Po bandymų padegti režisieriaus Romo Zabarausko butą Vilniuje išdalyta 500 vaivorykštės vėliavų

Režisierius Romas Zabarauskas Vilniuje dalijo vaivorykštės spalvos vėliavas / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Penktadienį režisieriaus Romo Zabarausko iniciatyva Vilniuje buvo išdalyta 500 vaivorykštės vėliavų. „Tegyvuoja vaivorykštės!“ – skelbė šią savaitę socialinius tinklus užtvindžiusi akcija. Vos prieš tris savaites buvo padegtas Lietuvos gėjų lygos (LGL) biuras Vilniuje, o norėdamas palaikyti LGBT bendruomenės narius ir pasmerkti įvykdytą nusikaltimą, žinomas režisierius Romas Zabarauskas savo namų balkone iškėlė vaivorykštės vėliavos.

Panašu, kad tai patiko ne visiems. Šeštadienio naktį buvo padegtos buto durys toje pačioje laiptinėje, kurioje gyvena ir Romas Zabarauskas. Tiesa, nors nusikaltėliai padegė ne jo namų duris, vyras nusprendė netylėti. Juolab, kai sulaukė ne itin draugiško į įvykio vietą atvykusios policijos pareigūnės pasakymo: „Tai nusiimkit tą vėliavą, kol visas namas nesudegė“. Vietoj to, kad liudininkai būtų apklausti ir išklausytos visos įvykio versijos, policijos pareigūnė pasielgė nekorektiškai ir minėtą frazę pakartojo net keletą kartą.

Tuomet R. Zabarauskas „Facebook“ paskyroje pasidalijo skaudžiu ir išties bauginančiu įvykiu. Žmonės.lt Romas sakė, kad „būtent dėl to, kad policininkė nebuvo nusiteikusi išklausyti mano versijos, paviešinau šią istoriją.“.

„Pradėjau iniciatyvą. Surinkome per 2000 eurų ir nupirkome 500 vėliavų. Vakar jos atvyko į Lietuvą, o šiandien jas išdalysime visiems norintiems,“ – prieš akciją kalbėjo R. Zabarauskas. – Tai darome tam, kad kuo daugiau žmonių galėtų prisijungti ir mus palaikyti. Lietuvoje vaivorykštės vėliavos yra sunkiau prieinamos, net ir mokamai jų gauti nėra lengva.“

Vyras pažymi, kad nors jaučia nerimą, tačiau apie tai nekalbėti nežada. „Lietuva yra laisva šalis, niekas negali man ar kam nors kitam pasakyti kuo didžiuotis savo namų balkone. Juk Lietuva yra pažangi ir pilietiška valstybė, besimokanti lygiateisiškumo. Aš tuo tikiu ir tokią žinutę mes siunčiame“, – mintimis apie akcijos idėją dalijosi režisierius.

Paklausus ar buvo sunku surinkti pinigus akcijai, Romas patikino, kad tai buvo itin lengva. „Būtent tai ir yra pavyzdys, kad turime pilietinę visuomenę. Rėmėjus buvo labai lengva surasti – pagrindinę sumą surinkome vos per vieną naktį, tik paskelbę apie akciją. Aš išsiunčiau laišką apie šią iniciatyvą anksčiau mano filmus ir kitas veiklas rėmusiems rėmėjams – jie noriai sutiko prisidėti. Smagu, nes paaukoję žmonės yra lietuviai ir jie tame mato prasmę,“ – tikina Romas.

Sureaguoti netruko ir policijos atstovai. Vienas jų, Ramūnas Matonis, iškart po įvykio pakomentavo pareigūnės elgesį ir teigė, kad jis iš tiesų buvo netinkamas.

„Nors buvo pasakyta, kad mano skundas dėl pareigūnės elgesio bus nagrinėjamas, atsiprašymo taip ir nesulaukiau. Taip, konkretus žmogus atsako už savo veiksmus, bet ši problema kur kas platesnė. Policija yra ir turi būti draugiška skirtingiems žmonės – būtent tokia žinutė turėtų būti siunčiama mūsų visuomenei. Kaip suprantu, dabar atsirado prasmė ištirti šį nusikaltimą kuo greičiau,“ – sako žinomas vyras.

Nepaisant šeštadienio naktį įvykusio padegimo ir prasidėjusios akcijos „Tegyvuoja vaivorykštės! Nemokamų vėliavų dalinimas“ nusikaltėliai nėra sugauti ir netrukdomai veikia toliau.

„Vakar, ketvirtadienį, įvyko dar vienas padegimas mano laiptinėje. Šį kartą – keliais aukštais aukščiau. Tai lyg ir negalėtų būti susiję, nes padegtas ne mano butas. Kita vertus, koks tada padegimų motyvas, jei butai nėra kažkaip tarpusavyje susiję?“ – pasakoja Romas Zabarauskas.

Pasak Romo, tai būtų galima įvardinti kaip norą įbauginti, supriešinti visuomenę. Žinomas režisierius tikina, kad pasiduoti nusikaltėlių diktuojamoms vertybėms jis neketina.

„Atsirado šimtai žmonių, kurie nori šių vėliavų. Tai – pažangos ženklas. Kaip Vilniaus meras Remigijus Šimašius sakė: „Vilnius yra laisvų žmonių laisvas miestas“. Kartais yra tokių momentų, kai reikia apginti savo vertybes. Manau, kad dabar ir yra tas momentas“, – teigia Romas Zabarauskas. 


Režisierius Romas Zabarauskas Vilniuje dalijo vaivorykštės spalvos vėliavas (21 nuotr.)
+15
Skaitykite daugiau