Pirmoji pokyčių konferencija moterims: kaip žengti pirmą žingsnį?

Moterys džiaugiasi gyvenimu. / Shutterstock nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-06-08 12:00
Kiekviena moteris trokšta būti laiminga ir save realizuoti tiek darbinėje veikloje, tiek laisvalaikiu, tiek turėti gražius santykius. Tačiau kartais moterys nedrįsta žengti lemtingo žingsnio.

​​​Problema nėra moterų užimtumas, jos tikrai turi ką veikti. Didžiausias klausimas yra: „Ką noriu veikti?“ ​ ​ ​

Birželio 15 d. Vilniuje pirmą kartą organizuojama pokyčių konferencija „Išdrįsk pradėti“, kuria siekiama padrąsinti moteris žengti pirmą žingsnį ir pradėti pokyčius, pirmiausia atsigręžiant į save.

Padėti ryžtis gyventi kitaip

„Problema nėra moterų užimtumas, jos tikrai turi ką veikti, tik didžiausias klausimas, kaip „turiu ką veikti“ paversti į „noriu tai daryti“, – šypsosi atradimų trenerė Raminta Girdvainė, viena iš konferencijos organizatorių ir pranešėjų, prieš keletą metų pati išdrįsusi pradėti naują profesinį kelią koučingo srityje.

Pasak jos, šiandieninėje visuomenėje moterys dažnai patiria didžiulį spaudimą uždirbti pinigų, siekti karjeros ir dar suspėti būti „tobulomis“ mamomis, žmonomis, draugėmis. Tuomet jos pervargsta, dirba nemėgstamus darbus, užsibarikaduoja biuruose ar namuose, neturi laiko sau ir jaučiasi neradusios savo vietos po saule... „Vis pasvajodamos, kad gali būti kitaip, jos dažnai pristinga laiko, žinių, palaikymo, o galbūt tiesiog nedrįsta pradėti įgyvendinti savo troškimų,“ – sako Raminta.

„JUJU fotografijos“ nuotr.
„JUJU fotografijos“ nuotr.

Daugelį moterų kamuoja baimė

Konferencijos sumanytoja marketingo specialistė Aistė Košienė teigia, kad daugumai moterų būdinga baimė pradėti, nepasitikėjimas savimi ir savo idėjomis, savikritika, tačiau padariusios pirmą žingsnį moterys jau gali gauti gerą pastūmėjimą, pradėti ugdytis naujus įpročius, įsiklausyti į save, sulaukti palaikymo ir sustiprėti. Ir tas žingsnis nebūtinai turi būti didelis – svarbu pradėti.

„Daug ko bijau, bet baimė yra mano varikliukas, kuris skatina judėti pirmyn. Aš bijau, bet darau. Kai kiti žmonės pradėjo stebėtis manimi ir mano sprendimais bei sakyti – „Aiste, tu gali viską!”, tada pagalvojau, kad reikia pasakyti ir kitoms moterims, jog jos irgi GALI! Visi gali, ir visi bijo. Net tie, kurie daro, irgi visko bijo…“ – savo patirtimi dalijasi Aistė.

„JUJU fotografijos“ nuotr.
„JUJU fotografijos“ nuotr.

Savo istorijomis dalinsis garsios moterys

Konferencijos metu siekiama suburti visas moteris, kurios nori imtis naujos veiklos ar verslo, ieškoti kito darbo, sportuoti, sveikai maitintis, gerinti santykius, gražinti namus, keliauti ar mokytis, ir paskatinti jas ne tik svajoti, bet ir daryti.

Veikti bus skatinama ne pagražintomis sėkmės istorijomis, o praktiniais patarimais, profesionalų pagalba ir nuoširdžiais pasakojimais apie kliūtis ir sunkumus. Viskas tam, kad moterų norai įgautų realią kryptį ir pradžią, o ne virstų užmirštais pažadais sau, kuriuos kasmet atidėliojame.

Konferencija vyks „Litexpo parodų rūmuose“ Vilniuje birželio 15 d. Pranešimus skaitys ir praktines dirbtuves ves su pokyčių įgyvendinimu dirbantys psichologai, koučingo specialistai, lektoriai, karjeros konsultantai.

Tarp pranešėjų – koučingo specialistė dr. Aistė Dromantaitė, sveikatingumo motyvatorė Vlada Musvydaitė, psichologė Eglė Masalskienė, „Svajonių dirbtuvių“ įkūrėja Lina Danienė, žurnalistė keliautoja Berta Tilmantaitė, verslininkė Agnė Grigaliūnienė ir kitos įkvepiančios moterys.

„JUJU fotografijos“ nuotr.
„JUJU fotografijos“ nuotr.

TAIP PAT SKAITYKITE: Andrė Amiya Pabarčiūtė: „Kiekviena moteris – genijus“

Ji24.lt

Naujausi straipsniai