Plaukus atgaivinkite natūraliomis skalavimo priemonėmis: 6 receptai

Žvilgantys plaukai / „Shuterstock“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-11-16 09:00
Dėl nesveikų, išsausėjusių ar plonų plaukų kaltinti galite daug faktorių: šildymą, sausą orą patalpose, plaukų džiovintuvus ar netinkamą šampūną. Pastarasis veiksnys itin aktualus praktiškai kiekvienam žmogui, mat šampūną naudojame beveik kasdien.

Būtent dėl to jį vertėtų rinktis kuo natūralesnį ir be jokių nereikalingų priemaišų, galinčių dar labiau pakenkti ir taip jau nuvargintiems plaukams. Jei plaukai nėra linkę itin stipriai riebaluotis, šampūną kartais galite pakeisti ir natūraliomis skalavimo priemonėmis, joms pasigaminti prireiks visiškai įprastų sudedamųjų dalių, kurias neabejotinai rasite ir savo virtuvėje.

Pateikiame 6 natūralius plaukų skalavimo skysčių receptus iš healthdigezt.com. Kai kurios priemonės padės išspręsti ir rimtesnes plaukų problemas: pleiskanojimą, galvos niežėjimą ar plaukų slinkimą, tad išbandykite jas ir galėsite džiaugtis sveikais bei žvilgančiais plaukais.

Šalavijas efektyviai išplaus plaukus

Vandeniu su šalavijais perskalauti plaukai atgaus savo žvilgesį ir sveiką išvaizdą. Šalavijas itin efektyviai išplauna plaukus nuo įvairių ant jų susikaupusių formavimo priemonių likučių ir gerai atgaivina.

Receptas: 2 šaukštus džiovintų ir smulkintų šalavijo lapelių užpilkite 2 puodeliais karšto vandens. Skystį uždenkite ir leiskite pastovėti 10–15 minučių, tuomet atidenkite ir palaukite, kol atvės. Skysčiu skalaukite plaukus ir nepamirškite jo gerai įmasažuoti į galvos odą.

Taip pat skaitykite: Dveji metai be šampūno: ar ryžtumėtės tokiam eksperimentui dėl gražesnių plaukų?

Obuolių sidro actas grąžins plaukams žvilgesį

Jei dar nesate išbandę obuolių sidro, daug prarandate. Jis ne tik efektyviai atgaivina plaukus, bet ir grąžina jiems žvilgesį. Beje, tai pati populiariausia plaukų skalavimo priemonė, kurią vertina žmonės, pasisakantys tik už natūralią kosmetiką.

Plaukus obuolių sidro actu skalauti galite bent porą kartų per savaitę, garantuojame jau po kelių mėnesių pamatysite stulbinančius rezultatus!

Alus didina plaukų apimtį

Kartą per mėnesį plaukus derėtų perskalauti ir alumi. Taip, perskaitėte išties teisingai. Alus atstoja kondicionierių ir puikiai tinka, norintiems pasididinti plaukų apimtį. Šį efektą suteikia gėrime esantis natūralus cukrus ir B grupės vitaminai. Plaukams perskalauti turėtų visiškai pakakti vieno nedidelio butelio alaus.

Beržų lapai mažina plaukų slinkimą

Reguliariai plaunant galvą beržų lapų nuoviru, jūsų plaukai mažiau slinks, bus gerokai minkštesni, labiau žvilgės ir apskritai bus daug sveikesni. Tad šiuo nuoviru plaukus skalaukite bent porą kartų per savaitę.

Tiesa, šiuo nuoviru plaukų verčiau neskalaukite, jei esate linkę į alergijas ir jei jūsų plaukai šviesūs, mat reguliariai skalaujant plaukus beržų lapų nuoviru, plaukai gali kiek patamsėti.

Receptas: 2 šaukštus džiovintų ir smulkintų beržo lapų užpilkite 2 puodeliais karšto vandens. Skystį uždenkite ir leiskite pastovėti 10–15 minučių, tuomet atidenkite ir palaukite, kol atvės. Perskalaukite plaukus ir skysčiu gerai ištrinkite galvos odą.

Ramunėlės atgaivins ir nuramins galvos odą

Ramunėlių arbata jau nuo seniausių laikų naudojama kaip puiki pagalbinė priemonė siekiant nusiraminti, atsipalaiduoti, įveikti stresą ir esant miego sutrikimams. Šių lauko gėlių nuoviras taip pat efektyviai ramina ir galvos odą, ypač jei ji stipriai išsausėjusi, bei padeda kovoti su pleiskanomis.

Tiesa, ramunėlės kiek šviesina plaukus, tad šis plaukų skalavimo skystis labiau tiks šviesiaplaukėms.

Receptas: 2 šaukštelius džiovintų ir smulkintų ramunėlių užpilkite 2 puodeliais karšto vandens. Skystį uždenkite ir leiskite pastovėti 10–15 minučių, tuomet atidenkite ir palaukite, kol atvės. Plaukus skalaukite ramunėlėmis  bent porą kartų per savaitę.

Citrinos ir arbatmedis padės kovoti prieš pleiskanas

Citrinos išties yra nepaprastai universalios, jos tinka ne tik arbatai gardinti ar įvairiems patiekalams, bet ir puikiai atstoja valymo priemones. Negana to, citrinų sultys išties mažina pleiskanų, tik būkite atsargūs ir turėkite omenyje – kas per daug, tas nesveika.

Jei citrinomis plaukus skalausite per dažnai arba jei sulčių naudosite per daug, plaukai gali labai stipriai išsausėti, taip pat nepamirškite, kad citrinos gali kiek pašviesinti plaukus.

Taip pat skaitykite: 15 būdų atrasti citrinas iš naujo

Receptas: į nedidelį dubenėlį įpilkite 4 šaukštus šviežiai spaustų citrinų sulčių, įlašinkite 5 lašus arbatmedžių eterinio aliejaus ir užpilkite viską 3 puodeliais karšto vandens. Palaukite, kol vanduo atvės, ir skalaukite plaukus. Darykite tai atsargiai, kad skysčio nepatektų į akis. Vėliau plaukus gerai perskalaukite vandeniu.

Ji24.lt

Naujausi straipsniai