Pirmasis iš „X Faktoriaus“ finalinės kovos iškrito Rūtos Ščiogolevaitės mokinys Dovydas Buršteinas

Dovydas Buršteinas / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2013-12-01 19:48
Sekmadienio vakarą triukšmingai startavo „X Faktoriaus“ pirmoji tiesiogiai transliuota finalinė kova, kurioje rungėsi dvylika dalyvių. Praėję ilgas atrankas ir pagaliau prieš minią gerbėjų stoję finalistai turėjo ne tik puikiai pasirodyti prieš juos ir teisėjų ketvertą – Rūtą Ščiogolevaitę, Marijų Mikutavičių, Saulių Urbonavičių-Samą ir Saulių Prūsaitį, bet ir įveikti tiesioginio eterio baimę. Po pasirodymų iš dvylikos dalyvių toliau varžytis projekte liko vienuolika. Pirmasis pasirodymas paskutiniuoju tapo Rūtos mokiniui Dovydui Buršteinui.

Dėl iškritusio savo mokinio Rūta neslėpė apmaudo, tačiau tai nebuvo didžiausia jos nesėkmė tą vakarą – patyrusi scenos žvaigždė tiesioginiame eteryje nusikeikė.

Bet apie viską nuo pradžių...

„Sveiki gyvi, ilgai to laukėme, nes „X Faktorius“ pildo žmonių svajones. Šįvakar pamatysite dvylika dalyvių ir, deja, vienas iš jų jau šiandien iškeliaus namo“, – sakė projekto vedėjas Martynas Starkus.

„Aš labai tikiuosi padidintos pensijos, nes išlaikau daug talentų ant Lietuvos“, – šmaikštavo vos tik į sceną įžengęs Samas.

 

Pernai merginas kuravęs ir su Giedre Vokietyte „X Faktorių“ laimėjęs Samas šiemet globos muzikos grupes: talentingąsias seseris Barborą ir Veroniką, vaikinų grupę „Boy Band‘as“ ir žemaitukais vadinamus Liną ir Ovidijų.

Reiklioji teisėja R.Ščiogolevaitė kartu su kūrybinės komandos partneriu – prodiuseriu Deivydu Zvonkumi šiemet kuruos vaikinus. Rūta į savo komandą priėmė linksmuolį Žygimantą Gečą, paslaptingąjį Dovydą Buršteiną ir muzikalųjį Audrių Petrauską.

Tikri futuristai, pasižymintys ekstravagancija – teisėjas S.Prūsaitis su savo komandos nare – dainininke Juste Arlauskaite-Jazzu, – šiemet rūpinsis merginomis. Jie savo komandoje pageidavo matyti balsingąją Vaivą Kalinauskaitę, muzikaliąją Ievą Ščerbinskaitę ir jautriąją užsispyrėlę Neringą Mariją Gailiušaitę.

M.Mikutavičius, pasikvietęs į pagalbą dainininkę Aistę Smilgevičiūtę, tvirtai apsisprendė iš vyresniųjų grupės į savo komandą pasikviesti šarmingąją Anželą Adamovič, teatrališkąją Skaistę Karnuševičiūtę ir solidųjį Egidijų Žižiūną.

Drebantys pirmieji dalyvių pasirodymai

„Labai džiaugiuosi, kad mano mergaitė, vardu Vaiva, atidarys šį „X Faktorių“, – savo mokinę pristatė Saulius. Mergina atliko dainininkės Beyonce dainą „If I Were a Boy“, suskambėjusią itin lyriškai ir jautriai. Komisija pirmajai ir iš jaudulio drebančiai dalyvei negailėjo komplimentų.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

„Sveikinu tave taip nuostabiai pradėjus projektą. Pamačiau kitokią tavo pusę – švelnią, lyrišką, nes buvau jau įpratus tave matyti kitokią“ – po jos pasirodymo kalbėjo Rūta.

„Tai buvo kažkaip netgi lietuviška, gražu, subtilu, ačiū tau“, – komplimentų merginai negailėjo Samas. „Puikiai susitvarkei, esu be galo tau dėkingas“, – savo mokinę pagyrė ir Saulius.

