Planuojant vaikelį, svarbi ne tik mamos, bet ir tėvo mityba

Genai / „Fotolia“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-01-24 20:15
Kalbant apie būsimo vaikelio sveikatą, dažniausiai akcentuojama mamos mityba ir gyvensenos būdas. JAV Sinsinačio universiteto tyrėjai įrodė, kad tėvų valgiaraštis, prieš pradedant būsimą gyvybę, taip pat atlieka panašų vaidmenį.

Mokslininkai atliko bandymus su vaisinėmis muselėmis, kurios turi apie 60 proc. žmonių genų ir dažnai naudojamos eksperimentams.

Rezultatai rodo, kas vyriškos lyties individai, kurie vartojo daugiau baltymų ir mažiau angliavandenių, susilaukė geresnių palikuonių.

ezultatai rodo, kas vyriškos lyties individai, kurie vartojo daugiau baltymų ir mažiau angliavandenių, susilaukė geresnių palikuonių.

„Daugeliu atvejų mamos labiau ruošiasi nėštumui, nes sąsajos tarp jų mitybos ir palikuonių sveikatos yra akivaizdžios. Buvo staigmena atrasti panašų ryšį su tėčiais“, – sakė prof. M. Polakas. Teigiama, kad vyrai, planuojantys pradėti kūdikį, turėtų valgyti daugiau žuvies, mėsos, vaisių ir daržovių, sumažinti makaronų, ryžių ir baltos duonos davinį. Taip pat reikėtų vengti cukraus ir saldumynų.

TAIP PAT SKAITYKITE: Ko nedaro sąmoningai tėvai? 5 dalykai, į kuriuos turite atkreipti dėmesį

Fotolia nuotr.
Fotolia nuotr.

TAIP PAT SKAITYKITE: Specialistė atsako, kodėl vaikams naudingi žuvų taukai

Naujausi straipsniai