Planuojate kelionę į Balį? Ievos Šabanės ir Leonardo Pobedonoscevo patarimai norintiems sutaupyti

Ievos Šabanės ir Leonardo Pobedonoscevo akimirkos Balio saloje / Balinėtojai.lt nuotr.
Autorius: System
Publikuota: 2017-07-15 21:01
Šiemet atrodo, kad Balyje apsilankė visi. Pramogų pasaulio žvaigždės ir kiti keliautojai mėgavosi nuostabia gamta, vietinių kompanija ir tobulu oru. Jei kelionę į šią Rojumi Žemėje vadinamą salą planuojate ir jūs, dalinamės tinklaraščio Balinėtojai.lt autorės Ievos Šabanės patarimais, norintiems Balį pažinti nebrangiai.
Asmeninio archyvo nuotr.
Asmeninio archyvo nuotr.

Balis yra draugiškas tiek neskaičiuojantiems išlaidų, tiek mažą biudžetą turintiems keliautojams. Galima vykti į Balį neskiriant didelės sumos pinigų ir pernelyg savęs neribojant.

Nors atvykstančių turistų daugėja, Balis vis dar stebėtinai išlaiko protingas kainas (jeigu žinote, kur jų ieškoti, žinoma). Skiriant 45 Eur išlaidoms per dieną Balyje galima tikrai puikiai ir patogiai keliauti.

Apgyvendinimas

Keliaujant Balyje net ir su mažu biudžetu visai nebūtina rinktis pigių viešbutukų. Tačiau, jeigu norite, čia jų – šimtai! Kitas variantas – privati vila. Šis pasirinkimas labai tinka dideliai šeimai ar draugų grupelei.

Kaina gali būti įvairi – yra prabangių, didelių vilų ir mažesnių, paprastesnių. Beveik visur šalia vilų įrengti yra baseinai. Neretai vilos stūkso rojų primenančiose vietose, iš kurių galima gėrėtis panoraminiais vaizdais į džiungles ar į Indijos vandenyną.

Taip pat keliaudami Balyje kai kur pamatysite iškabų su užrašu „Terima Kost“. Tai yra „kambario nuoma“. Tai dažniausiai būna paprastas kambarėlis su vonia, kuria gali tekti dalintis su kituose kambariuose apsistojusiais keliautojais ar namų šeimininkais.

Kost – tai ne tik apsistojimas už labai mažą kainą. Vietiniai sako, jog tai – gyvenimo būdas. Kost simbolizuoja atsipalaidavusio, neskubančio, jauno žmogaus gyvenimą. Tačiau tai nereiškia, jog Kost apsistoja tik pinigus taupantys studentai. Tokį apsistojimą pasirenka žmonės norintys iš arti pažinti vietinių žmonių gyvenimą.

Balinėtojai.lt nuotr.
Balinėtojai.lt nuotr.

Transportas

Taksi čia yra brangiausia transporto priemonė, todėl norintiems keliauti nebrangiai, jos nerekomenduojame. Norite pajusti, ką reiškia tikrų baliečių gyvenimas? Išsinuomokite nebrangiai motorolerį ir keliaukite juo.

Jeigu patys nenorite vairuoti motorolerio, galima pasinaudoti Go-Jek programa. Tai Uber tipo paslauga – jūs galėsite sėdėti vairuotojui už nugaros ir gėrėtis nepakartojamais gamtos vaizdais. O vairuotojas jus nugabens ten, kur tik pageidausite.

Uber paslauga daugelyje vietų Balyje uždrausta. Daugelyje populiarių vietų netgi kabo plakatai, įspėjantys nesinaudoti Uber. Uber alternatyva Balyje yra Blue Bird programėlė, kuria galima išsikviesti automobilį su vairuotoju už mažesnę kainą nei taksi.

Balinėtojai.lt nuotr.
Balinėtojai.lt nuotr.

Maistas

Baliečių virtuvė yra labai įvairi, todėl kiekvienas čia atras kažką ypatingo savo skoniui. Visoje Indonezijoje gausu mažų namelių – kavinių, parduotuvių, vadinamų Warungs.

Tai – baliečių šeimos verslas, kuriuo daugiausiai užsiima moterys. Warungs yra pardavinėjamas gatvės maistas, užkandžiai ir maisto produktai. Net ir ne vietinių įkurtuose restoranuose galima pavalgyti už įkandamą kainą.

Tokiu atveju, verta rinktis mažas kavinukes ir veganiško maisto parduotuvėles, kuriose rasite įvairiausių augalinio maisto produktų, kurie paruošti valgyti iškart. Balyje skirdami 10 Eur žmogui per dieną maistui ir gėrimams, galite labai puikiai maitintis.

Balinėtojai.lt nuotr.
Balinėtojai.lt nuotr.

SPA paslaugos

Viena iš maloniausių pramogų Balyje yra SPA paslaugos už labai gerą kainą (lyginant su kainomis Lietuvoje). Masažo namus galima rasti beveik kas antrame name.

Juose vienos valandos trukmės masažai kainuoja maždaug 6 Eur. Tai – valandos trukmės atsipalaidavimas, meditacija ir pabuvimas su savimi. Spręskite patys, ar verta…

Balinėtojai.lt nuotr.
Balinėtojai.lt nuotr.

Apsipirkinėjimas

Balis yra nuostabi vieta nusipirkti unikalių daiktų iš vietinių gamintojų. Ubudo turgus yra viena iš geriausių vietų apsipirkti. Jame rasite visko, ką tik galite įsivaizduoti ir praktiškai viskas bus baliečių rankų darbo kūriniai.

Ten pradinės kainos beveik nieko nereiškia. Ubudo turguje visi derasi, todėl nieko keisto įsigyti daiktą už mažiau nei pusė jo pradinės kainos. Pavyzdžiui, populiari prekė Ubudo turguje – laisvos, plačios, lengvos medžiagos kelnės. Nebijantis derėtis, už jas sumokės vos 4 Eur.

Balinėtojai.lt nuotr.
Balinėtojai.lt nuotr.

Pramogos

Yra tiek daug ką pamatyti ir patirti Balyje! Dažnai pritrūksta laiko viskam. Norint kuo daugiau pamatyti per ganėtinai trumpą atostogų laiką (10-20 dienų) mes siūlome rinktis vieną iš Balio turų.

Turų metu daug pamatysite, išbandysite patys ir patirsite, pažinsite Balio istoriją ir dvasią. Turėsite galimybę aplankyti gražiausias šventyklas, ryžių terasas bei įkopti į vis dar aktyvų ugnikalnį!

Balinėtojai.lt nuotr.
Balinėtojai.lt nuotr.

Aktyviems turistams didelį įspūdį palieka plaukimas kalnų upe, o romantiškoms sieloms kvapą užgniaužia saulėlydis Tanah Lot šventykloje. Ji stūkso aukštai ant uolos, nuo kurios atsiveria Indijos vandenyno galybė.

Balinėtojai.lt nuotr.
Balinėtojai.lt nuotr.

Norėdami užsisakyti paplūdimio pramogą, pavyzdžiui, pasiskraidymą parasparniu virš jūros, nepamirškite derėtis. Nusiderėjus, tokia pramoga jums kainuos apie 10 Eur.

Daugiau patarimų keliaujantiems į Balį rasite www.balinetojai.lt

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai