Po ilgų metų į Lietuvą grįžęs A.Pojavis pristato naują dainą: „Jaučiau, kad reikia tikrumo“

Andrius Pojavis / Susana Galbis nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-05-14 10:17
Prieš daugiau nei metus su šeima į Lietuvą gyventi grįžęs Andrius Pojavis muzikos gerbėjams pristato naują dainą „Euterpei”.

Jautrus, atviras, neįprasto skambesio kūrinys, anot jo autoriaus, skirtas visiems, kam šiuo įtemptu gyvenimo laikotarpiu trūksta žmogiškosios šilumos, bendravimo, įkvėpimo ir pozityvo.

„Įrašęs tris albumus ir bendradarbiavęs su daugybę muzikantų, supratau, kad noriu grįžti prie šaknų ir įrašyti albumą, kuriame skambėtų tik gitara ir mano balsas – taip, kaip gimsta visa mano muzika. Tai nėra populiarus sprendimas šiuolaikinėje popmuzikoje, tačiau jaučiau, kad man reikia tokio tikrumo prieš save ir klausytoją”, – sako Lietuvą 2013 metais Malmėje vykusiame „Eurovizijos“ dainų konkurse atstovavęs A.Pojavis.

Andrius Pojavis / Liutauro Jasiūno nuotr.
Andrius Pojavis / Liutauro Jasiūno nuotr.

Dainininkas atviras – kuriant muziką ir tekstus įkvėpimas yra būtinas „ingredientas“ norint paliesti klausytojų širdis. Bet jis arba aplanko, arba reikia laukti tiek, kiek reikia.

„Rudenį, prasidėjus antrajam karantinui, sėdėjau namuose ir brazdinau gitara, kai prieš akis išniro vizija: ant bedugnės krašto sėdintis muzikantas ir nuo jo nueinanti mūza. Tas nenusakomas aplankęs pilnatvės jausmas ir pagimdė pirmuosius dainos žodžius, kurie išsivystė į dainą „Euterpei”, – nuoširdžiai savo potyriais dalinasi A.Pojavis.

 

Andrius Pojavis / Susana Galbis nuotr.
Andrius Pojavis / Susana Galbis nuotr.

Euterpė – antikinės Graikijos tradicijoje yra mūza, kuriai muzikantai aukodavo maldą tam, kad ji įkvėptų ir padėtų jiems kūryboje. 

„Norėjau sukurti ir perteikti šiltą, bet kartu ir jautrią žinutę, kurią, manau, išgyvena dauguma sielų šiuo keistu ir taip drastiškai viską pakeitusiu laikmečiu. Ypatingai tuos pokyčius jaučiame mes, muzikantai. Praradę galimybę susitikti su publika mes pasijutome bejėgiai, tarytum likę be savo mūzos”, – kalba „Euterpei” autorius.

Daina parašyta ir įrašyta A.Pojavio namuose, nes, anot jo, tai yra jaukiausia ir intymiausia vieta, kurioje kiekvienas tiesiog esame savimi.

Andrius Pojavis – „Euterpei”:

Naujausi straipsniai