Planuojate kelionę? Nakvynės ieškokite internetu

Pora keliauja / Shutterstock nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-01-31 17:40
Atostogauti su kelionių organizatoriais pamažu darosi nebemadinga. Vis daugiau keliautojų patys medžioja pigius bilietus ir domisi, ką galėtų pamatyti išvykę svetur. Savarankiškai keliaujančiųjų patogumui sukurtos sistemos, kurios galima padėti užsisakyti nakvynę bet kokiame pasaulio kampelyje.

Nakvynės paieška yra bene didžiausią galvos skausmą keliantis dalykas, ruošiantis išvykti svetur. Norisi neišleisti visų santaupų, bet gyventi patogiai ir švariai, neprošal ir vieta arčiau miesto centro ar paplūdimio. Viešbučių kainos labiausiai turistų lankomuose didmiesčiuose ar kurortuose gali kandžiotis, todėl verta išbandyti nakvynę pas žmones. Nesibaiminkite, tikrai neteks miegoti ant sofos po galvą pasikišus kuprinę, kol būsto šeimininkai tame pat kambaryje žiūrės televizorių. Airbnb.com sistemoje užsiregistravę nuomotojai suinteresuoti jūsų komfortišku poilsiu ne mažiau nei jūs patys.

Kaip veikia „Airbnb“?

Apsilankę airbnb.com tinklalapyje, į paieškos langelį suveskite miestą, kuriame ketinate poilsiauti ir pasirinkite viešnagės datas. Galite susirasti nakvynę dviem, trims, keturioms dienoms, savaitei ar netgi visam mėnesiui. Pagal poreikius uždėkite varnelę ant reikiamo būsto: Entire Place – visas plotas (puikus pasirinkimas, jei vykstate su didesne grupele žmonių – 4 ar daugiau, taip pat, jei norite visiško privatumo tik dviem);

Private Room – privatus kambarys (turėsite savo atskirą kambarį, tačiau vonia, virtuve ar kiemu gali tekti dalytis su kitais gyventojais ar šeimininkais);

Shared Room – ne privatus kambarys (gausite lovą, bet visoje bendroje erdvėje gali būti ir daugiau žmonių, todėl šio varianto bene didžiausias privalumas yra mažiausia kaina).

Beje, apytikslius kainos rėmus taip pat pravartu nurodyti paieškoje, antraip teks peržvelgti daugybę pasiūlymų, kurie jums netinka.

Pagal pasirinktus kriterijus airbnb.com pasiūlys kur kas įvairesnių vietų apsistoti nei viešbučiai ar svečių namai, kurių platus pasirinkimas paieškos sistemoje booking.com. Airbnb.com galite rasti ir gyvenamąjį autobusiuką miesto centre, ir jachtą, visą nuosavą namą, vilą, pilį, lofto apartamentus ar net rūsį.

Airbnb.com galite rasti ir gyvenamąjį autobusiuką miesto centre, ir jachtą, visą nuosavą namą, vilą, pilį, lofto apartamentus ar net rūsį.

Paprastai variantų būna net po kelias dešimtis, todėl patartina susiaurinti paieškas, pasirinkus papildomus filtrus. Pavyzdžiui, pažymėti, kad norite apsistoti arčiau centro, oro uosto, pliažo, lankytinų objektų, kad jums reikalingas bevielis internetas, galimybė rūkyti, vieta automobiliui ar daugelis kitų dalykų.

Visiškas saugumas

Apsistoti airbnb.com sistemoje siūlo tie, kurie turi laisvą kambarį bei nori priimti svetimšalius.

Šeimininkai nusiteikę geranoriškai ir pasiruošę pagelbėti bet kokiu klausimu – visada gausite patarimų, kaip patogiau pasiekti lankytinus objektus, kur nebrangiai, bet skaniai pavalgyti išties autentiško, o ne turistams pritaikyto maisto, kur išmintingiausia pirkti maistą ar drabužius, kokių vietų pasisaugoti ir t. t. Jums bus parūpinta švari patalynė, rankšluosčiai ir kiti būtini dalykai, galėsite naudotis visomis bendromis patalpomis ir juose esančiais prietaisais.

Apie šeimininkų svetingumą galima pasiskaityti prie kiekvieno būsto pateikiamuose komentaruose ir įvertinimuose. Kuo daugiau teigiamų atsiliepimų, tuo didesnė tikimybė, kad ir kiti airbnb.com vartotojai norės apsistoti būtent pas išgirtąjį šeimininką, o ne kitą, siūlantį būstą už tokią pačią kainą, tad šeimininkai suinteresuoti, kad pas juos pailsėtumėte be rūpesčių.

Vienas svarbiausių dalykų apie airbnb.com sistemą yra tas, kad pinigus sumokate ne tiesiogiai šeimininkui, bet Airbnb administratoriui, kuris atlieka tarpininko (o ginčo atveju – teisėjo) tarp jūsų ir nuomotojo vaidmenį. Airbnb administratorius pinigus nuomotojui perveda tik po to, kai jūs išsikraustote ir nepareiškiate pretenzijų. Tai yra saugumo garantas, kad neprarasite pinigų negavę paslaugos arba, blogiausiu atveju – turėsite, kur kreiptis, jei būsite nepatenkintas gauta paslauga.

Prisiregistravus airbnb.com, jūs taip pat būsite vertinamas būsto savininkų, pas kuriuos buvote apsistojęs. Taip nuomotojai apsisaugo nuo triukšmingų, nevalyvų, agresyvių ir turtą niokojančių nuomininkų.

Patarimai

  • Atkreipkite dėmesį į galimybę labai anksti ar vėlai atvykti į būstą, antraip tiesiai iš oro uosto negalėsite vykti pasidėti daiktų.
  • Pasitikslinkite, kokiomis sąlygomis galima atšaukti užsakymą, jei kelionė neįvyktų.
  • Galima sakyti, kad vykstate į svečius – nuvežkite šeimininkams kokią dovaną. Daugelis žymisi, kokių šalių svečių turėjo, tad būtų gražu padovanoti ką nors lietuviška.

Alternatyva – nakvynė nemokamai

Couchsurfing.com veikia svetingumo idėja. Internetinėje svetainėje nemokamai užsiregistravę dalyviai pateikia informaciją apie save – publikuoja asmenines nuotraukas bei, jei yra galimybė priimti svečius, informuoja apie nakvynės sąlygas savo namuose. Ieškantys kur apsistoti nariai pagal vietą, lytį, amžių gali išsirinkti žmogų, pas kurį norės svečiuotis artimiausios kelionės metu. Susisiekę keliautojas ir būsto šeimininkas susitaria dėl nakvynės trukmės ir visų jiems būtinų sąlygų. Tačiau pagrindinė jų – apgyvendinimas turi būti nemokamas. Galima nebent susitarti, kad už keliones po lankytinas vietas ar maistą bus mokama pusiau.

Couchsurfing.com narius vienija noras keliauti, bendrauti, susirasti draugų ar net antrąją pusę, tad pasirinkę tokią nakvynę įsipareigojate praleisti atostogas su nepažįstamo žmogaus ar net kelių kompanija.

Ji24.lt

Naujausi straipsniai