Plokščiosios vingrūnės kokteiliai ir kitos gudrybės, padėsiančios greičiau užsiauginti plaukus

Ilgi plaukai / „Fotolia“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Natūralumas – tokia šių laikų mada, apėmusi visas grožio industrijos sritis. „Natūralus“ makiažas, natūralūs audiniai, natūraliai ir sveikai atrodantys plaukai... Būtent apie plaukus šįkart mes ir norėtume pakalbėti.

Ilgais ir vešliais plaukais apdovanotos toli gražu ne visos dailiosios lyties atstovės, kurios trokšta ilgų kasų. Vis dėlto galima jas turėti ir be plaukų priauginimo procedūrų. Žinoma, rezultatas nebus toks žaibiškas, bet juk natūralių procesų rezultatai ir nėra greiti.

1. Susirūpinkite mityba

Mityba turi didelės įtakos plaukų augimui. Būtina su maistu gauti pakankamai geležies, vitamino B, cinko ir baltymų. Tai galite padaryti labai paprastai – įdėkite plokščiosios vingrūnės (Spirulina platensis) į tirštuosius kokteilius arba rinkitės maisto papildus, kuriuose yra šio dumblio.

Plokščioji vingrūnė – tai gėlavandenis mikroskopinis dumblis, visame pasaulyje vertinamas dėl aminorūgščių, baltymų, geležies, fosforo, kalio, cinko, natrio ir B grupės vitaminų gausos.

2. Pasirūpinkite plaukų folikulais

Nešvarumai, aliejus ir įvairios plaukų priežiūros priemonės gali užkimšti plaukų folikulus. Plauko šaknis yra folikulo viduje. Ji yra sudaryta iš aktyviai besidalijančių ląstelių. Naujos ląstelės iš apačios stumia senesnes, ir dėl to plaukas auga. Kai folikulai užsikemša, plaukų augimas sulėtėja.

Norėdami to išvengti stenkitės nepiktnaudžiauti plaukų formavimo priemonėmis, ypač sausu šampūnu ir plaukų pudra. Leiskite plaukams pailsėti bent porą kartų per savaitę.

3. Rinkitės produktus su kofeinu

Pasak Liubeko universiteto (Vokietija) mokslininkų, kofeinas gali paspartinti plaukų augimą 25 proc. Žinoma, kasdienis kavos puodelis jums nepadės užsiauginti ilgų kasų. Dera rinktis šampūnus ar kitas plaukų priežiūros priemones, kurių sudėtyje yra kofeino.

4. Masažuokite skalpą

Galvos masažas gerina kraujotaką, aprūpina maistinėmis medžiagomis plaukų folikulus. Dėl galvos masažo nebūtina lankytis pas profesionalą. Jį galite ir patys pasidaryti. Kaip tai padaryti, pamatysite čia.

5. Stenkitės viską daryti... rečiau

Rečiau trinkite plaukus, rečiau stilizuokite juos, rečiau dažykite. Kasdienis galvos plovimas gali išdžiovinti galvos odą, todėl plaukai ima augti lėčiau. Tuo tarpu visos karščiu paremtos plaukų stilizavimo procedūros pažeidžia patį plauką.

6. Atsikratykite kietų plaukų gumyčių

Kasdien nešiojamos kietos elastinės gumytės pažeidžia plauką. Kartais net išrauna. Plaukų specialistas Markas Hillas rekomenduoja rinktis gumytes be metalinės dalies, nes ji labiausiai žaloja plaukus. Idealus variantas – iš poliuterano pagamintos gumytės, savo forma primenančios telefoninį laidą.

7. Reguliariai lankykitės pas kirpėją

Taip patariama ne dėl to, kad pats kirpimas savaime spartina plaukų augimą. Deja, tai tik mitas. Vis dėlto reguliariai patrumpinamų plaukų galiukai yra sveikesni, nes stilistas nukerpa pažeistą dalį. Be to, jei galiukus pakirpsite reguliariai, nepatirsite šoko, kai kirpėjas iš karto nurėš didelį plaukų gabalą.

Parengta pagal „Elle“.

Skaitykite daugiau