Po dizainerės mirties – internete šoką sukėlusi reklama: sulaukė žinomų žmonių pasmerkimo

Indrė Stonkuvienė ir Saugirdas Vaitulionis / Asmeninio albumo ir L.Balandžio nuotr.
Indrė Stonkuvienė ir Saugirdas Vaitulionis / Asmeninio albumo ir L.Balandžio nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-04-26 14:14
AA

Antradienį pasirodžius liūdnai žiniai apie dizainerės Aidos Kapočiūtės mirtį, netrukus socialiniame tinkle buvo paviešinta kritikos virtinės sulaukusi reklama, kuria pasidalijo vilnietis verslininkas Ramūnas (pavardė Žmonės.lt redakcijai žinoma).

Atviroje feisbuko grupėje, kurioje prekiaujama probiotiniais produktais, verslininkas pasidalijo straipsniu apie jaunos moters mirtį ir dalijosi mintimis, kad to esą nebūtų nutikę, jei ji būtų propagavusi probiotinę mitybą.
 
„Gaila žmogaus – užuojauta artimiesiems, o juk galėjo pasveikti-pakako tik pereiti prie probiotinės mitybos ir t.t, skrandžio vėžys būtų įveiktas“, – rašė verslininkas Ramūnas, feisbuke pasidalijęs straipsniu apie vestuvinių sukelių dizainerės Aidos Kapočiūtės mirtį, kuri užgeso po kovos su vėžiu.
 
Šiuo įrašu pasidalijęs savo įkurtame feisbuko puslapyje „Sveikatos garantas Namiko“, vilnietis sulaukė neigiamų komentarų virtinės dėl savireklamos pasinaudojus žinomos dizainerės mirtimi. 
 
Viena pirmųjų į šį įrašą sureagavo Indrė Stonkuvienė, kurios komentaras kiek vėliau buvo ištrintas.
 
„Manau, tai mažų mažiausia dugnas ir antireklama! Taigi, po mano komentaro, panaikino komentarų funkciją, bent jau man. Puikiai, nuostabiai marketingas suveikė, tikrai svorio turinti medžiaga. Na, ar tai normalu? Nebent, tikrai šis puslapis atsiklausė artimųjų, kurie išgyvena dėl netekties, savo pamokančiam postui (tikrai nereklaminiam) naudoti mirusio žmogaus atvaizdą“, – skelbė Indrė.
Indrės Stonkuvienės komentaras
Į neetišką reklamą sureagavo ir komunikacijos specialistas, žurnalo „L'Officiel Lithuania Hommes“ vyr. redaktorius Saugirdas Vaitulionis.
 
„Darytis reklamą iš žmogaus mirties yra žemiau plintuso, bet kartais dugnas turi daugiaaukštę požeminę aikštelę. Pagaliau Nobelio premija atkeliaus į Lietuvą, nes tai, kas nepavyko visiems didžiausiems pasaulio protams, t.y. atrasti vaistą nuo vėžio, pavyko Lietuvėlės genijams! Pakeičiat maistuką ir pasveikstat nuo vėžio! Ką tie daktarai supranta, ane?“ – pasidalinęs įrašu ironiškai klausė S.Vaitulionis.

Įrašo autoriaus Ramūno komentaras

 
Portalui Žmonės.lt susisiekus su pačiu įrašo autoriumi Ramūnu, jis patikino, kad tai toli gražu nėra reklama. „Netikslinga teigti, kad tai reklama. Jei būčiau aprašęs produktą, nuo kurio būtų pasveikstama ir pats jį pardavinėčiau, tada pripažinčiau, kad pasielgiau neetiškai. Tačiau čia aš kalbu apie idėją, kaip pasveikti savarankiškai“, – portalui Žmonės.lt komentavo vilnietis.
 
52-ejų vyriškis atskleidė, kad su onkologine liga pats nėra susidūręs, tačiau yra buvęs prie mirties slenksčio po avarijos. Ramūnas užsiminė, kad sveikatos sutrikimus jis išsigydė probiotinės mitybos dėka, kurią propaguoja jau aštuonerius metus. Pats gamindamas bei parduodamas probiotinius produktus, jis patikino, kad jų pagalba išgijo ne vienas vėžiu sirgęs žmogus.
 
Nors po kurio laiko įrašą Ramūnas ištrynė, jis patikino, kad jau sulaukė kelių vėžiu sergančių žmonių skambučių, susidomėjusių probiotine mityba.
 
Dėl šios situacijos portalas manodaktaras.lt kreipėsi į Nacionalinį vėžio institutą komentaro apie probiotikus ir vėžio gydymą, tačiau instituto atstovai komentuoti atsisakė.

Perspėja apie pavojų 

Lietuvos Bendrosios praktikos (šeimos) gydytojų asociacijos prezidentas, habilituotas biomedicinos mokslų daktaras Julius Kalibatas portalui 15min sakė, kad tokia savigyda probiotine mityba gali baigtis liūdnai.

Jokie probiotikai niekada negali pakeisti tradicinio gydymo ir vaistų.

„Dabar ir taip dėl pandemijos Europoje prognozuojamas 5-10 proc. didesnis onkologinių ligų šuolis, nes daugėja užleistų, nediagnozuotų atvejų dėl to, kad strigo profilaktinės programos. O jei žmonės pradės užsiimti dar tokia absurdiška savigyda kaip probiotinė mityba, tai greitu metu sulauksime dar daugiau susirgimų“, – kalbėjo gydytojas.

J.Kalibatas akcentavo, kad vėžiniams susirgimams gydyti medicinos specialistai stengiasi parinkti konkrečiu atveju veiksmingiausius vaistus, kurių negali atstoti liaudies medicinos „laimėjimai“.

Gydytojas prof. habil. dr. Julius Kalibatas / J.Kalinsko 15min nuotr.

„Jokie probiotikai niekada negali pakeisti tradicinio gydymo ir vaistų. Tai yra baisiausias melas ir žmonių klaidinimas. Probiotikai yra išreklamuoti pastaruoju metu, teigiama, kad jie gali būti naudingi kai kurių susirgimų metu, tačiau tai nieko bendra su onkologinių ligų gydymu. Niekas pasaulyje onkologinių ligų jais negydė, negydo ir negydys“, – 15min sakė medicinos specialistas.

Anot J.Kalibato, ciniška pardavinėti tariamai veikiančias priemones onkologinėmis ligomis sergantiems ligoniams, nes pastarieji – psichologiškai itin pažeidžiami ir dažnai griebiasi šiaudo ir atiduoda paskutinius pinigus šarlatanams, norėdami pagyti bet kokia kaina.