su pirmą kartą Lietuvoje koncertuojančiu Izraelio filharmonijos simfoniniu orkestru, kuriam diriguoja vienas žymiausių šiandienos maestro Zubinas Mehta, ji atidarė naująjį teatro sezoną.

„Labai nedaug kartų esu grįžusi į Lietuvą tik paatostogauti, paprastai tai buvo planuojama aplink kokį nors koncertą“, – sako į gimtąjį kraštą sugrįžusi pasaulinio garso operos solistė Violeta Urmana.

Pasiklausyti išskirtinio koncerto atvyko ambasadoriai, politikai, verslininkai, pramogų ir kultūros pasaulio atstovai.

Čia buvo galima sutikti prezidentą Valdą Adamkų su žmona Alma, premjerą Algirdą Butkevičių su žmona Janina, LNOBT generalinį direktorių Gintautą Kėvišą su žmona Rūta, dirigentą Modestą Pitrėną, Birutę ir Rimtautą Vizgirdas, Kultūros ministrą Šarūną Birutį su žmona Rasa, Gediminą Kirkilą su žmona Liudmila, dizainerę Agnę Kuzmickaitę su tėvu, Nepriklausomybės Akto signataru Bronislovu Kuzmicku ir daugelį kitų.

Violetos Urmanos ir Izraelio filharmonijos simfoninio orkestro koncertas Vilniuje (47 nuotr.)
+41

Klasikinės muzikos ir meno mylėtojai šį koncertą vadina neeiliniu. Nepaisant to, kad bilietų kaina į renginį siekė net tūkstantį litų, jų įsigyti nespėję iš anksto galėjo likti trypčioti už durų – bilietai buvo iššluoti akimirksniu.

Tiesa, sausakimšame Operos ir baleto teatre išparduoti buvo net stovimi bilietai. Pigiausi jų kainavo po 70 litų.

Susirinkę svečiai galėjo išgirsti  ne vieną puikiai atpažįstamą kūrinį, tarp kurių – Dalilos ariją iš Camille‘io Saint-Saenso operos „Samsonas ir Dalila“. „Lietuvoje jos niekada nesu atlikusi ir išvis su orkestru ją dainavau prieš 22 metus. Tada laimėjau tarptautinio konkurso Barselonoje pagrindinį prizą“, – pasakojo V.Urmanavičiūtė-Urmana.

Koncerto akimirka / Martyno Aleksos/LNOBT nuotr.

Pasak V.Urmanavičiūtės-Urmanos, žengdama į sceną gimtojoje šalyje ji jaudinasi ne ką mažiau, nei svetur. „Ypač emocinga koncertuoti gimtojoje Marijampolėje, kur mane pasitinka su širdingais plojimais. Turiu tvardytis iš susijaudinimo. Neduok Dieve galvoti: „Ach, čia ne „La Scala“, čia tik Marijampolė, galiu atsipalaiduoti. Dainuoti kur nors kitur man yra daugiau rutina, nors rutina man iš esmės svetima“, – žurnalui „Žmonės“ yra sakiusi solistė.

Marijampolėje V.Urmanavičiūtė-Urmana koncertavo 2012 metų rugsėjį. Tuomet sausakimšoje, vos 700 klausytojų talpinančioje, Marijampolės kultūros centro scenoje ji pasirodė drauge su vyru, Italijos tenoru Alfredo Nigro bei Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro simfoniniu orkestru.

„Kai dainuoju namuose, atsakomybė tik padidėja, bet kartu žinau, kad galbūt man atleis, jei kas bus ne taip. Dainuodama čia, galiu matyti savo beveik verkiančią mamą, stebėti žmones, kuriuos pažįstu, todėl turiu saugotis, kad dėmesys nepabėgtų“, – yra prisipažinusi garsioji operos solistė

2007 metais už savojo krašto garsinimą jai suteiktas Marijampolės garbės pilietės vardas.

Vokietijoje daugiau nei dešimtmetį gyvenanti 53-ejų V.Urmanavičiūtė-Urmana Lietuvoje ilgai užsibūti neketina, tačiau kaip visuomet aplankys gimtąjį kraštą, gimines, artimuosius, kolegas. „Noriu pervažiuoti Lietuvą skersai išilgai, nuvažiuoti pažiūrėti senelių sodybos, pailsėti Nidoje, aplankyti vaikystės vietas, pavyzdžiui, Dusios ežerą“, – užsiminė ji „Žmonėms“, tačiau ar viskam užteks laiko dar ir pati nežino.

Koncerto akimirka / Martyno Aleksos/LNOBT nuotr.