Pirmoji „Eurovizijos“ atrankos laida: žiūrovų ir komisijos simpatijos išsiskyrė

Pirmoji nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos laida / D.Umbraso / LRT nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-01-16 20:55
Sausio 16-ąją startavo nacionalinė „Eurovizijos“ atranka „Pabandom iš naujo!“. Dėl galimybės pasirodyti ant didžiosios „Eurovizijos“ scenos pirmojoje laidoje kovėsi dešimt atlikėjų ir grupių, tačiau tik penki iš jų pateko į kitą etapą.

Pirmoje atrankinėje laidoje į sceną savo jėgas išbandyti lipo 10 dainininkų – tarp jų ir scenos vilkai, ir nauji, žiūrovams mažiau pažįstami vardai: grupė „Black Spikes“ su Indre Launikonyte, Thomukas 1, grupė „Be U“, Titas ir Benas, Martyna Jezepčikaitė, Donata Virbilaitė, grupė „Twosome“, Milita Daikerytė, Aldegunda ir Voldemaras Petersonas. 

Pirmosios laidos dalyvių pasirodymus vertino dainininkė Aistė Smilgelevičiūtė, žurnalistas Ramūnas Zilnys, kompozitorius, LATGA atstovas Jievaras Jasinskis, dainininkė Ieva Narkutė ir dainų autorius Vytautas Bikus.

Siekiant, jog komisijos vertinimai nedarytų įtakos žiūrovų balsavimui, žiūrovai komisijos balsus pamatė tik laidos pabaigoje. Komisijos stebėjo pasirodymus ir juos vertino atskiroje patalpoje, o savo apibendrintus pastebėjimus pateikė tik keliuose intarpuose laidos metu.

Daugiausiai komisijos simpatijų pirmoje laidoje sulaukė Valdemaras Petersonas, kuriam teisėjai skyrė 12 balų, antroje vietoje, komisijos nuomone, puikuojasi Milita, kurios pasirodymą teisėjai įvertino 10 balų. 8 balus komisija skyrė Titui ir Benui, 7 – Donatai, „Be U“ – 6  balus, Martynai – 5, „Black Spikes“ – 4, Aldegundai – 3, Twosome – 2. Vos vieną balą teisėjai skyrė Thumuko 1 pasirodymui. 

Visgi daugiausiai žiūrovų simpatijų sulaukė Martyna, dešimt balų žiūrovai skyrė Titui ir Benui, grupei „Black Spikes“ – 8, „Be U“ – 7,  komisijos favoritui Voldemarui Petersonui – 6, Militai – 5, Aldegundai – 4, Donatai – 3, grupei „Twosome“ – 2, o Thumukui 1 – 1 balą. 

 

Po atrankinės laidos kelialapius į pusfinalį iškovojo tik penki dalyviai, taigi, su puse atlikėjų, kurie sulaukė mažiausio žiūrovų ir komisijos įvertinimo, teko atsisveikinti. Susumavus žiūrovų ir komisijos balsus, paaiškėjo, kad „Eurovizijos“ atrankas turi palikti Thomukas 1, Twosome, Aldegunda, Donata ir „Black Spikes“.

Pirmosios į sceną žengė „Black Spikes“ drauge su Indre Launikonyte. Grupė atliko dainą „Don`t tell me“. Specialiai „Eurovizijos“ atrankoms susibūrusios grupės narės juokiasi esančios iš skirtingų pasaulių.

„Mūsų muzikinis stilius yra skirtingas, bet tikslas vienas – norime parodyti, kad sunkiąją muziką gali atlikti ne tik vyrai. Norime laužyti standartus ir priešintis stereotipams“, – prieš pasirodymą kalbėjo grupės narės.

Komisija neslėpė nuostabos dėl netikėto merginų pasirodymo. 

„Tai buvo šoko terapija. Nesitikėjau, kad atrankos prasidės tokiu numeriu. Įspūdingi kostiumai, merginos pradėjo gerai varyti nuo pradžių, bet man disonansą pradžioje kėlė ta agresija“, – sakė A.Smilgelevičiūtė.

„Black Spikes“ / D.Umbraso / LRT nuotr.
„Black Spikes“ / D.Umbraso / LRT nuotr.

Po griausmingojo sunkiojo roko dainos į sceną žengė atrankų naujokas Thomukas 1, atlikęs kūrinį  „Wish“. Paprastu ir nuoširdžiu pasirodymu gerbėjus papirkti bandęs atlikėjas sulaukė komisijos pastabų.

„Tai yra tas atsipalaidavimas, kuris simbolizuoja nepriklausomybės laikais užaugusio asmens laisvę. Bet pati daina neištempia, norėtųsi kažko daugiau, vokaliai nebuvo tikslu“, – pastebėjo R.Zilnys.

