Po kaltinimų dėl seksualinės prievartos – netikėtas princo Andrew sprendimas

Princas Andrew / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2022-01-19 19:39
Po skandalingos bylos dėl seksualinės prievartos, antrasis Didžiosios Britanijos karalienės Elizabeth II sūnus princas Andrew traukiasi iš viešumos: monarchas ištrynė visas savo socialinių tinklų paskyras, skelbia laikraštis „The Daily Mail“.

Ištrintas princo Andrew paskyras pirmiausiai pastebėjo jo sekėjai. 

Atidarius oficialią princo Andrew „Twitter“ paskyrą matyti tik pranešimas – „tokia paskyra neegzistuoja“, o „YouTube“ paskyroje taip pat pateikiamas klaidos pranešimas.

Princo „Instagram“ ir „Facebook“ paskyros taip pat nebėra aktyvios.

Karalienė Elizabeth II ir princas Andrew / „Scanpix“ nuotr.
Karalienė Elizabeth II ir princas Andrew / „Scanpix“ nuotr.

Praėjusią savaitę princas Andrew, kuriam JAV iškelta civilinė byla dėl lytinės prievartos, priėmė dar vieną netikėtą sprendimą – atsisakė garbingų karinių ir labdaros pareigų.

Toks pareiškimas pasirodė JAV teisėjui trečiadienį atmetus Britanijos princo Andrew prašymą atmesti bylą dėl lytinės prievartos ir atvėrus kelią ją nagrinėti.

Niujorko teisėjo Lewiso Kaplano nutarime sakoma, kad Andrew raginimas atmesti civilinį ieškinį, pateiktą kaltintojos Virginios Giuffre, buvo „visais atžvilgiais atmestas“.

V.Giuffre tvirtina, jog nešlovę užsitraukęs velionis finansininkas Jeffrey Epsteinas  vertė ją lytiškai santykiauti su savo turtingais ir įtakingais pažįstamais, įskaitant Andrew. Pastarasis tokius kaltinimus kategoriškai neigia.

Princas Andrew, Virginia Roberts (dabar Giuffre) ir Ghislaine Maxwell 2001 m. / AFP „Scanpix“ nuotr.
Princas Andrew, Virginia Roberts (dabar Giuffre) ir Ghislaine Maxwell 2001 m. / AFP „Scanpix“ nuotr.

Andrew advokatai praeitą savaitę paragino L.Kaplaną atmesti šį ieškinį, kai buvo paviešintas buvęs konfidencialus 2009 metų susitarimas tarp V.Giuffre ir J.Epsteino.

Princo advokatas Andrew Brettleris tvirtino, kad V.Giuffre „atsižadėjo savo teisių“ paduoti į teismą kitus asmenis, siejamus su J.Epsteino numanomais lytiniais nusikaltimais.

Tačiau L.Kaplanas sakė, kad susitarime „apstu problemiškų formuluočių ir dviprasmybių“.

Šalys išdėstė mažiausiai dvi pagrįstas kritiškai svarbių teiginių interpretacijas. Taigi, susitarimas yra dviprasmiškas“, – rašo teisėjas.

Niujorko teismo paviešintas susitarimas rodo, kad V.Giuffre 2009 metais Floridoje sutiko atsiimti J.Epsteinui iškeltą civilinį ieškinį už 500 tūkst. JAV dolerių (440 tūkst. eurų).

Susitarime yra nuostata, skirta apsaugoti „kitus potencialius atsakovus“ nuo ieškinių, susijusių su įtariamu lytiniu išnaudojimu, už kurį atsakingas prieš pustrečių metų kalėjime nusižudęs J.Epsteinas.

Pernai V.Giuffre padavė princą į teismą, siekdama gauti neatskleidžiamo dydžio kompensaciją už tai, kad šis esą ją žagino, kai ji buvo 17-os – nepilnametė pagal Amerikos įstatymus.

Jeffrey Epsteinas ir Ghislaine Maxwell / Scanpix nuotr.
Jeffrey Epsteinas ir Ghislaine Maxwell / Scanpix nuotr.

61 metų britų karališkosios šeimos nariui baudžiamieji kaltinimai nepareikšti.

V.Giuffre teigimu, ji turėjo lytinių santykių su Andrew J.Epsteino namuose Niujorke, taip pat finansininko privačioje saloje JAV Mergelių salose.

Ji tvirtina patyrusi lytinį smurtą ir J.Epsteino buvusios partnerės britės Ghislaine Maxwell namuose Londone. Pastaroji praėjusį mėnesį buvo pripažinta kalta dėl prekybos nepilnamečiais seksualinio išnaudojimo tikslais.

Naujausi straipsniai

Slaugos namai Trakuose / Įstaigos nuotr.

Reklama