Po dramatiškos baristų kovos paaiškėjo, kas Lietuvai atstovaus pasaulio čempionatuose

Kavos festivalio baristų čempionatų nugalėtojai / L. Bielinio nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-03-26 09:31
Sekmadienio vakarąbaigėsi didžiausias Baltijos šalyse kavos festivalis „Vilnius Coffee Festival“. Renginio kulminacija tapo trijų kavos čempionatų finalai, kurių nugalėtojai šiemet garsins Lietuvos vardą Brazilijoje, Olandijoje ir Jungtiniuose Arabų Emyratuose vykstančiuose pasaulio čempionatuose.

Tris dienas vilniečiai ir miesto svečiai ne tik iš kitų Lietuvos miestų, bet ir atvykę iš užsienio lankėsi menų fabrike „Loftas“, kur dalyvavo kavos ir jos gėrimų degustacijose, turėjo galimybę susipažinti ir betarpiškai pabendrauti su geriausiais šalies kavos skrudintojais, ruošėjais, kavos profesionalais ir tiesiog bendraminčiais, mėgstančiais kokybišką kavą.

Visą savaitgalį vyko ir trys – Kavos ruošimo („Barista“), Piešimo pieno puta („Latte Art“) ir Kavos ragavimo („Cup Tasters“) – Lietuvos kavos čempionatai. Po ilgų pasiruošimo mėnesių, sėkmingų pasirodymų ir atkaklios kovos paaiškėjo trys nugalėtojai.

„Čempionatai buvo pilni jaudulio ir profesionalumo, labai maloniai nustebino išradingi baristų pasirodymai, daugybę emocijų sukėlęs Kavos ragavimo čempionatas ir aukščiausios klasės teisėjų sprendimai. Galiu tik pasidžiaugti, kad dėl bendrų pastangų galėjome surengti tokią nuostabią kavos mylėtojų šventę“, – sakė festivalio iniciatorius ir čempionatus organizavusios „Specialty Coffee Association“ koordinatorius Lietuvoje Nidas Kiuberis.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Geriausiu barista šiemet tapo Mindaugas Ryškus iš „Cofmos Coffee Studio“, birželį keliausiantis į Amsterdamą atstovauti Lietuvai Pasaulio kavos ruošimo čempionate. Lietuvos čempionės vardą apgynusi Ieva Meiliūnaitė iš „Vero Cafe“ gavo kelialapį į lapkritį Belo Horizonte, Brazilijoje, vyksiantį Pasaulio piešimo pieno puta čempionatą. Kavos ragavimo čempionu po itin atkaklios kovos tapo taip pat „Cofmos Coffee Studio“ atstovas Tomas Mečkovskij. Rugsėjį jis laukiamas Dubajuje, Pasaulio Kavos ragavimo čempionate.

Nugalėtojams taip pat atiteko įspūdingi festivalio partnerių įsteigi prizai, papildysiantys baristų kavos ruošimo premium įrenginių ir rinktinių kavų kolekciją. Moderniais, tačiau ir namie legvai pritaikomais įrenginiais, profesionalų pasirodymais ir kavomis iš egzotiškiausių pasaulio kraštų visas tris festivalio dienas domėjosi ir gerai tautiečiams pažįstami virtuvės meistrai, pramogų pasaulio įžymybės ir tūkstančiai augančiai Lietuvos kavos kultūrai neabejingų kavos mėgėjų.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai