Pižama į darbą? Kodėl gi ne!

Aktorė ir atlikėja Rashida Jones / Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-05-15 08:10
Neišsigąskite pavadinimo – jos primena namų drabužio dalį tik kirpimu ir spalva, tačiau tinkamai parinktos yra labai elegantiškas ir smagus drabužis, grįžęs į madą prieš porą metų ir neketinantis trauktis. Taigi, įtraukti jį į garderobą verta.

Pižama visada kelia asociacijų su nerūpestingu namų įvaizdžių. O jei pakoreguotume pavadinimą ir prisimintume 6–ąjį dešimtmetį, kai rusų aristokratė Irene Galitzine, emigracijoje tapusi mados ikona, stiliaus diktatore ir madinga dizainere, pristatė kostiumą, pavadintą „Pijama Palazzo“?! Į jį ir įėjo dabartinių „laukinių pižamų“ pirmtakės. Netrukus tokias nešiojo visa aukštuomenė – nuo Jacqueline Kennedy, Wallis Simpson iki Audrey Hepburn ar Elizabeth Taylor. 

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Taigi – pirmas atramos taškas, kaip vilkėti nūdienos „laukinę pižamą“, – ne Niujorko studentė po vakarėlio, išbėgusi kavos išsinešti, o elegantiška moteris, vertinanti patogumą ir paprastumą (nepainioti su vulgarumu). 

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Audinys, iš kurio pasiūta tokia „laukinė pižama“, turi būti lengvas, bet gana standus, ir, žinoma, nelipti prie kojų. 

Audinys, iš kurio pasiūta tokia „laukinė pižama“, turi būti lengvas, bet gana standus, ir, žinoma, nelipti prie kojų. Tiks šilkas, viskozė, lino ir medvilnės, šilko ar sintetinio pluošto mišinys, gryna medvilnė (grynas linas – puiku, bet taip lamdosi, kad „laukinė pižama“ rizikuoja priminti naminę). 

Raštas, kuriuo margintos tokios kelnės, – jūsų skonio (ir parduotuvių asortimento) klausimas. Kur kas svarbiau, kokį viršų prie tokių kelnių priderinsite. Ypač rafinuotas, darbinis ar smart casual variantas – vienspalvės kelnės ir tokio pat audinio švarkelis. Taisyklė viena – jis neturėtų būti dukslus (prisimenate proporciją? – viena turi atsverti kitą). 

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Tas pats galioja ir palaidinėms ar marškinėliams – tegyvuoja proporcijos. Jei kelnės margintos, viršus gali atkartoti vieną iš spalvų. Mokančioms derinti raštus – marškinėliai irgi gali būti marginti, ypatingas virtuoziškumas – kai raštai ne idealiai sutampa, o tik atkartoja vienas kito motyvą.    

Aksesuarus irgi diktuoja bendras derinio stilius. Vakarui – delninė ar maža rankinė su grandinėle ir aukštesnis kulnelis ar platforma, dienai – balerinos ir visa kita plokščiapadė kompaniją bei talpus krepšys (mūsų favoritas – nauja lietuviška kompanija „DingoM“). Nepamirškite papuošalų ar diržo – jie paverčia pižamą išties rūmų (palazzo ir reiškia rūmai) vertu apdaru. 

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Kas kam?

- Damoms, kurioms gamta nepagailėjo formų, verčiau rinktis lygias kelnes, ne siaurėjančias į apačią, tiesaus kirpimo kelnes. 

- Kad ir kokia būtų jūsų figūra, atkreipkite dėmesį: „laukinė pižama“, kaip ir tamprės ar kitos kelnės, neturi išryškinti probleminių vietų. 

- Atsargiai rinkitės modelį pažeminta talija – jis rizikingas ir neretai nepatogus (o pižama iš principo turi būti patogi).

- Stambus raštas, ypač probleminėse zonose, jas tik pabrėžia. Smulkus – beveik visada – maskuoja. 

- Vertikalios linijos vizualiai ištempia siluetą; tuo pačiu efektu pasižymi ir vertikalūs langeliai. 

Elaima.lt

Naujausi straipsniai