Po mirtino šūvio – Aleco Baldwino pasiūlymas, kaip išvengti tokių tragedijų

Alecas Baldwinas / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-11-08 21:05
Vesterno „Rastas“ filmavimo aikštelėje Naujojoje Meksikoje įvykusi tragedija, kurios metu Alecas Baldwinas rekvizito ginklu netyčia nušovė kino studijos darbuotoją ir sužeidė filmo režisierių, aidi iki šiol. Praėjus beveik dviems savaitėms kino žvaigždė pasidalijo, kaip, jo nuomone, panašių incidentų būtų galima išvengti.

Pirmadienį savo „Twitter“ paskyroje aktorius pasidalijo įrašu, kuriame teigė, kad filmavimo aikštelėje turėtų dirbti policijos pareigūnai, atsakingi už ginklų saugą. 

„Kiekviename filme ar seriale, kurį filmuojant naudojami rekvizitiniai ginklai, turėtų dirbti policijos pareigūnas, užtikrinantis saugą“, – rašė jis.

Toks aktoriaus pareiškimas į viešumą patenka po to, kai filmo „Rastas“ ginklininkė Hannah Gutierrez-Reed (24) pareiškė, jog nežino, kaip į ginklą, kuriuo A.Baldwinas netyčia nušovė operatorę Halyną Hutchins, pateko kovinis šovinys.

Pasak Sante Fe apygardos Šerifo biuro, scenai ginklus ruošė ginklininkė Hannah Gutierrez-Reed ir dar du asmenys. 

Alecas Baldwinas / „Scanpix“ nuotr.
Alecas Baldwinas / „Scanpix“ nuotr.

Ginklininkė Hannah Gutierrez-Reed užsienio žiniasklaidai pranešimą išplatino spalio pabaigoje. Moteris tikino, kad jos vaidmuo šioje nelaimėje „aprašomas klaidingai“.

Per advokatą Jasoną Bowlesą paviešintame pranešime ji sakė po incidento esanti „sugniuždyta ir visiškai nesava“, rašo News.sky.com.

„Hannah norėtų pareikšti nuoširdžiausią užuojautą Halynos šeimai ir draugams. Ji buvo įkvepianti moteris, į kurią Hannah lygiavosi. Ji taip pat siunčia linkėjimus ir meldžia greito pasveikimo Joelui“, – rašoma pranešime.

Tiesa, savo pranešimu ginklininkė norėjo išreikšti ne tik užuojautą. Hannah Gutierrez-Reed taip pat „atkreipė dėmesį į melus“, kuriais „klaidingai aprašomas ir šmeižiamas“ jos vaidmuo šiame kraupiame incidente.

Hannah Gutierrez-Reed / „Scanpix“ nuotr.
Hannah Gutierrez-Reed / „Scanpix“ nuotr.

„Aikštelėje svarbiausiu prioritetu Hannah laiko saugumą. Filmo aikštelėje to nebūtų nutikę, jei nebūtų buvę pristatyti tikri šoviniai. Hannah nežino, iš kurie jie atsirado“, – sakoma pranešime.

"Hannah ir rekvizitų meistras prižiūrėjo ginklus ir ji teigia nemačiusi, kad iš šių ginklų būtų šaudyta tikromis kulkomis, o ir leidimo tai daryti ji nebūtų davusi. Kasnakt jie (ginklai – red. past.) būdavo užrakinami, o per pietų pertrauką nei vienas jų nebuvo paliktas be priežiūros ar juo šaudė kuris nors komandos narys. Hannah tikina, kad iki šiol (jos ginklai – red. past.) atsitiktinai niekada neiššovė."

Po incidento ginklininkė iš šautuvo išėmė šovinių likučius ir atidavė atvykusiems pareigūnams, rašoma teismo dokumentuose.

Alecas Baldwinas / „Instagram“ nuotr.
Alecas Baldwinas / „Instagram“ nuotr.

Užsienio žiniasklaidoje teigiama, kad neatmetama galimybė filmo komandos narius patraukti baudžiamojon atsakomybėn.

Prieš sutikdama būti ginklininke ankstesniuose projektuose, Hannah Gutierrez-Reed, teigė, nebuvusi tikra, ar ji pasiruošusi tokiam darbui.

Ji taip pat prisipažino, kad net ginklą užtaisant tuščiais šoviniais, anksčiau ji vis tiek labai bijodavo nelaimingų atsitikimų. Kad įveiktų šią baimę, moteris kreipėsi pagalbos į tėvą, garsų ginklakalį Thellą Reedą.

Naujausi straipsniai

Atidarykite vasaros sezoną Varėnoje / Projekto partnerio nuotr.

Reklama

D.Praspaliauskas / Stop kadras

Reklama