Pirmoji „Loftas Fest“ diena – galingas gitarų griausmas ir incidentas paryčiais

Pirmoji „Loftas Fest“ diena/ Augustino Grikio nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-09-11 16:01
Ketvirtadienio vakarą sostinės Naujamiestyje vartus atvėrė „Loftas Fest“. Jau devintą kartą vykstantis miesto festivalis šiemet kviečia lankytojus atrasti lietuvišką muziką, o per visas festivalio dienas ketina pristatyti beveik šimtą aktualių Lietuvos scenos vardų. Tiesa, pirmąją festivalio dieną aptemdė nemalonus incidentas, kurio metu susižalojo 29-erių metų vyras.

Incidentas – paryčiais

Kaip praneša Delfi.lt, nemalonus nutikimas nutiko apie penktą ryto, kuomet galimai apsvaigęs jaunuolis persivertė per turėklus ir iškrito iš antro aukšto. Incidento metu 29-erių vaikinui buvo prakirstas smakras, lūpa, nuskilęs dantis. Į įvykio vietą atvyko medikai ir policijos pareigūnai – vyras išvežtas į ligoninę.

Žmonės.lt susisiekė su festivalio organizatoriumi Viktoru Diawara, kuris prisipažino, kad smulkmenų apie įvykį kol kas pats nežino, mat tuo metu jo jau nebuvo festvalio teritorijoje.

„Kaip tik šiuo metu vykstu susitikti su komanda ir sužinosiu, kas ten tiksliai buvo. Kaip įmanoma persisverti per tuos turėlus – nežinau. Neįsvaizduoju, kokiame kosmose reikėtų būti. Žmonė sako, kad jis buvo neblaivus. Greitoji ir policija viską užfiksavo“, – Žmonės.lt pasakojo V.Diawara.

Viktoras Diawara
Viktoras Diawara

Festivalio nutraukti nežada

Renginio organizatorius Žmonės.lt patikino, kad festivalis dėl įvykio nutraukiamas nebus ir vyks įprasta tvarka. 

Pirmoji festivalio diena buvo skirta gitarinės muzikos gerbėjams. Laukiamiausias ketvirtadienio pasirodymas buvo tik šią vasarą naują albumą išleidusios grupės „Abudu“ koncertas. Solidžią ir ištikimą auditoriją jau suburti spėjusi grupė garsėja energingais pasirodymais, o norinčių jų paklausyti netrūko. 

 Pirmoji „Loftas Fest“ diena/ Augustino Grikio nuotr.
Pirmoji „Loftas Fest“ diena/ Augustino Grikio nuotr.

Vienas laukiamiausių penktadienį – paskutinis „Junior A“ koncertas prieš pradedant albumo įrašus ir pertrauką, kuri pasak paties atlikėjo, truk ne vieną mėnesį. Taip pat pagrindinėje festivalio scenoje pasirodys Kabloonak, Angelou ir „Novus“ finalininkai Dargana.

Nuo penktadienio pradeda veikti  visos festivalio scenos, tad penktadienį ir šeštadienį grupės pasirodymus rengs ir dviejose „What‘s Next in Music?“ scenose, kurias globoja muzikos industrijos atstovams skirta konferencija tuo pačiu pavadinimu. Šiose scenose penktadienį pasirodys klausytojų dėmesį jau spėję patraukti muzikantai, tokie kaip Ingaja, deadcap, in albedo, o taip pat ir gerai pažįstami, naują albumą neseniai išleidę Sinstation.

Net trijose elektroninei muzikai skirtose scenose iki paryčių skambės DJ‘ų garsai. Tarp jų – ir DJ Mamania, cr-edit, erkė, justicious ir kiti. Visomis festivalio dienomis veiks „Open Kitchen“ ir „Pop Up Store“, „Elektroninių sutartinių“ bei kitos meninės instaliacijos ir performansai.

Visi festivalio renginiai yra nemokami, tačiau siekiant išvengti eilių prie festivalio vartų būtina registracija. Lankytojų prašoma laikyti saugaus atstumo ir dėvėti kaukes.

Renginį remia Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.

Naujausi straipsniai