Pirštų joga

Pirštų joga / Fotolia nuotr.
Pirštų joga / Fotolia nuotr.
Šaltinis: „Edita“
2012-09-19 22:31
AA

Kas yra joga, jau žinome kiekviena, o dažna esame ir išbandžiusios. Bet kas yra pirštų joga?..

Pasak senosios Rytų medicinos, kiekvienas iš penkių rankos pirštų valdo vieną iš penkių makrokosmoso elementų (ugnį, vandenį, žemę, orą ir dangų), turinčių atitikmenis žmogaus kūne. Sudėjus pirštus atitinkama poza ir tam tikrą laiką juos taip laikant, suaktyvinamos fizinės ir psichinės organizmo galios. Pirštais atliekamiems jogos pratimams (mudroms) nereikia ypatingų pastangų, o naudos galite tikėtis įvairios: atsikratyti vienokių ar kitokių negalavimų, pasisemti energijos, atgauti vidinę harmoniją.

Kaip daryti pratimus?

Šios pirštų jogos pozos – tai ne pratimų kompleksas. Vadinasi, nebūtina daryti visų iš eilės. Galima pasirinkti tas, kurios gydo konkretų negalavimą. Juolab kad vieną pozą rekomenduojama išlaikyti kuo ilgiau – net iki 45 min. Tačiau darydami pratimus neturite įtempti raumenų ar itin susikoncentruoti. Todėl pasirinktam pratimui galima nesunkiai rasti laiko, pavyzdžiui, kur nors važiuojant (aišku, jei nevairuojate).
Apskritai mudrų yra gausybė. Pateikiame kelias populiaresnes.

Murabi mudra

(murabi  – karvė)

Pratimas gydo reumatines ligas ir sąnarių uždegimus.
Mažąjį kairės rankos pirštą suglauskite su bevardžiu dešinės rankos pirštu, dešinės rankos didįjį pirštą – su kairės rankos smiliumi, o kairės rankos didįjį pirštą – su dešinės rankos smiliumi. Nykščiai neturi liestis. Kaip minėjome, kuo ilgiau išlaikysite tokią rankų padėtį, tuo geresnis bus pratimo poveikis.

Murabi mudra (pirštų joga)

Prithvi mudra

(prithvi – žemė)

Pratimas suteikia energijos, stiprina organizmą. Labai tinka savimi nepasitikintiems žmonėms. Kasdien darydama šį pratimą, jau po kelių dienų turėtumėte pasijusti energingesnė. Tiesa, tokią rankų padėtį reikėtų išlaikyti bent keliolika minučių. Abiejų rankų bevardžių pirštų ir nykščių pagalvėles prispauskite vieną prie kitos. Kitus pirštus atpalaiduokite (nesistenkite jų ištiesti).

Murabi mudra (pirštų joga)

Šunja mudra

(shunya – dangus)

Pratimas gydo visas su klausa ir ausimis susijusias ligas, padeda, kai skauda ausį. Abiejų rankų didžiuosius pirštus sulenkite taip, kad jie liestų nykščių pagrindus. Nykščiais tuos pirštus šiek tiek prispauskite. Kitus pirštus laikykite laisvai.

Murabi mudra (pirštų joga)

Vaju mudra

(vayu – vėjas)

Pratimas padeda, kai vargina reumatiniai skausmai, dreba rankos. Veiksmingiausia pratimą daryti, kol sergate. Savijautai pagerėjus, pratimo geriau atsisakyti.
Abiejų rankų smilius sulenkite taip, kad jų pagalvėlės liestų nykščių pagrindus. Nykščiais tuos pirštus šiek tiek prispauskite. Kitus pirštus laikykite laisvai.

Murabi mudra (pirštų joga)

Apan mudra

(apan – energija)

Pratimas padeda atkurti sutrikusią organizmo harmoniją, malšina skausmus. Be to, valo organizmą, padeda greičiau pašalinti kenksmingus medžiagų apykaitos produktus.
Suglauskite (kiekvienos rankos – atskirai) didžiųjų, bevardžių pirštų ir nykščių pagalvėles. Kitus pirštus laisvai ištieskite, bet neįtempkite.

Murabi mudra (pirštų joga)

Šanch mudra

(shankh – kriauklė)

Pratimas gydo gerklės ligas.
Keturiais dešinės rankos pirštais apglėbkite kairės rankos nykštį taip, kad dešinys nykštys liestų kairės rankos didįjį pirštą. Pirštai turi būti truputį suspausti, bet ne sugniaužti. Taip sudėtos rankos iš tiesų šiek tiek primena kriauklę.

Murabi mudra (pirštų joga)