Plyšta galva? 12 paprastų būdų, kaip numalšinti skausmą

Galvos skausmas / Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-09-30 09:25
Galvos skausmas vargina dažną. Ir tai tikrai labai nemalonu. Paprasčiausias ir greičiausias sprendimas, žinoma, būtų vaistai nuo skausmo, tačiau jie dirgina skrandį ir gali pakenkti širdžiai. Taigi kasdienai netinka. Siūlome kitų variantų – bent vienas iš jų jums tikrai pasirodys priimtinas.

1. Pamasažuokite skalpą

Tyrimai rodo, kad masažuojant skalpo pagrindą ir smilkinius sumažėja galvos skausmų. Tačiau ir mokslinių įrodymų nereikia, kad tuo įsitikintumėte – pakaks kelių minučių, kad pajustumėte atsipalaidavimą. Galvos skausmas neretai būna tiesiogiai susijęs su įtampa, tad ją, ne galvos skausmą, ir reikia šalinti.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

2. Paglostykite plaukus

Tai panašus ir ne mažiau malonus būdas. Ypač veiksmingai atpalaiduotų, jei plaukus paglostytų ar pašukuotų kas nors kitas, ne jūs. Tai daryti reikia šiek tiek pakeliant plaukus nuo šaknų – taip pajusite didesnį malonumą ir pamiršite apie galvos skausmą.

3. Atsigerkite vandens

Dažna galvos skausmo priežastis yra dehidratacija.

Dar viena – ir dažna – galvos skausmo priežastis yra dehidratacija. Net jeigu dirbate sėdimą darbą ir mažai judate, galite justi skysčių trūkumą. Tad pamėginti išspręsti šią problemą galite išgerdami stiklinę vandens.

Paprasta, greita ir nieko nekainuoja.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

4. Padarykite tempimo pratimų

Minėtos galvos skausmo priežasties – įtampos – atsikratyti galima ir padarius raumenų tempimo pratimų. Padėti gali paprasčiausi kaklo tempimo pratimai.

5. Atsitraukite nuo kompiuterio

Aktualu kalbant apie tą patį sėdimą darbą – jei visą dieną žiūrite į apšviestą kompiuterio ekraną, tai sukelia akių įtampą, ir ne tik akių, bet ir galvos. Dėl to gali pradėti skaudėti kaktos srityje. Kas valandą ar net kas pusvalandį atsitraukite nuo kompiuterio, pavaikščiokite ir kartu pailsinkite akis.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

6. Giliai kvėpuokite

Nors stresas gali sukelti skausmą, skausmas irgi gali paskatinti stresuoti. Vadinasi, reikia pašalinti stresą. Greičiausias būdas – atsipalaiduoti giliai ritmingai kvėpuojant: įkvepiant per nosį ir tolygiai iškvepiant per burną.

7. Išgerkite arbatos su imbieru

Pasirinkite nesaldintos arbatos ir įtarkuokite šviežio imbiero. Jis pasižymi antiuždegiminėmis savybėmis ir gali padėti sumažinti skausmą. Labai vertingas šalant orams.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

8. Naudokite prieskonius

Pavyzdžiui, kajeno pipirus. Užberkite jų ant patiekalo ir suvalgykite. Kajeno pipiruose yra aktyvaus komponento kapsaicino, kuris padeda kontroliuoti skausmo suvokimą.

9. Uždėkite ledo

Jeigu kankina migrena, prie smilkinių galite pridėti po ledo kubelį. Mat arterija, kuri aprūpina smegenų žievę krauju, yra už plono smilkinio kaulo. Jeigu žievėje vyksta uždegimas, ledo kubeliais šiek tiek sumažinus temperatūrą tai palengvintų kraujo patekimą į tą zoną.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.


10. Apsiprauskite po karštu dušu

Šiluma atpalaiduos įsitempusius raumenis ir sumažins galvos skausmą.

Dar vienas būdas sumažinti įtampą ir atpalaiduoti kaklą – atsistoti duše ir leisti karštesnei vandens srovei bėgti kaklu. Šiluma atpalaiduos įsitempusius raumenis ir sumažins galvos skausmą.

11. Pamedituokite

Kartais, kad nustotų skaudėti galvą, reikia nuraminti savo protą ir sutelkti dėmesį kitur – ne į skausmą. Jei nukreipsite mintis į malonesnius dalykus arba pavyks apskritai apie nieką negalvoti, galvos skausmas pamažu aprims.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

12. Atlaisvinkite plaukus

Dar viena galvos skausmo priežastis gali būti jūsų šukuosena. Jei plaukus stipriai surišote į kuodą ar arklio uodegėlę arba supynėte pernelyg tvirtą kasą, tai sukels įtampą tiesiogine šio žodžio prasme. Atlaisvinkite šukuoseną ir stebėkite, ar palengvėjo.

Elaima.lt

Naujausi straipsniai