Po operacijos sveikstanti dizainerė Diana Vapsvė moteris skatina rūpintis savo sveikata: „Kada paskutinį kartą tikrinotės krūtis?“

Diana Vapsvė
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-04-16 22:17
Po krūtų operacijos sveikstanti garsi drabužių dizainerė Diana Vapsvė socialinio tinklo paskyroje viešai kreipėsi į moteris ir uždavė joms svarbų klausimą: – „Kada paskutinį kartą tikrinotės krūtis?“.

Krūties vėžys – onkologinė liga, nuo kuriuos kasmet miršta bene daugiausiai moterų. Garsi dizainerė prisipažino dėl šios siaubingos ligos anksti netekusi mamos, ir pati esanti rizikos grupėje.

„Šią nuotrauką pasidariau prieš porą savaičių. Reikėjo susikaupti, nusiraminti, susidėlioti mintis tam, kad galėčiau parašyti šį laišką. Labai norėjau jį parašyti ne tam, kad manes gailėtumėt, ne tam, kad pasiguosti, o tam, kad pajudinti Jus mylėti save. Kiekvienas meile sau suprantame skirtingai. Man mylėti save – tai rūpintis savo sveikata. Šiandien man jau viskas gerai, sveikstu po operacijos, bet tik dėka to, kad as eilę metų is eiles tikrinu savo krūtis, nes turiu skaudžia patirtį. Pries 20 metu mano mama būdama 38-rių, graži, jauna moteris mirė nuo krūties vėžio. Kitaip aš ir negalėčiau gyventi... Ši skaudi netektis mane priverte tikrinti savo krūtinę reguliariai. Ir gerai, kad tai dariau, nes buvau padidintos rizikos sąraše. Tik pagalvojus... Ar tikrai reikia skaudžių patirčių tam, kad profilaktiškai nueiti pasitikrinti krūtis?
...........
Klausimas Jums, mielosios. O kada jus paskutini karta tikrinote savo krūtis?
Vyrai!
Labai prašau, paklauskite savo mylimų moterų, kada paskutini karta ji buvo pas mamologą?“ , – „Facebook“ rašė D. Vapsvė.

Naujausi straipsniai