Plius dydžio modelis Iskra Lawrence – netobula, tik laiminga

Iskra Lawrence
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-05-25 18:05
Jai sakė, kad ji niekada neprasimuš mados industrijoje, – juk jos figūrai, o ypač klubams, taip toli iki modelių standartų. Bet Iskra Lawrence (28) per 15 karjeros metų įrodė, kad yra kitaip.

Efektingąją britę, dabar gyvenančią Amerikoje, vadina plus size modeliu, nors pati Iskra nemėgsta šio apibrėžimo. Jos kūno apimtis: 97–74–109 centimetrai, ūgis – 1,75 metro, svoris – 86 kilogramai. Tačiau prieš 15 metų, kai laimėjo „Elle Girl’s“ modelių atranką (mama nusiuntė į žurnalą pačios darytas dukters nuotraukas), ji beveik atitiko modelių figūrą. Ir, kaip dauguma jų, darė viską, kad tą dydį išlaikytų. Bręstant tai buvo vis sunkiau, ypač neklusniai apvalėjo klubai, ir agentūra atsisakė modelio paslaugų.

Tai buvo sunkios dienos – trūko pinigų (kartais vakarienei teturėdavo sumuštinį su žuvies piršteliais, o iki tėvų reikėdavo važiuoti porą valandų už Londono) ir pasitikėjimo savimi. Nepadėjo nei sportinis charakteris – kadaise Iskra buvo perspektyvi plaukikė, nei tai, kad buvo priimta į Nacionalinio jaunimo teatro trupę – nuo vaikystės svajojo tapti aktore. Turbūt iš čia – talentas pozuoti.

Iskra Lawrence / Vida press nuotr.
Iskra Lawrence / Vida press nuotr.

Atkakli mergiotė išmėgino aibę madingų dietų – nuo klevų sirupo iki baltymų, sportavo iki sąmonės netekimo. „Buvau patekusi į ydingą ratą: jaučiau, kad nesiseka sulipdyti to idealaus kūno, kurio man reikėjo, kad pasiekčiau svajonių karjerą, kad sektųsi meilė ir būčiau laiminga“, – neseniai sakė ji interviu leidiniui „Grazia“.

Iskra nusprendė savo netobulumą paversti pranašumu. „Man pavyko pakeisti nuostatas, suprasti, kad laimė ateina iš vidaus, o ne priklauso nuo klubų apimties ar drabužių dydžio. Prireikė nemažai laiko įžvelgti savo vertę ir suprasti, kaip gražu būti savimi. O kiek jo iššvaisčiau, stengdamasi įsisprausti į idealo rėmus, ir vis tiek nebuvau laiminga, – prisimena ji. – Galiausiai, užuot stengusis bet kokia kaina būti liekna, nusprendžiau tapti geriausia, kokia esu. Klausiau savęs – kas aš? Kokia mano stiprybė? Juk nesu tik matmenų rinkinys.“

Lawrence savo nuotraukas siuntinėjo į madų žurnalus ir agentūras (paradoksas – buvo per stora būti įprastu modeliu ir per plona, kad atitiktų plius dydžio standartus) ir gavo kvietimą pozuoti maudymosi kostiumėlių reklamos kampanijoje, paskui – tapti didelio dydžio apatinių modeliu. Drąsią merginą pastebėjo populiaraus JAV prekės ženklo „American Eagle Outfitters“, vėliau – italų „Persona by Marina Rinaldi“ atstovai. Modelio nuotraukos vėl pasirodė blizgiuose žurnaluose, papuošė viršelius, ir – svarbiausia – jai nebereikėjo gėdytis savo formų, ją priėmė tokią, kokia buvo.

Iskra Lawrence / Vida press nuotr.
Iskra Lawrence / Vida press nuotr.

Velionis Karlas Lagerfeldas Iskros turbūt nebūtų laikęs modeliu. Antra vertus, ji vaikščiojo Niujorko ir Paryžiaus mados savaitės podiumais, taigi yra tikra profesionalė. O ir visuomenės požiūris lėtai, bet keičiasi: viena iš Lawrence atstovaujančių agentūrų „JAG Models“ ir buvo sukurta siekiant patenkinti visų dydžių modelių poreikį. Antroji, „Models 1“, – viena didžiausių ir sėkmingiausių Europoje (be kita ko, jai atstovauja ir lietuvė Giedrė Dukauskaitė) – irgi gali pasigirti įspūdingu figūringų modelių padaliniu.

Darbas su „JAG Models“ padėjo Iskrai suprasti, kad ir esant tam tikrų formų galima būti geru modeliu. Taigi jau devyneri metai ji nesilaiko dietos, neskaičiuoja kalorijų ir jaučiasi laiminga. Kas rytą geria žalių daržovių sultis, bet nesibaido ir picos ar mėsainio pietums. Teisybės dėlei reikia pasakyti – sportuoja bent triskart per savaitę, kad ir kas nutiktų.

Sveikas gyvenimo būdas leidžia Iskrai būti visiškai atvirai socialiniuose tinkluose – kaipgi be jų. Modelio instagramo paskyrą stebi 4,4 milijono sekėjų, ir, kitaip nei daugelis garsenybių, ji nedailina nuotraukų. „Niekada nesiteisink dėl to, kad esi savimi, – ragina ji. – Taip, aš neretušuoju strijų ir išryškėjusių venų. Kas apskritai pasakė, kad tokie dalykai kaip celiulitas, strijos ir venos – blogai? Jūsų kūnai nuostabūs bei išskirtiniai, dėl charakteringų savo bruožų esate vienintelės ir ypatingos!“

Bendrovės „American Eagle Outfitters“ reklamos kampanijos nuotraukos, kaip teigiama, – taip pat neretušuotos, o pati Iskra – teigiamo požiūrio į savo kūną ambasadorė. Prieš porą metų ji surengė nepamirštamą paskaitą šia tema... Niujorko metro – ją skaitydama nusirengė iki apatinių. Net prie visko pratę niujorkiečiai pakėlė akis į teisingus dalykus aiškinančią pusnuogę moterį ir išklausė! Dar beveik 700 tūkstančių žmonių girdėjo populiariąją jos kalbą TED konferencijoje – ji ragina liautis siekus perfekcionizmo. „Įsiklausyk į save – pasaulis gali palaukti. Ir nesileisk spaudžiama būti tobula. Pakanka būti tokiai, kokia esi“, – tvirtina Iskra. Ir pati būtų labai norėjusi išgirsti tokius žodžius paauglystėje. 

Naujausi straipsniai