Pirmoji Prancūzijos dama Brigitte Macron: faktai, kurių nežinojote

Prezidento E. Macrono gyvenimo akimirkos / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-05-08 12:59
Prancūzija išrinko naująjį prezidentą. Juo gegužės 7-ąją tapo Emmanuelis Macronas (39). Be svaigių ir garsių politinių viražų prancūzams patinka tai, kad E.Macronas yra jaunas, išvaizdus, ambicingas, už jo nesidriekia neaiškios veiklos šešėlis.

Labiausiai aptarinėjama yra prezidento meilės istorija, dėl kurios neįprastumo, daugelis net linkę manyti, jog Emmanuelis - homoseksualus.

E.Macronas savo mokytoją Brigitte Trogneux pamilo, kai jam buvo 15 metų ir ilgus metus kantriai laukė, kol galės vesti.

Jei tai tiesa, būdamas 17 metų Emmanuelis savo mylimai mokytojai pareiškė: „Ką jūs bedarytumėte, kaip bandytumėte manęs išvengti, aš jus vis tiek vesiu“. Ištekėjusi moteris, trijų vaikų motina, kalbama, tuomet tik nusijuokė.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Tačiau 2007 m. B.Trogneux išsiskyrė su vyru ir ištekėjo už E.Macrono. Kai vyras visa galva pasinėrė į politiką, madam Macron toliau dėstė vienoje Paryžiaus mokyklų.

Pora vaikų neturi, tačiau E.Macronas džiaugiasi žmonos anūkais tarsi savais vaikais. Sutuoktinių nuotrauka, kurioje žinomas politikas laiko rankose kūdikio maisto buteliuką, aplėkė Prancūzijos spaudą. Taigi, moteriškoji šalies dalis savo simpatijas jau atidavusi šiam politikui. Be to, pačią B.Trogneux prancūzai estetai jau vadina šalies stiliaus ikona.

E.Macronas 2004 m. baigė Nacionalinę administravimo mokyklą, pradėjo dirbti valstybės tarnyboje. Po kelerių metų įsidarbino „Rotschild“ investicijų banke.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Kai 2012 m. Prancūzijos prezidentu buvo išrinktas Francois Hollande‘as, E. Macronas pakviestas dirbti į jo administraciją. Po dvejų metų paskirtas ekonomikos, finansų ir pramonės ministru, šias pareigas ėjo iki praėjusių metų.

Jaunojo ministro vardas nuskambėjo, kai jis pasiūlė vadinamąjį „Macrono įstatymą“, nukreiptą į verslo plėtrą pažabojant viešojo sektoriaus monopolį.

Žmonės.lt jums pateikia penkis faktus, kurių nežinojote apie pirmąją Prancūzijos damą:

1. E. Macrono tėvai buvo prieš sūnaus ir vyresnės moters santykius.

VOGUE žurnale rašoma, jog naujojo Prancūzijos prezidento tėvai bandė išskirti Emmanuelį ir Brigitte. Jie sūnų išsiuntė į Paryžių, kad ten jis toliau tęstų studijas ir pakeistų mokymosi įstaigą. Toks jų planas neišdegė, nes meilės būsimai žmonai jis neatsisakė. Tėvai labai jaudinosi dėl to, kad E. Macronas su Brigitte niekuomet negalės turėti savo vaikų.

2. B. Macron augina tris vaikus. Viena iš jos dukrų dirba pas E. Macroną.

Jauniausioji Brigitte dukra Tiphaine Auziere dirba E. Macronui ir yra advokatė. Ilgą laiką ji vengė viešumo, tačiau prieš rinkimus žengė prieš tautą ir savo patėvį įvardijo, kaip originalią asmenybę bei intelektualų vyrą.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

3. B. Macron aktyviai dalyvauja politinėje veikloje ir labai prisidėjo prie savo vyro pergalės.

„Aš būsiu išrinktas? Ne, teisingiau būtų sakyti, jog mes būsime išrinkti. Ji nesitrauks nuo manęs, turės jai skirtą vietą. Esu šiai moteriai daug skolingas“, - dar prieš rinkimus kalbėjo E. Macronas.

4. Brigitte šeimai priklauso didžiulis šokolado verslas.

Šiaurės Prancūzijoje B. Macron šeima turi šokolado fabriką. Jų gaminamo skanėsto žmonės gali užsisakyti internetu, o oficialus fesbuko puslapis yra sekamas 14 tūkst. gerbėjų.

Jean-Alexandre Trogneux, pirmosios Prancūzijos ponios sūnėnas, valdo šeimos verslą. Per vienerius metus iš šokolado gautas pelnas siekia 4 mln. eurų.

5. E. Macronas ir B. Trogneux nusprendė niekada neturėti vaikų.

Prezidentas ir pirmoji šalies dama oficialiai pranešė, kad jie ateityje neplanuoja turėti daugiau vaikų. E. Macronas jau yra senelis 7 Brigitte anūkams.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai