Plūduriavimo terapija: sukurta išvargintiems gyvenimo tempo

Plūduriavimas vadnenyje/Gradiali nuotr.
Plūduriavimas vadnenyje/Gradiali nuotr.
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
2019-02-11 12:24
AA

Ant jūros kranto Palangoje įsikūrusi sanatorija „Gradiali“ kviečia išbandyti unikalią atsipalaidavimo terapiją, kuri per valandą panardins į visiškos nirvanos būseną ir grąžins gyvybinę energiją. Pasakojama, kad ne vienas tai išbandęs nori vėl ir vėl...

„Jaučiuosi lyg naujai gimęs ar grįžęs pas mamą. Turbūt panašų jausmą išgyvena kūdikiai motinos įsčiose. Mano kūnas niekur nesiliečia – aš kabu erdvėje. Plaukioju turbūt panašiai kaip tie kūdikiai mamoje. Niekada gyvenime nebuvau pajutęs minkštesnių patalų...“ – įspūdžiais po plūduriavimo terapijos dalijasi legendinis krepšinio treneris Antanas Sireika.

Daugelio senųjų kultūrų žmonės pasitelkdavo įvairias praktikas, kad pasiektų panašią būseną ritualiniais, medicininiais ir dvasinio tobulėjimo tikslais.

STIPRIAU NEI MEDITACIJA

Sakoma, kad plūduriavimo terapija (angl. floatation therapy) yra veiksmingiausia žmonijos iki šiol sukurta pojūčių išlaisvinimo nuo išorinio pasaulio dirgiklių technologija. Ji skirta pasiekti visišką fizinį, dvasinį bei emocinį atsipalaidavimą.

Terapijos metu jūs esate specialioje kapsulėje: tamsoje, skambant švelniai muzikai, plūduriuojate šiltame specialių druskų prisotintame vandenyje. Esate visiško nesvarumo būsenos.

Plūduriuojant sulėtėja širdies plakimas, kraujo spaudimas. Retėja ir gilėja kvėpavimas. Jūs visiškai atsipalaiduojate, ilsinate raumenis, slopsta įtampa, ilsisi mintys...

Plūduriavimas vadnenyje/Gradiali nuotr.

GERIAU NEI JOGA

Pasaulinėje praktikoje pastebėta, kad žmonės, negalintys visiškai atsipalaiduoti medituodami ar praktikuodami jogą, save atranda ir maksimaliai pailsi plūduriavimo kapsulėje.

Plūduriavimo terapijos metu organizme pradeda mažėti adrenalino ir streso hormono – kortizolio – kiekis. Kartu pradeda kilti su pozityviomis emocijomis ir teigiamais fiziologiniais bei psichiniais pokyčiais siejamų hormonų – seratonino, dopamino ir oksitocino – lygis. Jūsų oda geria magnį iš epsomo druskų prisodrinto vandens...

Lėtėja smegenų impulsai – jūs panyrate į ramios meditacijos, lengvo miego būseną.

SUKURTA SKUBANTIEMS

Šiuolaikinę žmoniją kamuojanti chroniškų ligų epidemija ir Vakarų kultūrai pritaikytų meditacinių ir kitų self-help praktikų gausa rodo, kad didelio atsipalaidavimo būsena šiandien yra viena rečiausiai patiriamų.

Plūduriavimas nuo išorės garsų ir šviesos poveikio apsaugotoje kapsulėje leidžia be ypatingų pastangų pasiekti itin didelio atsipalaidavimo būseną. Šios terapijos metu žmogaus organizme prasideda ilgalaikiai teigiami psichiniai ir fiziologiniai pokyčiai.

Sumažinus išorinių dirgiklių poveikį, normaliai funkcionuoti pradėjęs organizmas grįžta į natūralią atsipalaidavimo ir palaimos būseną.

Žmonės, negalintys visiškai atsipalaiduoti medituodami ar praktikuodami jogą, save atranda ir pailsi plūduriavimo kapsulėje. /Gradiali nuotr.

GRĄŽINA GYVYBINES JĖGAS

Šiandieniniame pasaulyje vienos geidžiamiausių žmogiškųjų savybių yra žvalumas, gyvybinė energija, pozityvumas ir kūrybiškumas. Tačiau perteklinės informacijos srautai nuolat atakuoja organizmo nervų sistemą, vis daugiau mūsų jaučia fizinį ir psichinį nuovargį, emocijų sąmyšį, streso ir depresijos simptomus...

Tokioje aplinkoje itin svarbiu veiksniu tampa efektyvus fizinis ir psichinis poilsis bei veiksmingas organizmo funkcinių sistemų atkūrimas.

Jau kelis dešimtmečius plūduriavimo terapijos poveikį tiriantys mokslininkai ir vis gausiau plūduriavimo terapiją praktikuojantieji sutinka, kad ši procedūra šiuolaikiniame pasaulyje yra vienas veiksmingiausių būdų pasiekti itin didelį atsipalaidavimą.

Plūduriavimo terapija – tai ne tik efektyvus fizinis ir psichinis poilsis. Jos metu atkuriama gyvybinių jėgų pusiausvyra ir suaktyvinami savigydos procesai.