Plaukikas Danas Rapšys Tokijuje iškovojo pirmąjį auksą ir pasiekė varžybų rekordą

Danas Rapšys
Šaltinis: Žmonės
2019-08-02 13:16
AA

Penktadienį Tokijuje prasidėjęs FINA pasaulio taurės pirmasis etapas pirmąjį varžybų auksą atnešė lietuvių plaukikui Danui Rapšiui (24).

D. Rapšys išplėšė pergalę 400 m. plaukimo laisvu stiliumi finale. Palukikas distanciją įveikė per 3:45,57 min., pasiekė šių varžybų rekordą ir aplenkė Naujosios Zelandijos atstovą Zacą Reidą, kuris tą pačią distanciją įveikė per 3:50,25 min.

Trečias varžybose atplaukė kanadietis Jeremy'is Bagshaw. Jis trasą įveikė per 3:52,20 min.

Primename, kad dar liepos 23-ąją Danas Rapšys per plauką liko nuo auksinio medalio 200 metrų distancijos plaukimo rungtyje.

Vos plaukikams pasiekus finišą, čempionato teisėjai paskelbė verdiktą – lietuvis pašalinimas iš varžybų. Anot jų, į baseiną jis iššoko anksčiau nei turėjo. Tačiau vėliau paaiškėjo, kad tikroji diskvalifikacijos priežastis – sportininko judesys petimi vos prieš paskelbiant startą.

Sportininkas 200 metrų įveikė per 1 min. 44,66 sek. Tai būtų buvęs naujas Lietuvos rekordas. Danas Rapšys neketino lengvai pasiduoti. Jis padavė protestą, tačiau jis buvo atmestas.

Danas Rapšys pasaulio plaukimo čempionate Pietų Korėjoje (6 nuotr.)