Po 12 metų auginimo – pirmieji jukos žiedai

Po 12-kos metų auginimo pražydo gėlė juka
Šaltinis: Ji24.lt
AA

Kauno rajone, Šlienavoje, lauke auginta juka po dvylikos metų pirmą kartą pražydo ir pasipuošė įspūdingais baltais žiedais.

Tatjana Nekraševičienė, gražiosios gėlės savininkė, pasakojo, kad netikėjo, jog daugelį metų nė vieno žiedelio neišleidusi juka gali išvis žydėti. 

Po 12-kos metų auginimo pražydo gėlė 'Juka'

„Užsisakiau šią gėlę todėl, kad man labiausiai patiko, jog ji puikiai iškenčia lietuvišką žiemą. Jos nereikia iškasti ir nešti į rūsį, taigi ir darbo mažiau“, – pasakojo Tatjana. Moteris sako, kad ypatingo dėmesio gėlei neskyrė – tiesiog įkasė į žemę ir beveik pamiršo. Palaistydavo, o žiemą pridengdavo agroplėvele. Todėl kai gėlė pradėjo krauti žiedus, nustebo visa šeima. 

Po 12-kos metų auginimo pražydo gėlė 'Juka'

Greičiausia jukai priežiūros užteko, tad gėlė nusprendė apdovanoti šeimininkus gražiais žiedais.

„Išties kaip tik šiais metais norėjau gėlę iškasti, persodinti į kitą vietą, tačiau jeigu taip būtų nutikę, kažin ar dabar džiaugtumėmės jos žydėjimu“, – teigė Tatjana. Gražuolė gėlė žydi ir džiugina savo išvaizdžiais žiedais visus jau kelias savaites. 

Po 12-kos metų auginimo pražydo gėlė 'Juka'

Juka – agavinių  šeimos augalų gentis, paplitusi Centrinėje Amerikoje. Iš kai kurių rūšių lapų gaminamas pluoštas. Daugelis rūšių auginama kaip dekoratyviniai augalai. Juka dėl savo kuodo dažnai vadinama palmine lelija, nors su palmėmis nėra susijusi. Lapai smailūs, standūs, labai dekoratyvūs, o žiedai atrodo kaip didžiulės pakalnutės. 

Po 12 metų pražydusi gėlė juka (9 nuotr.)
+3
Skaitykite daugiau