Po 11 metų pertraukos į sceną grįžo „Baltijos baleto teatro“ įkūrėja Marija Simona Šimulynaitė

Marija Simona Šimulynaitė
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-09-28 13:52
Šį savaitgalį savo pirmąjį spektaklį po 11 metų pertraukos sušoko buvusi balerina, Baltijos baleto teatro (BBT) įkūrėja – Marija Simona Šimulynaitė. Šiuo metu šiuolaikinio baleto spektaklius kuriančią režisierę ir choreografę į sceną privertė grįžti pandemija.

„Gyvename išties keistu metu, kai kartais reikia imtis netikėtų sprendimų. Nemaniau, kad dar grįšiu į sceną vaidmeniui, tačiau siaučiantis virusas padovanoja ir tokių staigmenų. Spektaklyje šokanti kolegė Kristina Tarasevičiūtė buvo skubiai priversta izoliuotis. Nors pati kasdiena darau mankštas, repetuoju su mūsų teatro šokėjais, bei dirbu su BBT studijos nariais – neslėpsiu, kad prieš išeidama į sceną šiek tiek jaudinausi. Lyg prieš savo pirmą spektaklį“, – šypsosi Marija Simona Šimulynaitė.

Marija Simona Šimulynaitė
Marija Simona Šimulynaitė

Režisierė šeštadienį, pasirodė savo pačios sukurtame kameriniame spektaklyje „Saldainių fėjos“. Jaukus ir žaismingas baletas, pagal Nino Rota muziką, skirtas šeimoms su vaikais. Kaip ir dauguma M.S. Šimulynaitės  spektaklių – šis neįprastas tuo, jog mažieji žiūrovai gali gyvai bendrauti ir prisiliesti prie užburiančio balerinų gyvenimo.

„Paskutinį kartą baleto scenoje šokau dar 2009 m., todėl nepaisant ilgametės patirties, pasiruošimas „Saldainių fėjoms“ išties pareikalavo jėgų. Šiame spektaklyje žiūrovai yra visai greta mūsų, todėl reikia ne tik techniškai realizuoti judesius, bet ir atlikti aktorines užduotis“, – pasakoja M. S. Šimulynaitė, kuri prieš baigdama balerinos karjerą šoko Suomijos, Estijos, Švedijos bei kitų šalių operos ir baleto teatruose.

Marija Simona Šimulynaitė
Marija Simona Šimulynaitė

Per keletą dienų pasiruošti vaidmeniui M. S. Šimulynaitei padėjo kitos dvi spektaklyje šokančios balerinos – Evelina Fokina Vosylienė ir Audronė Stelionė.

Pasak M. S. Šimulynaitės, prieš gastroles Palangoje kurhauze, spektaklio komandą ištiko neplanuota situacija „Juk turėjau gelbėti savo pačios spektaklį! Net nekilo klausimų, kad reikia eiti į sceną. Jaučiame labai didelę atsakomybę prieš savo žiūrovus, nes mažieji labai laukia „Saldainių fėjų“, nori pamatyti balerinas iš arti, prie jų prisiliesti. Todėl kartu su Evelina ir Audrone – suvienijome jėgas ir pristatėme spektaklį. Ne paslaptis, kad dėl pandemijos BBT turėjo atšaukti daug projektų, tad negalime praleisti nei vienos progos“, – sako garsi šiuolaikinio baleto choreografė ir režisierė.

Marija Simona Šimulynaitė
Marija Simona Šimulynaitė

Kamerinis baleto spektaklis „Saldainių fėjos“ skirtas šeimoms ir vaikams nuo dviejų iki dešimties metų. Jo metu žiūrovai visai greta stebi pasaką apie tris fėjas – Karamelę, Šokoladę ir Cukrinukę, kurios gyvena ant didelio cukraus vatos debesėlio. Trys fėjos spektaklyje išgyvena tiek džiaugsmą, tiek nuostabą ir pyktį, kol galiausiai supranta, kad draugystė – svarbiausia.

Žaismingas baletas šį sezoną bus rodomas ir kituose Lietuvos miestuose bei miesteliuose. Baletą planuojama pristatyti ir Sostinės gyventojams.

Marija Simona Šimulynaitė
Marija Simona Šimulynaitė

Spektaklio vaikams kūrėjai – neseniai dešimtmetį atšventęs „Baltijos baleto teatras“. Teatro šokio kryptis – neoklasikinis baletas. Trupės nariai, pasitelkę nestandartinius baletui muzikos, scenografijos bei apšvietimo sprendimus, ieško netradicinių baleto pateikimo kelių ir stengiasi, kad jų kūryba taptų priimtina kuo platesnei auditorijai – tiek tradicinio baleto ar modernaus šokio mėgėjams, tiek šia meno kryptimi iki šiol nesižavėjusiai publikai.

Naujausi straipsniai