„Man tai yra pavyzdys, kad jaunatviškas maksimalizmas yra gerai, bet kartu atrodo, kad to atsipalaidavimo yra per daug, reikėtų drausmės. Reikėtų atkreipti dėmesį į aranžuotę“, – antrino V.Bikus. 

Thomukas  / D.Umbraso / LRT nuotr.
Thomukas / D.Umbraso / LRT nuotr.

Trečioji su daina „Love yourself“ pasirodė grupė „Be U“.  Jiems šis pasirodymas – debiutas nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos scenoje. Prieš pasirodymą grupės nariai pasakojo, kad scenoje atiduoda visas jėgas. „Tikriausiai tai ir yra mūsų variklis“, – sakė grupės narys.

Komisijai daina paliko gerą įspūdį, tačiau kompozitorius J.Jasinskis pastebėjo, kad kūrinys šiek tiek monotoniškas.

„Ta daina man atrodė ilgesnė nei trijų minučių. Buvo sunku suprasti, kur yra priedainis. Kūrinys man pradėjo patikti tik nuo antrojo stulpelio“, – kalbėjo J.Jasinskis.

„Mano manymu, visus priedainius reikėtų dainuoti su pritariančiais vokalistais, nes dabar viskas monotoniška, neišsiskiria. Kūrinys, žinoma, gražus, tačiau pagalvokite, kaip pridėti pritariančiuosius vokalus, kad daina dar labiau atsiskleistų“, – patarė V.Bikus.

„Be U“ / D.Umbraso / LRT nuotr.
„Be U“ / D.Umbraso / LRT nuotr.

Ketvirtieji – laidoje „X faktorius“ išgarsėjęs duetas Titas ir Benas, „Eurovizijos“ atrankų sceną bandę sudrebinti su daina „No“.

Nors komisija dainą įvertino palankiai, visgi pastebėjo, kad šiam kūriniui reikėtų stipresnių vokalinių sugebėjimų.

„Man ši daina patiko, ji skambėjo labai gerai, bet manau, kad rizikinga leisti tokią baladę. Jai reikia įspūdingų vokalų, nors jie ir buvo geri, bet Jie nebuvo labai įspūdingi“, – komentavo J.Jasinskis.

Titas ir Benas / D.Umbraso / LRT nuotr.
Titas ir Benas / D.Umbraso / LRT nuotr.

Po Tito ir Beno dueto ant scenos žengė dar viena nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos dalyvė – Martyna Jezepčikaitė, atlikusi dainą „Thank You Very Much“.  

Martynos pasirodymą vertinusi komisija teigė, kad daina yra tinkama šiam konkursui, tačiau atrodo šiek tiek šabloniška.

„Man priedainis pasirodė taikytas būtent šiam konkursui stilistiškai“, – sakė J.Jasinskis.

„Man truputėlį prailgo šis pasirodymas“, – antrino I.Narkutė.

Martyna Jezepčikaitė / D.Umbraso / LRT nuotr.
Martyna Jezepčikaitė / D.Umbraso / LRT nuotr.

Šeštoji pasirodė dainininkė Donata Virbilaitė, atlikusi kūrinį „The Way I Am“. Atlikėja pasakojo, kad vos išgirdusi dainą suprato, jog kūrinys yra jai skirtas.

„Jis apie patyčias, o to aš sulaukdavau. Tas kitoniškumas visada pasireiškia, nes aš 34-erių, o neturiu šeimos, mano išvaizda, o dabar ir kūrybininkai gyvena be pinigų. Norisi atitrūkti nuo kažkieno sugalvotų standartų“, – prieš pasirodymą kalbėjo Donata.

D.Virbilaitės pasirodymui pagyrų negailėjo ir komisija, besižavėjusi dainininkės vokaliniais sugebėjimais.

„Retai taip galima sakyti, bet tikrai buvo labai gerai“, – kalbėjo J.Jasinskis.

Donata Virbilaitė / D.Umbraso / LRT nuotr.
Donata Virbilaitė / D.Umbraso / LRT nuotr.

Atrankų scenoje pasirodžiusi grupė „Twosome“ užkūrė tikrą vakarėlį. Atlikę dainą „I Love My Bear“ grupės nariai komisiją ir žiūrovus bandė sužavėti šmaikščiu pasirodymu. Tiesa, šį suprato ne visi.

„Nenoriu įžeisti grupės fanų, bet man ji yra kaip giminės susirinkimas, kai turi dėdę, kuris atvažiuoja kasmet ir tris metus iš eilės pasakoja tuos pačius anekdotus. Gal kažkam ir linksma, aš esu už humorą dainose, bet norėtųsi, kad viskas būtų padaryta skoningiau. Kas gero buvo, tai priedainis dainos“, – sakė V.Bikus.

V.Bikui suskubo pritarti ir kiti komisijos nariai. 

„Twosome“ / D.Umbraso / LRT nuotr.
„Twosome“ / D.Umbraso / LRT nuotr.

Aštuntuoju numeriu pirmoje laidoje pasirodė dainininkė Milita Daikerytė su daina „Shadows“. Militos pasirodymas komisijai paliko gerą įspūdį.

„Milita atrodė kaip tikra diva. Į ją nebuvo nuobodu žiūrėti, ji atliko kūrinį puikiai“, – nedaugžodžiavo A.Smilgelevičiūtė.

Aistei antrino ir R. Zilnys teigęs, kad Militos pasirodymas išsiskyrė iš visų kitų.

„Jei ji nebus kitame etape, tai bus nesusipratimas“, – sakė jis.

Milita Daikerytė / D.Umbraso / LRT nuotr.
Milita Daikerytė / D.Umbraso / LRT nuotr.

Po Militos žiūrovų ir komisijos simpatijas lietuvišku kūriniu bandė užkariauti dainininkė Aldegunda.

Dainą „Sit down“ sudainavusi atlikėja dar prieš pasirodymą kalbėjo, kad nors dainos pirminis tekstas buvo parašytas anglų kalba ir jos pavadinimas išlieka angliškas, tačiau pabandžius padainuoti lietuviškai, buvo sulaukta daug pastebėjimų ir palaikymo, kad tokia dainos versija labai graži.

Vienintelis lietuvių kalba nuskambėjęs kūrinys sulaukė komisijos pagyrų.

„Labai smagu girdėti lietuvių kalbą, tik nežinau, ar ta angliška frazė duoda kažkokios motyvacijos suprasti dainą. Gal juos inspiruos pasigilinti, ką čia dainuoja lietuviškai“, – svarstė J.Jasinskis.

Aldegunda / D.Umbraso / LRT nuotr.
Aldegunda / D.Umbraso / LRT nuotr.

Vakarą užbaigė atrankų senbuvis atlikėjas Voldemaras Petersonas, sėkmę konkurse bandantis su daina „Never Fall For You Again“. Komisijos nariai pabrėžė, kad puikiausia V.Petersono dainos dalis – įsimenamas priedainis.

„Tai yra neabejotinai užvežantis kūrinys. Smagiai susiklausė ir susidainavo“, – sakė A.Smilgelevičiūtė.

Voldemars Petersons / D.Umbraso / LRT nuotr.
Voldemars Petersons / D.Umbraso / LRT nuotr.

2021-ųjų „Eurovizijos“ nacionalinę atranką veda žiūrovams gerai pažįstamos asmenybės – Ieva Stasiulevičiūtė, Vytautas Rumšas jaunesnysis ir Vaidas Baumila. Juos žiūrovai matys visose keturiose laidose – dviejose atrankinėse, pusfinalyje ir finale.

Kas atstovaus Lietuvai „Eurovizijoje“ vyksiančioje gegužės 18–22 dienomis Roterdame (Nyderlanduose), paaiškės vasario 6 dieną nacionalinės atrankos finalo metu. 

Vaidas Baumila / D.Umbraso / LRT nuotr.
Vaidas Baumila / D.Umbraso / LRT nuotr.

Šiais metais atsižvelgiant į pandemijos situaciją, tam kad „Eurovizija“ įvyktų, yra numatyti keturi scenarijai.

  • Pirmasis scenarijus: įprastas „Eurovizijos“ konkursas – jeigu iki konkurso pradžios spėjama visus dalyvius paskiepyti arba sistemingai testuoti.
  • Antrasis scenarijus: „Eurovizijos“ konkursas vyks laikantis socialinės distancijos – tokiu atveju, konkurso metu dalyviai ir žiūrovai turi laikytis privalomos distancijos. Taip pat limituotas delegacijos narių ir spaudos atstovų skaičius galės vykti į Roterdamą.
  • Trečiasis scenarijus: jei „Eurovizijos“ dalyvaujančios šalies atstovas negalėtų atvykti į Roterdamą ir čia surengti savo pasirodymą, bus suteikiama galimybė pasirodyti iš savo šalies. Visa kita vyktų pagal antrojo scenarijaus tvarką.
  • Ketvirtasis scenarijus: „Eurovizijos“ konkursas vyktų nuotoliniu būdu – visų šalių pasirodymai rengiami savose šalyse, tokiu atveju Roterdame nebūtų rengiamas „Eurovizijos“ konkursas.

Naujausi straipsniai