Plaukelių šalinimas lazeriu: kodėl žiema yra tinkamiausias metas šiai procedūrai?

Moters kūnas / Fotolia nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-12-10 21:00
Su nepageidaujamais kūno plaukeliais žmonija kovoja nuo seniausių laikų. Kai kurių istorikų teigimu, lygi ir beplaukė oda buvo turtingųjų privilegija ir statuso įrodymas. Šiandien — tai kiekvieno žmogaus pasirinkimas ir, nesuklysime sakydami, dažnai erzinantis ar net skausmingas kasdienis ritualas.

Grožio specialistai sutaria, kad norint ilgam atsikratyti nepageidaujamų plaukelių, patogiausia juos šalinti lazeriu ir geriausia tai daryti šaltuoju metų laikotarpiu.

„Nors dažniausiai nepageidaujami plaukeliai tikru galvos skausmu tampa vasarą, tačiau atsikratyti jų ilgam galima tik tada, kai jau nesimėgaujame saulės voniomis ir apie šiltojo meto malonumus mažai galvojame“, – sako klinikos „Grožio chirurgija“ specialistė Natalija Jasaitienė.

– Kodėl plaukus šalinti lazeriu rekomenduojate šaltuoju metų laikotarpiu?

– Senovės Romoje plaukuotas ar neplaukuotas žmogaus kūnas rodė jo priklausymą tam tikrai klasei. Turtingos moterys plaukelius šalindavo titnaginiais skustuvais, specialiais pincetais bei kremu ištisus metus. Mūsų krašte, atšalus orams ir susisukus į šiltus drabužius, dažna moteris kasdien nesiginkluoja skutimosi peiliuku, o rečiau skutama oda atsigauna nuo išsausėjimo, nyksta paraudimai ar spuogeliai. Visgi atsipalaiduoti net ir užsitraukus vilnones kojines nereikėtų, nes būtent dabar yra tas laikas, kai galima tų nelemtų, gyvenimą gadinančių plaukelių, atsikratyti ilgam.

Priežastis ta, kad prieš kiekvieną procedūrą lazeriu, mažiausiai 3 savaites reikia vengti tiesioginių saulės spindulių ir nesikaitinti soliariume, kitu atveju po procedūros ant odos gali atsirasti pigmentinės dėmės.

„Priklausomai nuo plaukuotumo ir šalinamo ploto, dermatologas apskaičiuos reikalingų apsilankymų skaičių. Moterims, norinčioms atsikratyti plaukelių bikini srityje, lazeriu juos teks šalinti 4–6 kartus. Taip yra todėl, kad pašalinami tik augimo fazėje esantys gyvaplaukiai. Tarp procedūrų turi būti bent 6 savaičių pertrauka“, — pasakoja gydytoja dermatologė.

Reiktų pasakyti, kad plaukų šalinimas lazeriu idealus variantas yra tiems žmonėms, kurie negali skusti ar depiliuoti plaukų įprastais metodais, nes plaukeliai linkę įaugti ar depiliacijos procedūrų vietose susidaro paraudę mazgeliai, prasideda infekcija. O turint tokį depiliacijos rezultatą, net ir karščiausią dieną teks susisukti į uždarą drabužį.

Taip pat skaitykite: Įvaizdžio pokyčių dalyvė Sigita: „Su nauju įvaizdžiu pasidarė lengviau gyventi“

Mėnesį iki procedūros plaukus patariama skusti

Senovės Graikijos moterys nepageidaujamus plaukelius gremždavo šiurkščiais uolienos gabalais ar vulkaniniu stiklu. Depiliacijos kančias palengvino XVIII a. išrastas skustuvas, tačiau specialiai moterims skirtas skutimosi peiliukas atsirado vos prieš 100 metų. Visgi nė vienas iš šių būdų neužtikrino ilgalaikio efekto, todėl praėjusio amžiaus šeštajame dešimtmetyje išrasta plaukų šalinimo lazeriu technologija tapo tikru išsigelbėjimu, norintiems ilgam atsikratyti plaukelių.

Procedūros metu, pasakoja specialistė, lazeris išskiria šviesą, kurią absorbuoja plaukuose esantis pigmentas melaninas. Didžiausias jo kiekis yra plauko augimo fazėje, tad kuo daugiau plaukų procedūros metu yra šioje fazėje, tuo procedūra yra efektyvesnė. Tačiau auginti ilgą „kailiuką“ nebūtina – pakaks mėnesį plaukų nešalinti vašku ir nepešioti, o naudoti skutimosi peiliukus.

Taip pat skaitykite: Makiažo ekspertės patarimai: kaip dažytis rudenį ir žiemą

„Prieš plaukų šalinimą lazeriu ant odos negali būti jokių įdrėskimų ar epidermio pažeidimų, todėl plaukelius geriau skusti likus kelioms dienoms iki procedūros, netepti depiliuojamos odos jokiais aliejais ar kremais“, – įspėja gydytoja dermatologė. Pabaigus procedūrų ciklą, pas specialistą rekomenduojama palaikomoms procedūroms apsilankyti 1–2 kartus per metus.

– Ar galima depiliuoti tatuiruotą kūną?

– Kaip beplaukė oda, taip ir kūno papuošalai ar tatuiruotės buvo statuso ženklas. Yra žinoma, kad piešiniais savo kūnus buvo papuošę Anglijos ir Danijos karaliai. Šiandien tatuiruotės saviraiškos ar svarbaus gyvenimo įvykio įamžinimo būdas, kartais ilgalaikiais piešiniais užmaskuojami kūno trūkumai. Tačiau lazerio spindulys, kuriuo naikinamas plauko folikulas, kūno piešinius gali išblukinti.

„Visgi tatuiruočių savininkai neturėtų nusiminti – jie taip pat gali turėti beplaukę odą, tik jų piešiniai prieš procedūrą bus padengti specialiu baltu ir šviesą atspindinčiu pieštuku“, — sako N. Jasaitienė.

Specialiai procedūrai pasiruošti turės ir auskarus turintys asmenys. Metalinius papuošalus iš tų vietų, kuriose bus atliekama procedūra, teks laikinai išsiimti, nes procedūros metu jie įkaista ir gali nudeginti odą.

Ji24.lt

Naujausi straipsniai