Po Andriaus Tapino kreipimosi į „Alma littera“ leidyklą iš prekybos šalinamos visos Rūtos Vanagaitės knygos

Rūta Vanagaitė ir Andrius Tapinas / Žmonės.lt montažas
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-10-27 13:32
Reaguodama į Rūtos Vanagaitės pasisakymus „Alma littera“ nusprendė nutraukti bendradarbiavimą su R.Vanagaite ir nedelsiant išimti visas jos knygas iš prekybos. „Alma littera“ taip pat atsiriboja nuo bet kokių R.Vanagaitės pareiškimų.

„Rūtos Vanagaitės pasisakymai mums yra nepriimtini ir nesuderinami su „Alma litteros“ leidyklos vertybėmis, todėl nusprendėme nedelsiant nutraukti bendradarbiavimą su R.Vanagaite ir išimti visas „Alma littera“ išleistas jos knygas, įskaitant ir ką tik pasirodžiusią knygą „Višta strimelės galva“, – sako leidyklos „Alma littera“ vadovė Danguolė Viliūnienė.

Knygos jau pradedamos išimti iš visų knygynų, prekybos vietų bei elektroninių parduotuvių ir artimiausiu metu jų neliks visose prekybos vietose. Taip pat leidyklos teisininkai jau pradėjo teisines procedūras nutraukiant bendradarbiavimą su R.Vanagaite.

Knygos šalinamos po to, kai kilo skandalas dėl R.Vanagaitės pasisakymų apie partizaną Adolfą Ramanauską-Vanagą. Daugelį rašytojos teiginių jau paneigė Lietuvos istorikas Arvydas Anušauskas.

Su pačia autore Žmonės.lt redakcijai kol kas nepavyko susisiekti.

Leidyklos sprendimas išimti R.Vanagaitės knygas iš prekybos išplatintas netrukus po to, kai Andrius Tapinas raštiškai kreipėsi į „Alma littera“ dėl R.Vanagaitės knygos „Višta strimelės galva“.

„Šiandien raštu kreipiausi į „Alma littera“ leidyklos, kuri leidžia ir Vanagaitės, ir mano knygas, vadovybę klausdamas, koks yra leidyklos požiūris į situaciją ir kaip ji vertina tokius Vanagaitės knygų reklamos metodus Tokį klausimą jiems galite užduoti ir visi jūs, kurie perkate ir skaitote „Alma Littera“ knygas. Daug neprašom – tik aiškios socialiai atsakingu save vadinančio verslo reakcijos.

Jeigu jiems viskas gerai ir jokios reakcijos iš „Alma littera“ pusės nebus, tada sakau labai aiškiai – gavę daug reklamos vienam autoriui, jūs praradote kitą autorių, nes mano knygų „Alma littera“ daugiau neleis“, – savo feisbuke rašė A.Tapinas.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai