Plaukų slinkimas rudenį: kaip to išvengti ir kas padėtų, jei neturite laiko ilgoms procedūroms?

Moteris rudenį / Shutterstock nuotr.
Moteris rudenį / Shutterstock nuotr.
Projekto partnerio turinys
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
2021-09-09 08:22
AA

Vasara, kaip visada, rodos, pralėkė nepastebimai. Ir nors jos metu valgėme daug šviežių vaisių ir daržovių, uogų bei kitų mūsų organizmui naudingų dalykų, papildžiusių jį vitaminais ir mineralais, vis dėlto atėjus rudeniui netrunkame pajusti, kad plaukų būklė pastebimai pablogėja – jie praranda savo žvilgesį, silpnėja, pradeda slinkti. Kaip laiku pasirūpinti savo plaukais, kad šaltuoju sezonu jų būklė ryškiai nepablogėtų?

Nors vasarą organizmą paprastai papildome naudingomis medžiagomis, plaukams ji – tikras iššūkis. Karštis, chloruotas baseinų ar druskingas jūros vanduo, saulė – visa tai išvargina plaukus. Be kita ko, – ir patys būname labiau atsiplaidavę ir mėgaujamės atostogomis ir nerūpestingomis dienomis, dažnai ir rūpestį plaukais taip pat „išleisdami atostogų“.

To rezultatas – rudenį dažnai pasitinkame silpnėjančiais plaukais: jie praranda žvilgesį, elektrinasi, lūžinėja galiukai, pradeda slinkti, o netrukus prasidėsiantis šildymo sezonas jiems taps dar vienu dideliu iššūkiu.

Negana to, medikai pastebi, kad persirgus koronavirusu ar kokia kita virusine infekcija, po kelių mėnesių pastebima suprastėjusi plaukų būklė, jų retėjimas. Ir nors virusas tiesiogiai neveikia plaukų folikulų, psichologinis ir fiziologinis stresas bei iššūkiai organizmui dažnu atveju atsiliepia ir plaukams. Persirgę virusine liga su plaukų slinkimu, tikėtina, susidursite po maždaug 3-4 mėnesių.

Ko gali trūkti organizmui, pastebėjus tam tikrus plaukų prastėjimo požymius?

Pleiskanų atsiradimas byloja apie vitaminų B12, B6, F ir seleno trūkumą. Vitamino B12 yra augaliniame aliejuje, žemės ir graikiniuose riešutuose, saulėgrąžų sėklose. Vitamino B6 – alaus mielėse, nevalytuose grūduose, kiaulienoje ir jos kepenyse, riešutuose, ankštinėse kultūrose, bulvėse, jūrinėje žuvyje. Vitamino F – sėlenose, brokoliuose, svogūnuose, pomidoruose, daigintuose grūduose, tune. Seleno gausu kepenėlėse, jautienoje, kiaulienoje, piene ir jo produktuose.

Žvilgesį praradę, lūžinėjantys ir greitai žilti linkę plaukai signalizuoja apie F, B grupės vitaminų ir jodo trūkumą. Norėdami papildyti organizmą šiais vitaminais, vartokite daugiau jūrų gėrybių, pieno produktų bei juoduotos druskos.

Plaukų slinkimas rodo ne tik B grupės vitaminų, bet ir C, H (taip pat vadinamas biotinu ar vitaminu B7), B9 (folio rūgšties), inozitolio (vitamino B8) trūkumą. Vitamino H rasite riešutuose, jautienos kepenyse ir inkstuose, nevalytuose ryžiuose ir alaus mielėse. Folio rūgšties gausu žaliose daržovėse, vaisiuose, sausose mielėse ir kepenėlėse. Inozitolio – kepenėlėse, neskaldytuose grūduose, citrusiniuose vaisiuose bei alaus mielėse.

Plaukų slinkimas, slenkantys plaukai / Shutterstock nuotr.

Vis dėlto greitas gyvenimo tempas, sugrįžimas po karantino į biurus, daugybė pareigų ir atsakomybių užgula pečius ir tinkama mityba ne visada galime pasirūpinti, o ir tam, kad iš maisto gautume pakankamai vitaminų, dažnai reikia suvartoti išties nemažus kiekius konkrečių produktų.

Jeigu jaučiate, kad jūsų plaukams būtina pagalba, tačiau suvokiate, kad ne visada galite tam skirti tiek laiko ir pastangų, kiek jie reikalauja, „BIOCELL Hair Shots“ gali būti sprendimas būtent jums.

„BIOCELL Hair Shots“

Kodėl plaukams reikia „BIOCELL Hair Shots“?

„BIOCELL Hair Shots“ shot‘as Tavo tobulų plaukų istorijai. Sudėtyje biologiškai aktyvus geriamas hidrolizuotas keratinas. Keratinas – tai baltymas, kuris sudaro net 97% plaukų struktūros ir yra statybinė medžiaga, nuo kurios priklauso plaukų būklė. SOD, bei kiti antioksidantai, saugantys mūsų plaukus nuo žalingo aplinkos poveikio. O taip pat didelis kiekis B grupės vitaminų, cinkas, selenas bei varis, kurie rūpinasi Tavo plaukų grožiu.

  • „BIOCELL Hair Shots“ sudėtyje esantis keratinas yra struktūriškai panašiausias į žmogaus organizme esantį keratiną. Jame yra panašus aminorūgščių santykis, todėl žmogaus organizmas jį gali nesunkiai pasisavinti. 
  • „BIOCELL Hair Shots“ sudėtyje esantis keratinas yra hidrolizuotas. Ką gi tai reiškia? Patentuoto fermentų proceso būdu gamyboje keratino grandinės yra suskaidomos į keletą nedidelių dalelių vadinamų tripeptidais, kurios lengviau prasiskverbia pro žmogaus žarnyno barjerą. Tokiu būdu kraujas tripeptidus išnešioja po visą organizmą, ten kur jų labiausiai reikia. 
  • SOD – superoksido dismutazė. Ypatingai stiprus antioksidacinis fermentas, apsaugantis ląsteles ir audinius nuo laisvųjų radikalų (stresas, pervargimas, UV, rūkymas, teršalai ir kt.) žalos.
  • Biotinas – nepaprastai svarbi maistinė medžiaga, palaikanti sveikus plaukus, odą bei nagus. Biotinas padeda sintetinti baltymus žmogaus organizme, ypač keratiną, kuris yra pagrindinis plaukų baltymas.
  • Cinkas – savotiškas grožio mikroelementas. Cinkas padeda plaukų audiniams atsistatyti bei augti.
  • Varis – svarbus normaliai plaukų pigmentacijai, nes dalyvauja sintetinant pigmentą melaniną, kuris apsaugo plaukus nuo ultravioletinių spindulių pažeidimo.
  • Selenas – svarbus ne tik gerai plaukų ir nagų būklei palaikyti, bet ir užtikrina apsaugą nuo žalingo laisvųjų radikalų poveikio, bei padeda palaikyti imuninę sistemą.
  • Vitaminas B6 – yra būtinas baltymų ir aminorūgščių, ypač sieros turinčių aminorūgščių (cistino ir metionino), metabolizmo procesui.

„BIOCELL Hair Shots“ ieškokite vaistinėse ir www.biocell.lt

„BIOCELL Hair Shots“