„Jaunas, jaunatviškas, simpatiškas, neseniai pradėjęs dainuoti, todėl šis vakaras – jam bus tikras iššūkis“, – į sceną po Vaivos žengiantį savo mokinį Dovydą pristatė Rūta.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

Vaikinas scenoje pasirodė apsuptas keturių ilgakojų gražuolių ir stengėsi sukurti merginų numylėtinio įspūdį, tačiau komisija jo vaidmeniu suabejojo.

„Man susidarė įspūdis, kad viskas puiku, bet tos keturios moterys tave valdė. Nereikia rodyti savo silpnumo, nes Rūta tave suvalgys kaip sumuštinį tai pajutusi“, – po pasirodymo patarimus jam dalijo Marijonas.

„Pritariu Marijonui, tu buvai tarsi ne savo batuose. Gal tau tiktų kitokio stiliaus muzika, koks rokas ar panašiai, bet čia gal reikėtų mesti akmenį į Rūtos daržą“, – jam antrino ir Samas.

Scenoje pasirodžiusi Marijono mokinė Skaistė atliko dainininkės Rihannos dainą „We Found  Love“. „Tai buvo puiku, paprasta, jautru, gražu, padarei viską, ką galėjai“, – sakė Samas. „Tu tokia artistiška buvai, vau, dideli komplimentai tau!“, – merginą gyrė ir Rūta.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

Samo globojami žemaičiai Linas ir Ovidijus scenoje užkūrė tikrą pirtį. Salėje sėdėję žiūrovai ėmė ploti ir skanduoti vaikinų vardus, o jie patys jautėsi kaip žuvys vandenyje.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

 „Man belieka tik pasakyti komplimentą Samui – jis įrodė, kad yra geras prodiuseris. Kad ir kaip kaimietiškai jūs sudainavot, vis dėlto galite tikėtis sėkmės“, – dviprasmiškai vaikinų pasirodymą vertino Rūta.

Sauliaus mokinė Ieva scenoje pasirodė pasipuošusi auksu tviskančia suknele. Septyniolikmetei merginai visi komisijos nariai negailėjo liaupsių, o griežtoji Rūta netgi pavadino aukso grynuoliu. „Ne tik dainavai, bet ir atrodei kaip aukso grynuolis“, – pakerėta merginos pasirodymo sakė ji.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

„Sutikite Audrių, turintį tiesiog angelišką balsą“, – į sceną savo mokinį kviesdama intrigavo Rūta. Ir iš tikrųjų, vaikinas puikiai valdė savo balsą, o Deivydas Zvonkus jam akompanavo grodamas pianinu.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

Audriaus pasirodymas buvo palydėtas itin gausių plojimų ir palaikančių šūksnių. „Šiandien tu viršijai visus lūkesčius, tokius triukus išdarinėjai su savo balsu!“ – pakerėtas pasirodymo sakė Marijonas.

„Noriu pristatyti vyriausią „X Faktoriaus“ dalyvį – apie tokius sako, kad jie yra palytėti. Pasitikite – Egidijus!“ – savo mokinį pristatė Marijonas.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

Vyras atliko legendinę Ovidijaus Vyšniausko dainą „Mažytė“ ir susilaukė ne tik didelio salės žiūrovų palaikymo, bet ir komisijos komplimentų.

„Aš manau, kad visos moterys prie televizijos ekranų dabar žliumbia, nes pasirodymas buvo beprotiškai romantiškas, nebepamenu, kada tokį mačiau“, – rėžė Samas. „Šiandien grįžęs namo turite teisę atsigulti ant sofos ir paprašyti žmonos alaus“, – šmaikštavo Marijonas, norėdamas pagirti puikų pasirodymą.

Samo globojama trijų vaikinų grupė „Boy Band‘as“ scenoje pasirodė pasipuošę klasikiniais kostiumais ir sukūrė tikrų džentelmenų įspūdį. Jau su pirmais nuskambėjusiais akordais salėje pasigirdo klykiančių merginų balsai. Dailiosios lyties atstovės pradėjo spiegti dar garsiau, kai vaikinai staiga nusimetė drabužius ir scenoje liko tik su marškinėliais ir aukso spalvos trumpikėmis.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

„Tegu merginos džiaugiasi ir balsuoja, todėl aš nesiimsiu kritikuoti“, – trumpai tarstelėjo Rūta, susilaikiusi nuo platesnių komentarų. „Man atrodo, kad po jūsų pasirodymo „X Faktorių“ pradės rodyti su N-18 ženklu“, – juokaudamas kalbėjo Marijonas.

