Pitrėnų savanorystė kūdikių namuose: „Daiktų, laiko ar gerumo pertekliumi galima dalytis“

Ieva Prudnikovaitė ir Modestas Pitrėnas/Karolio Kalvaičio nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-01-22 12:58
„Visi esame vienokiame ar kitokiame pertekliuje. Vieni – daiktų, kiti – laiko, treti – idėjų ir gerumo. Galbūt galima tuo tiesiog pasidalyti“, – sako dirigentas Modestas Pitrėnas. Jis drauge su žmona operos soliste Ieva Prudnikovaite-Pitrėne savanoriauja Vilniaus sutrikusio vystymosi kūdikių namuose.

Ši savanorystė šeimai nėra pirmoji. „Pirmas kartas, pamenu, abiem sukėlė didelį šoką. Neįsivaizdavome, kiek ten gyvena vaikučių ir su kokiomis problemomis, kaip jiems reikia šilumos, kaip jie puola tave apkabinti“, – prisiminimais dalijasi Ieva.

Nerimą dėl per anksti gimusios dukrelės išgyvenusi pora ne kartą savo laiką skyrė likimo nuskriaustiesiems. Ieva dalyvauja neišnešiotų naujagimių asociacijos veikloje, yra ankstukų ambasadorė. „Kai tapau mama, vertybės apsivertė aukštyn kojomis, vienišų ar sergančių vaikų tema man tapo labai jautri“ , – sako dvi mergaites auginanti moteris, sulaukianti ir didelio karjeros aukštumų siekiančio vyro palaikymo.

Ieva Prudnikovaitė ir Modestas Pitrėnas/Karolio Kalvaičio nuotr.
Ieva Prudnikovaitė ir Modestas Pitrėnas/Karolio Kalvaičio nuotr.

„Nesakau, kad tai yra pasiaukojimas, gal skambėtų per garsiai ir dramatiškai, bet tai, ką daro Ieva, yra sunku. Man, su mano darbo rutina, tai būtų neįgyvendinama. Kartu ši užduotis – labai atsakinga. Jei simfonija nepavyks, tai – mažas dalykas. Jei vaiką pražiūrėsi – didelis. Čia – nacionalinė premija šeimoje“, – pripažįsta dviejų vaikų tėtis.

Nors Modestas yra pasirašęs kontraktą su Sankt Galeno operos teatru Šveicarijoje, šeima sako, kad jų namai visuomet bus Lietuva. „Minčių likti ir kraustytis nebuvo ir jų neatsirado ten pabuvus“, – sako žinomas dirigentas M. Pitrėnas.

Ieva Prudnikovaitė/Karolio Kalvaičio nuotr.
Ieva Prudnikovaitė/Karolio Kalvaičio nuotr.

Visą pokalbį su šeima galite pamatyti LRT laidoje „Gyvenimo spalvos“.

Naujausi straipsniai