Po 28 metų grupė „Daft Punk“ nutraukia muzikinę veiklą

„Daft Punk“ / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-02-22 17:30
Liūdna žinia elektroninės muzikos gerbėjams – po 28-erių metų prancūzų grupė „Daft Punk“ nutraukia savo veiklą.

Išskirtiniu įvaizdžiu stebinę grupės nariai net ir apie išsiskyrimą paskelbė originaliai – pirmadienį pasidalijo vaizdo įrašu, kurį pavadino „Epilogu“.

Vaizdo įraše gausu sentimentalių detalių – čia matomi ne tik melomanų pamilto prancūzų dueto nariai Thomasas Bangalteras ir Guy Manuelis de Homemas-Christo, bet ir skaičiai, menantys grupės gyvavimo pradžią ir pabaigą – 1993-2021.

Daugelio grupės gerbėjų širdis suvirpina ir netikėtai užgrojęs hitas „Touch“, iš 2013 metais pasirodžiusio albumo, kurį daugelis laikė „Daft Punk“ karjeros kulminacija.

Žinią, kad „Daft Punk“ nutraukia muzikinę veiklą, patvirtino ir ilgametė publicistė Kathryn Frazier.

Išsiskyrimo priežastis kol kas nežinoma.

Net šešias „Grammy“ statulėles per savo muzikinę karjerą pelnęs prancūzų muzikos duetas „Daft Punk“  pardavė milijonus albumų visame pasaulyje.

1993 metais susikūrusi grupė „Daft Punk“ savo debiutinį albumą „Homework“ išleido 1997-aisiais. Šis kaip mat sulaukė kritikų liaupsių ir pelnė pasaulinę šlovę. 

Grupės nariai žavėjo ne tik užvedančia elektronine muzika, bet ir išskirtiniu įvaizdžiu – nuo 2001 metų jie nuolat dėvėdavo šalmus ir odines striukes, tad nuotraukų, kuriose matomi dueto narių veidai beveik nėra.

„Daft Punk“ išleido ne vieną pasaulį sudrebinusį hitą, tarp kurių ir dainos „One More Time“, „Digital Love“, „Harder, Better, Faster, Stronger“. Pastarosios muziką savo dainai „Stronger“ naudojo atlikėjas Kanye Westas.

2013 metais „Daft Punk“ išleido savo ketvirtąjį ir paskutinį albumą „Random Access Memories“. Jį įrašė su populiariais atlikėjais, tokiais kaip Pharrellas Williamsas, „Strokes“, Julianas Casablanca ir „Panda Bear“.

Kartu su Pharellu Williamsu įrašyta daina „Get Lucky“ pelnė „Grammy“ statulėlę ir pateko į 2013 metų Amerikos klausomiausių dainų šimtuką. Šis kūrinys laikomas sėkmingiausiu „Daft Punk“ hitu.

Naujausi straipsniai