Po 1006 km lenktynių – daugiau nei 1000 eurų cukriniu diabetu sergantiems vaikams

1006 km lenktynių akimirka / Organizatorių nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-07-25 16:46
„Dynami:t Energy“ ekipa kasmet „Aurum 1006 km“ lenktynių metu kovoja ne tik dėl aukščiausių podiumo pozicijų, bet ir dėl likimo nuskriaustųjų gerovės. Nors pačiai komandai šiemet pirmą kartą per 6 metus dėl aibės techninių problemų nepavyko užlipti ant nugalėtojų podiumo, pergalės vaisius raškė cukriniu diabetu sergantys vaikai: per savaitgalį komanda jiems padėjo surinkti daugiau nei 1000 eurų, ir pinigai į jų sąskaitą vis dar plaukia.

Surinko daugiau eurų nei pravažiavo kilometrų

Juodai geltono BMW M3 odometras „Aurum 1006 km“ lenktynių metu daugiau nei dvi valanas stovėjo sustingęs. „Dynami:t Energy“ komandai nepavyko įveikti visos 1006 km distancijos, tačiau eurų skaitliukas cukriniu diabetu sergantiems sukosi ne ką lėčiau, nei eksperimentinio BMW variklio alkūninis velenas važiavimo metu: komandos atstovai suskaičiavo, kad savaitgalio metu vaikams jie surinko 1 142 eurus. Ir ši suma tik didėja.

„Mes turime daug atributikos, žmonės vis dar prašo ją parduoti. Tačiau mums tų pinigų nereikia, mes prašome, kad žmonės aukotų „Ne apie mane“ fondui, ir gavę apmokėjimo kopiją daliname savo atributiką: marškinėlius, kepuraites“, - sakė lenktynininkė Aistė Antanaitytė-Matukaitė.

Badė pirštus beningalviams

„Ne apie mane“ fondas renka pinigus sensoriams, kurie matuoja cukraus kiekį kraujyje. Vienas sensorius kainuoja 55 eurus, valstybė jų nekompensuoja, o šio prietaiso pakanka vos savaitei. Kitu atveju cukriniu diabetu sergantys vaikai kiekvieną kartą prieš valgydami turi matuotis cukraus lygį kraujyje badydami pirštus adatomis ir tikrindami savo kraują. Per metus sensoriais nesinaudojantys ligoniai patiria daugiau nei 4 000 dūrių.

„Dynami:t Energy“ savo palapinėje visą savaitgalį kartu su privačios greitosios pagalbos „Sidabrilis“ atstovais savo fanams ir draugams siūlė patirti tiek dūrių į pirštus, kiek kasdien patiria cukriniu diabetu sergantys vaikai: net 20.

Medikai skaičiuoja, kad surinktos sumos pakaks įsigyti 19 sensorių, matuojančių cukraus kiekį kraujyje. Iš viso Lietuvoje yra 900 cukriniu diabetu sergančių mažamečių.

Už paramą - atributika

„Mes jau 6 metus į lenktynes važiuojame su įvairiais socialiniais projektais. Tokiame dideliame automobilių sporto festivalyje kaip „Aurum 1006 km“ lenktynės gera daryti paprasčiau, ir tai rodo skaičiai. Fondo atstovai prasitarė, kad per įvairius festivalius jie dažniausiai surenka 600-700 eurų, čia pavyko surinkti beveik dvigubai daugiau. Ir socialiniais projektais vien tik lenktynių metu mes neapsiribojame, mes juos padedame įgyvendinti ištisus metus. Šiemet ir toliau savo atributiką mainysime į paramą vaikams ir apie tai skelbsime garsiai“, - kalbėjo „Dynami:t Energy“ komandos socialinių projektų iniciatorė A. Antanaitytė-Matukaitė.

Lenktynių komanda džiaugiasi, kad jei ne lenktynės, tai bent socialinė iniciatyva pavyko. Vis tik jei visi keturi vairuotojai: Mantas Matukaitis, Danas Azikejevas, Aurimas Mištautas ir kalbinta Aistė būtų lipę ant apdovanojimų pakylos, populiarumas būtų virtęs dar didesne suma pinigų.

„Penkis metus dalyvavome šiose lenktynėse, penkis metus jas net ir su didžiausiais gedimais baigėme ant podiumo. Šeštus metus fortūna nusisuko. Ir tikrai negaliu pasakyti, kad mes nepasiruošėme. Pasiruošėme puikiai, tačiau sėkmė nusisuko. Sugedo tie dalykai, kurie neturėtų gesti: daugiau nei valandai mis sustabdė vienas laidas, kuris yra giliai degalų bake ir dar pusvalandžiui atsikabinusi nauja degalų žarna“, - prasto rezultato priežastis išdavė Mantas Matukaitis.

Vis tik „Dynami:t Energy“ komanda rankų nenuleidžia. Tempas lenktynių trasoje juos džiugino: A3000 klasėje jų BMW M3 važiavo ženkliai greičiau už visus varžovus, tempu prilygo netgi kai kuriems TCR klasės bolidams, tad kitais metais jie į „Aurum 1006 km“ lenktynes važiuos turėdami vieną tikslą – laimėti.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai