Pirmojo „Eurovizijos“ pusfinalio dieną – skandalas dėl Rusijos komisijos: žiūrėkite video

Anastasija Stotskaja / „Scanpix“/„RIA Novosti“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Šį antradienio vakarą įvyks pirmasis „Eurovizijos“ pusfinalis, kuriame pasirodys ir Rusijos atstovas Sergejus Lazarevas. Tiesa, visų šalių vertinimo komisijos savo darbą pradeda anksčiau ir pasirodymus įvertinti turi žiūrėdamos juos per televizorių. Deja, jau pirmąją konkurso dieną nesklandumų neišvengta – žiniasklaidos dėmesį patraukė netinkamas Rusijos komisijos elgesys.

Viena Rusijos komisijos narių nusprendė nufilmuoti Rusijos žiuri darbą ir paviešinti jį internete, o tai konkurso taisyklės draudžia.

Dainininkės Anastasijos Stockajos (33) išplatintame 7 minučių trukmės vaizdo įraše matyti komisijos narės vertinimo lapas, kuriame išskirtos Vengrija, Moldova, Nyderlandai. Girdėti, kaip komisijos narė sako paremsianti Armėniją, nes jos vyras armėnas.

„Eurovizijos“ taisyklės reikalauja, kad balsavimai vyktų absoliučiai konfidencialiai – įrašus ar nuotraukas platinti draudžiama. Komisijų balsavimo procedūrą kiekvienoje šalyje prižiūri audito kompanijos.

Kol televizoriaus ekrane rodomi vertinamų dalyvių pasirodymai, vienas žiuri narių žiūrėjo pro langą, o pati A.Stockaja labiau rūpinosi savo išvaizda.

„Eurovizijos“ organizatoriai EBU (Europos transliuotojų sąjunga) paskelbė tirsiantys šį incidentą – į pagalbą pasitelkta įmonė „Pricewaterhouse Coopers“.

Visose šalyse komisija balsuoja valstybės atstovo pasirodymo išvakarėse. Rusijos atstovas pasirodo šį antradienį vyksiančiame pirmajame pusfinalyje, tad šios šalies komisija savo verdiktą apie dalyvius skelbė pirmadienį.

Oficialios EBU reakcijos tikimasi artimiausiu metu. „Eurovizijos“ organizatoriai turės nuspręsti, ar Rusijos transliuotojas turės prisiimti atsakomybę ir bus nubaustas už taisyklių nepaisymą, be to, svarstys, ar Rusijos žiuri balsai bus įskaityti.

Rusijos atstovas S.Lazarevas su šiuo skandalu nėra susijęs, tačiau svarstoma, ar tai neigiamai nepaveiks jo pasirodymo konkurse.

Anastasija Stotskaja / „Scanpix“/„RIA Novosti“ nuotr.

Dainininkė A.Stockaja per socialinę platformą „Periscope“ filmavo Nyderlandų ir Armėnijos pasirodymų vertinimą.

Ši transliacija greitai išplito internete, kai „Eurovizijos“ gerbėjai suprato, kas vyksta žiuri darbo metu. A.Stockaja turi daugiau nei 1800 sekėjų „Periscope“ tinkle.

Vaizdo įrašas iš „Periscope“ buvo netrukus pašalintas, tačiau jis jau buvo patekęs į „Youtube“ kanalą, kur surinko daugiau nei 9000 peržiūrų.

Filmuotoje medžiagoje matyti dviejų atlikėjų filmavimo rakursai bei specialūs efektai, kurių žiūrovai neturėjo išvysti iki šio vakaro renginio transliacijos.

Be to, filmuotoje medžiagoje užfiksuota – kol televizoriaus ekrane rodomi vertinamų dalyvių pasirodymai, vienas žiuri narių žiūrėjo pro langą, o pati A.Stockaja labiau rūpinosi savo išvaizda, nei vaizdu ekrane – ji mirksi į kamerą.

Skaitykite daugiau