Pirmasis „Hario Poterio“ filmas švenčia 20-metį: režisierius prakalbo apie tęsinį su originaliais aktoriais

Danielis Radcliffe'as, Rupertas Grintas, Emma Watson / Imdb nuotr.
Autorius: 15min.lt
Publikuota: 2021-11-08 18:12
Legendiniam filmui „Haris Poteris ir išminties akmuo“ šiemet sukanka 20 metų. Ta proga kultinės kino juostos režisierius Chrisas Columbusas pareiškė norintis režisuoti „Hario Poterio ir prakeikto vaiko“ ekranizaciją su originaliąja trijule.

Galbūt ir sunku patikėti, bet praėjo jau 20 metų nuo pirmojo filmo apie burtininką Harį Poterį išleidimo. Būtent „Haris Poteris ir išminties akmuo“, sukurtas pagal J.K.Rowling knygą, pradėjo vieną populiariausių kino franšizių.

Pirmos dalies bei antrojo filmo „Haris Poteris ir paslapčių kambarys“ režisierius Chrisas Columbusas juostos jubiliejaus proga kalbėdamas su „Variety“ atskleidė norintis režisuoti teatro pjesės „Haris Poteris ir prakeiktas vaikas“ ekranizaciją. Jis taip pat pridūrė besiviliantis, kad vaidinti pamiltų personažų Hario, Ronio ir Hermionos sugrįžtų originali trijulė – Danielis Radcliffe'as, Rupertas Grintas ir Emma Watson.

Interviu metu paklaustas, ar, jo manymu, ateityje dar bus Poteriados filmų be jau dabar kuriamų priešistorės „Fantastiniai gyvūnai“ dalių, režisierius pareiškė: „Aš norėčiau režisuoti „Prakeiktą vaiką“. Tai puiki pjesė ir vaikai iš tikrųjų jau yra tinkamo amžiaus atlikti šiuos vaidmenis. Tai maža mano fantazija.“

„Haris Poteris ir išminties akmuo“ / „Scanpix“ nuotr.
„Haris Poteris ir išminties akmuo“ / „Scanpix“ nuotr.

Chrisas Columbusas režisavo pirmus du „Hario Poterio“ filmus. Vėliau jo pareigas perėmė prie trečios dalies dirbęs Alfonso Cuaronas, ketvirtos dalies ėmęsis Mike'as Newellas, o seriją užbaigė paskutinius keturis filmus režisavęs Davidas Yatesas.

Pastarasis šiuo metu dirba ir prie „Hario Poterio“ priešistorės „Fantastiniai gyvūnai“ – kitais metais turėtų pasirodyti trečioji jos dalis, iš viso suplanuotos penkios. „Haris Poteris ir prakeiktas vaikas“ yra dviejų dalių pjesė, kurią parašė J.K.Rowling ir Johnas Tiffany. Spektaklio premjera įvyko Londone 2016 m. vasarą, o 2018 m. jis debiutavo Brodvėjuje, kur yra teberodomas iki šiol.

Naujausi straipsniai