Samo globojamos seserys Barbora ir Veronika ne tik dainavo, bet ir sukūrė scenoje mažą vaidinimą – stilizuotas geležinis narvas ir ant jo ropojantys juodais kostiumais apsirengę žmonės traukė dėmesį ir kūrė savotišką intrigą. Vis dėlto merginų pasirodymo komisija liaupsinti nesuskubo.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

„Beklausydamas pajutau kažkokį diskomfortą, nežinau, gal ne jūsų vakaras šiandien“, – svarstė sunkiai žodžius rinkdamas Saulius. „Jums reikia užtikrintumo, nes žiūrovui neturi matytis, kad jums kažkaip nepatogu ar nejauku scenoje“, – jam pritarė ir Rūta.

Scenoje pasirodžiusio Rūtos mokinio Žygimanto, pasipuošusio ryškiai raudonu švarku ir kelnėmis, pasirodymą dar labiau paryškino ugnies efektai, tačiau „karštas“ šio dalyvio pasirodymas neįtikino komisijos.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

„Tu labai ryškus scenoje, ryškios tavo emocijos, bet būtent balse ryškumo man ir pritrūko“, – sakė Marijonas. „Nesvarbu, kad tai yra pirmas šių metų šou, jau nuo pat pradžių reikia jausti ritmą. Jautėsi, kad tu ne visada pataikei į ritmą“, – kritikos vaikinui negailėjo ir Saulius.

Komisijos kritikos strėles atlaikiusio savo mokinio pati Rūta irgi nepuolė liaupsinti. „Dedu į tave daug vilčių“, – tepasakė ji.

Sauliaus globojama Neringa scenoje pasirodė su šokėjais ir bandė pakerėti savo balsu ir įvaizdžiu, tačiau, panašu, kad reiklioji komisija paskutinius pasirodymus kaip susitarusi ėmė vertinti griežčiau.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

„Norėjosi, kad tu tiesiog būtum sproginėjusi scenoje, daugiau energijos, bet šiaip visa kita – gerai“, – sakė Marijonas. „Tu labai gražiai šypsaisi, todėl daugiau šypsokis“, – tepasakė jai Saulius, susilaikęs nuo kritikos ir pasirodymo vertinimo.

Paskutinė scenoje pasirodė Marijono mokinė Anžela. „Ši mergina pervažiuos jus visus kaip su tanku, pasitikite – Anžela!“ – intrigavo jis.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

Mergina atliko neįtikėtino populiarumo susilaukusią atlikėjos Miley Cyrus dainą „Wrecking Ball“. Scenoje ji tiesiog kibirkščiavo emocijomis ir įsijautimu į atliekamą kūrinį. Komisija po jos pasirodymo atsistojo iš savo kėdžių, o salė klykė „Pakartot!“

„Tu man įgėlei tiesiai į širdį, buvo žiauriai gerai, žiauriai!“, – emocijų apimtas rėžė Samas. „Šis pasirodymas buvo vertas finalo, tai ką tu parodysi toliau?!“, – jam antrino ir Saulius.

„Nuostabus dainos pasirinkimas, nes ši daina reikalauja didžiulio talento norint ją perteikti. Šiandien tu nušluostei visiems nosis“, – susižavėjimo neslėpė ir griežtoji Rūta.

Scenoje pasirodžiusią praėjusių metų nugalėtoją Giedrę Vokietytę žiūrovai pasitiko itin šiltai. „Štai jums pavyzdys, kaip šiltai sutinkama praėjusių metų nugalėtoja“, – sakė M.Starkus.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

Giedrė atliko naują savo kūrinį „Karma is a Bitch“ ir prisipažino, kad trumpam vėl sugrįžti į „X Faktoriaus“ sceną jai buvo labai malonu.

Susumavus žiūrovų balsus paaiškėjo, kad dėl išlikimo projekte atlikti po dar vieną kūrinį turėjo  Sauliaus mokinė Vaiva ir Rūtos globojamas Dovydas.  Paskutinį savo šansą abu dalyviai stengėsi išnaudoti kaip įmanydami – drebančiais balsais abu stengėsi išspausti iš savęs paskutinį lašą.

Po pasirodymų visi trys teisėjai išskyrus Rūtą savo balsus atidavė už Vaivą, todėl iš projekto teko pasitraukti Dovydui.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

 

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai