Po Anthony Bourdaino savižudybės visuomenė užsipuolė jo mylimąją Asia Argento

Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-06-12 15:19
Birželio 8 d. iš gyvenimo pasitraukė garsus amerikiečių virtuvės šefas, rašytojas, kulinarinių laidų vedėjas Anthony Bourdainas (61). Kai ištinka tragedija, žmonės linkę ieškoti kaltų, todėl kritikos strėlės pradėjo smigti į velionio mylimąją italų aktorę Asia Argento (42).

Kalbama, kad dvejus metus trukęs A.Bourdaino ir A.Argento romanas nutrūko. Gausu kalbančių, kad ne vienus metus su depresija kovojęs Anthony visai palūžo, kai išsiskyrė su mylima moterimi.

Vis dėlto savižudybė – sudėtingas reiškinys, kurio priežastis nustatyti labai sunku arba visai neįmanoma. Todėl kritika A.Argento atžvilgiu yra mažų mažiausiai nederama. Apginti savo bičiulės stojo aktorė Rose McGowan, išplatinusi jausmingą laišką.

„Mieli žmonės,

Žinau, kiek daug žmonių pasaulyje Anthony Bourdainą laikė daugu. Kai draugas miršta, mums skauda. Daugelis tų žmonių, kurie prarado draugą, nori išsilieti ir ką nors apkaltinti.

Priešais mane sėdi nepaprastas žmogus, drąsus kovotojas – Asia Argento. Ji patyrė daugiau nei absoliuti dauguma mūsų ištvertų, tačiau ji ištvėrė. Ji jau stojo priešais ją išprievartavusį monstrą (Asia Argento yra viena iš Harvey Weinsteino aukų, – Red.), o dabar ji stojo į akistatą su kitu monstru – savižudybe. Savo mylimojo ir bendražygio Anthony Bourdaino savižudybe.

Rašau šias tiesas, nes manęs to paprašė. Žinau, kiek daug žmonių pasaulyje Anthony Bourdainą laikė daugu. Kai draugas miršta, mums skauda. Daugelis tų žmonių, kurie prarado draugą, nori išsilieti ir ką nors apkaltinti. Jūs privalote nenusileisti iki to lygio. Savižudybė – siaubingas pasirinkimas, bet tai yra to vieno žmogaus pasirinkimas.

Kai Anthony sutiko Asia, iš karto įvyko cheminė reakcija. Jie juokėsi, jie mylėjo. Jis jai atstojo uolą sudėtingais pastaraisiais metais.

Anthony pažinojo savo demonus, net parašė knygą apie juos. Sykį Anthony pasakė draugui dar niekada nesutikęs nieko, kas norėtų numirti labiau nei jis. Praėjusiais metais Asia troško, kad jos skausmas liautųsi. Laimei, ji stengėsi ieškoti pagalbos, kad išliktų gyva, kad ištvertų dar vieną dieną dėl savęs ir savo vaikų. Anthony depresija neleido jam gyventi. Jis sudėjo ginklus ir tai buvo jo pasirinkimas. Jo sprendimas, o ne jos. Jo depresija nugalėjo.

Daugelis man kartojo, kad pastarieji dveji metai, kuriuose Asia ir Anthony praleido kartu, buvo laimingiausi jo gyvenime. Tai turėtų mus visus paguosti.

Anthony ir Asia puoselėjo laisvus santykius, meilę, nesuvaržytą tradicinių įsitikinimų. Jie nustatė tokią savo santykių kryptį nuo pat pradžių. Asia – laisvas paukštis. Toks buvo ir Anthony. Buvo. Tai toks siaubingas žodis. Daugelis man kartojo, kad pastarieji dveji metai, kuriuose Asia ir Anthony praleido kartu, buvo laimingiausi jo gyvenime. Tai turėtų mus visus paguosti.

Anthony buvo 61-eri. Tokio pat amžiaus mirė ir mano tėvas. Mano tėvas taip pat kentėjo nuo sunkios depresijos. Visai kaip Anthony jis priklausė tai kartai, kuri „užsiriša batraiščius ir eina toliau“. „Stiprus vyras neprašo pagalbos“ kartai.

