Po 3 metų pertraukos Gintarė Gurevičiūtė vėl mėgaujasi jėgos aitvarais ir išbandė vandenlentes

Gintarė Gurevičiūtė / Asmeninio albumo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-07-08 11:03
Televizijos laidos vedėja, „Šokių ant ledo“ nugalėtoja Gintarė Gurevičiūtė po trejų metų pertraukos ir vėl grįžta prie seniai pamėgto sporto – jėgos aitvarų.

„Šį sportą buvau apleidus po Vietname nutikusios avarijos, kuomet buvo sunkiai sužalota dešinė koja. Kai jau šiek tiek pagijau, iš garažo Antakalnyje vagys nugvelbė visą vandens sporto amuniciją, bet dabar, pasibaigus visiems projektams ir turėdama nedideles atostogas darbuose, nusprendžiau įsigyti jėgos aitvarą ir grįžti prie vandens“, – portalui Žmonės.lt sakė Gintarė.

Anot jos, jėgos aitvarų mėgėjai – tai tarsi atskira bendruomenė labai skirtingų žmonių, kuriuos vienija aistra adrenalinui, stichijai ir sąlyčiui su gamta. „Net nustebau, kad po tokios ilgos pertraukos visus, kuriuos palikau, radau ten pat, ant vandens, o jų gretas papildė gausybė naujų sportininkų. Buvo be galo gera visus juos pamatyti ir būti taip šiltai sutiktai“, – pasakojo Gintarė, kuri savaitgalį skrodė bangas su jėgos aitvaru.

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

Moteris ne tik mėgsta šį sportą, bet ir nusimano apie įrangą, kurią reikia įsigyti. Kaip pasakojo G.Gurevičiūtė, pirmasis jos kaitas buvo „Cabrinha xbow“. Anot jos, tai, ko gero, tas jėgos aitvaras, kuris labiausiai tinka pradedantiesiems: minkštas, lengvas, kiek lėtesnis, todėl atleidžia visas pradžioje daromas klaidas. „Jėgos aitvarų sportas yra ganėtinai naujas, jis skaičiuoja dar tik pirmus dešimtmečius, todėl nenuostabu, kad inventorius kasmet stipriai tobulėja, keičiasi. Pirmojo jėgos aitvaro gamintojai didelį dėmesį skiria saugumui, todėl jau antrais metas pasikeičiau savo jėgos aitvarą į metais naujesnį modelį . Vėliau supratusi, kas man patinka labiausiai, įsigijau jėgos aitvarą, skirtą plaukioti bangose „Nomad“, o šiandien turiu naujausią universalųjį „Switchblade“. Tai yra galingas, greitas kaitas, tinkantis tiek daryti triukus ant lygaus vandens, tiek skrosti jūros ar vandenyno bangas“, – apie savo inventorių pasakojo laidų vedėja.

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

Anot Gintarės, vos įsigijus naują geriausią vasaros draugą, ji be galo norėjo jį išbandyti. „Šiaip Lietuva viena vėjingiausių vietų Europoje, todėl džiaugtis šiuo sportu galime kone ištisus metus, bet, deja, šį savaitgalį vėjai nelepino. Kad ir kaip atkakliai stengiausi, man nepavyko normaliai pasiplaukiot, todėl išbandžiau vandenlentę. Anksčiau manęs šis sportas nežavėjo. Man kur kas labiau patinka jėgos aitvarai, nes ten tu privalai susidraugauti su gamta ir stichijom, jei to nepadarysi, būsi nugalėtas ir nieko nepavyks. Plaukiant vandenlente yra kiek kitaip, čia tu laikaisi įsikibęs į virvę, kurią kontroliuoja kitas žmogus. Plaukioti pirmyn ir atgal nėra labai įdomu, tad išdrįsau šokti nuo tramplyno. Mane padrąsino didžiausią patirtį vandens sporte turintys prekiautojai „Xpro“  parūpindami lentą „Brunotti“, su kuria įveikti tramplyną tapo vieni juokai. Nuolatinis adrenalino poreikis užkoduotas mano genuose. Tėtis buvo vienas pirmųjų buriuotojų Lietuvoje“, – teigė Gintarė.

Po sėkmingo pasiplaukiojimo Gintarė tvirtino, kad nuo šiol tapo priklausoma nuo dar vienos sporto šakos. „Dabar jau tikrai žinau, ką veiksiu, kai labai norėsis adrenalino dozės, bet vėjas nepūs“, – juokėsi G.Gurevičiūtė.

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

 

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai