Startuoja pirmasis knygynas Lietuvoje kavos staliukui

Toma ir Robertas Liutikai/„Simmisphotography“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-10-31 16:05
Nuo šiol jūsų kavos staliukas bus skirtas ne tik kavai, bet ir knygoms bei žurnalams iš viso pasaulio. Nes internete startuoja pirmasis Lietuvoje stilingų pasaulio knygų ir žurnalų knygynas „Kūnas Mags & Books“. Tai kruopščiai atrinktos kavos staliuko knygos iš populiariausių pasaulio leidyklų.

„Šios knygos priklauso „coffee table“, arba lietuviškai – kavos staliuko, knygų kategorijai. Tai didelės knygos, iliustruotos įstabiomis nuotraukomis apie meną, mados ir dizaino ikonas, keliones, maistą“, – pasakoja „Kūnas Mags & Books“ įkūrėjai Toma ir Robertas Liutikai. Šeimos knygyne galima rasti leidinių apie Chanel, Louis Vuitton, Helmut Newton, Yoko Ono ir John Lenon, Jean-Michel Basquiat, Stefan Sagmeister ir Jessica Walsh, Vogue ir kitus žymiausius pasaulio meno, mados ir dizaino vardus. 

Startuoja pirmasis Lietuvoje stilingų pasaulio knygų ir žurnalų knygynas /„Simmisphotography“ nuotr.
Startuoja pirmasis Lietuvoje stilingų pasaulio knygų ir žurnalų knygynas /„Simmisphotography“ nuotr.

Pasak „Kūnas Mags & Books“ steigėjų idėja kilo kelionėse: „Supratome, kad Lietuvoje yra sunku įsigyti tokių leidinių. Todėl norėjosi sukurti platformą, kuri įneštų įvairovės Lietuvoje renkantis knygas sau, dovanai ar interjerui“. Anot T. Liutikės šios knygos puikiai kuria įvaizdį apie žmogų, jo veiklą, interesų sritis, o taip pat praturtina namų ar biuro interjerą: „Tai ne tik knyga, tai solidi įvaizdžio ar interjero detalė“. 

Nors visos knygos anglų kalba, internetiniame puslapyje pateikti lietuviški jų pristatymai. „Tikimės, kad greitu metu Lietuvoje atsiras daugiau leidyklų, kurios leis panašaus pobūdžio leidinius, nes šiuo metu pasitaiko tik pavienių kavos staliuko knygų leidimo atvejų“, – teigia internetinio knygyno įkūrėjai.

Startuoja pirmasis Lietuvoje stilingų pasaulio knygų ir žurnalų knygynas /„Simmisphotography“ nuotr.
Startuoja pirmasis Lietuvoje stilingų pasaulio knygų ir žurnalų knygynas /„Simmisphotography“ nuotr.

Anot „Kūnas Mags & Books“ steigėjų, šiandien skaitmeninėje eroje, leidyba išgyvena tarsi Renesansą. „Žmonės yra pavargę nuo skaitmeninio turinio ir vis daugiau grįžta prie popierinės knygos ar žurnalo. Galima daug ką skaityti skaitmenoje, tačiau coffee table knygą reikia patirti savo kūnu: užuosti popieriaus ir dažų kvapą, liesti lapus, gėrėtis unikaliomis vaizdinėmis istorijomis. To skaitmeninė erdvė niekada nesuteiks“, – teigia R. Liutikas. 

Toma ir Robertas Liutikai nuo 2015 metų leido elektroninį žurnalą „Kūnas Mag“ apie kūną kultūroje bei meno raiškoje. Po pertraukos jie grįžta su internetiniu knygynu „Kūnas Mags & Books“. „Tai, kad mes pradėjome nuo savo žurnalo kūrybos ir po to perėjome prie knygyno, manau, yra didelis privalumas, nes savo kailiu patyrėme, kiek darbo ir jėgų reikia įdėti, kad istorijos nugultų ant popieriaus lapo“, – sako T. Liutikė internetinio knygyno „Kūnas Mags & Books“ įkūrėja.

Temos:

Aktualu

Naujausi straipsniai