Žinau, kad prieš mirtį Anthony ieškojo pagalbos. Vis dėlto jis nepaklausė gydytojo patarimo. Tai mus privedė prie šios tragedijos, netekties, skausmo pripildyto pasaulio. Nesielkite seksistiškai ir nepulkite ant laužo deginti moters, kurią taip neteisingai kaltinate.

Vidinis Anthony karas buvo jo karas, tačiau dabar Asia yra palikta mūšio lauke priimti visas kulkas. Neteisinga ir nepriimtina ką nors kaltinti. Negalime kaltinti net Anthony.

Vidinis Anthony karas buvo jo karas, tačiau dabar Asia yra palikta mūšio lauke priimti visas kulkas. Neteisinga ir nepriimtina ką nors kaltinti.

Prašome jūsų būti geresniais, pažvelgti giliau, skaityti ir pažinti psichines ligas, savižudybę, depresiją prieš tai, kai imsite smerkti ir taip bloginti situaciją tiems, kurie liko gyventi. Kartais įstringame nežinomybėje. Būtent ten esame dabar – didžiulė tamsos banga grasina praryti visus, pasitaikiusius kelyje.

Šiandien stebiu filmavimo aikštelėje besidarbuojančią Asia ir matau stiprią moterį, kuri rūpinasi, kad galėtų padėti maisto ant savo vaikų stalo. Regiu Elizabeth Taylor, tebetęsiančią darbą filmo „Cat on a Hot Tin Roof“ aikštelėje, nepaisant to, kad jos meilė, jos vyras žuvo sudužus lėktuvui. Regiu mus visus, kurie pakėlė sunkumus. Prašau, prisidėkite prie manęs ir kartu siųskime gydančią energiją Anthony bei tiems, kurie liko tęsti gyvenimo kelionės be jo. Nėra kaltų, yra tik stigmos – vienatvės, pagalbos prašymo, psichinių ligų ir skausmo būnant įžymiu.

Turime nesustoti ir būti geresni. Mūsų bičiulis Anthony to norėtų.

Kreipiuosi į žiniasklaidą ir komentatorius: Anthony niekada nebūtų norėjęs įskaudinti Asia. Norėčiau manyti, kad jis norėtų, jog mes pradėtume diskusiją apie depresiją. Kaltinimas NĖRA diskusija, jis tik pristabdo mūsų kolektyvinį vystymąsi. Būtent tai dabar ir vyksta. Mes, žmonės, galime pasirinkti: susitraukti į bjauresnes savo versijas ar būti geresniais ir išaugti taip, kaip tik feniksai gali. Raginu jus tapti feniksais.

Su didžiuliu liūdesiu ir dar didesne viltimi,

Ros McGowan

kartu su Asia Argento

Jei svarstai apie savižudybę, ieškok pagalbos. Mums tavęs reikia. Tu mums rūpi. Tu egzistuoji. Tu esi svarbus. Vienu skambučiu gali sulaukti pagalbos, tad paskambink.“

Emocinė pagalba: kur kreiptis
Emocinė pagalba vaikams
„Vaikų linija“
Kasdien (11-23 val.):
Tel.: 116 111
www.vaikulinija.lt
Emocinė pagalba jaunimui
„Jaunimo linija“
Visą parą:
Tel.: 8 800 28 888
www.jaunimolinija.lt
Emocinė pagalba suaugusiems
„Vilties linija“
Visą parą:
Tel.: 116 123
www.viltieslinija.lt
Emocinė pagalba moterims
„Pagalbos moterims linija“
Visą parą:
Tel.: 8 800 66 366
www.moters-pagalba.lt
Emocinė pagalba rusakalbiams
„Linija Doverija“
Darbo dienomis (16-20 val.):
Tel.: 8 800 77 277
Krizių įveikimo centras
Antakalnio g. 97, Vilnius
www.krizesiveikimas.lt
krizesiveikimas
Psichologinė pagalba emigrantams

    Naujausi straipsniai