Pirmasis gimtadienis. Kaip sukurti jaukią šventę?

Gimtadienio šventė / K. Žagužausko / k-foto.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2012-10-12 12:03
Apie tai, kaip surengti originalią, jaukią ir įsimintiną šventę savo mažyliui, pataria švenčių dekoratorė Eglė Kundreckienė.

Gavusi laišką nuo vienos mamos, pagalvojau, kad jai skirtais patarimais, ruošiantis mažylio šventei, galiu pasidalyti ir su jumis. Laiške mama rašė, jog ruošiasi pirmajam sūnelio gimtadieniui. Parduotuvėse siūlomas dekoracijų asortimentas jai atrodo šaltas ir neoriginalus, o juk ji ruošiasi švęsti pirmąjį vaikelio gimtadienį! Sutinku su ja ir kimbu dalyti patarimus, kaip surengti paprastą, bet neprastą gimtadienio dienos šventę patiems mažiausiems.

 

- Ar pirmojo gimtadienio proga verta samdyti šventės organizatorių ar animatorių?

- Vis dar nustembu gavusi klausimą: „Ar organizuojate gimtadienį vienerių metukų vaikams?“ Po tokio klausimo seka maniškis: „Gal šiuo atveju geriau suorganizuoti šventę tėvams?“ Atminkite, tokio amžiaus vaikas nemoka ilgai sutelkti dėmesio, todėl šventė greičiausiai truks vos porą valandų, t. y. iki jubiliato miegelio. Nepersistenkite! Kuo ilgiau ir daugiau visko veiksite šventės metu, tuo trumpiau mažylis joje sugebės dalyvauti – jis tiesiog pavargs. Jūs taip pat. Jeigu šventėje yra vyresnių nei trejų metukų vaikų ir jų daugiau nei penki, tuomet verta pagalvoti apie specialius žaidimus jiems užimti ar animatoriaus samdymą.

 

- Kaip papuošti mažylio šventę?

- Visada gražiau ir jaukiau, kai aplinkoje, kurioje švenčiama šventė, vyrauja temiškai suderinti interjero, gėlių ir net maisto spalvos bei jų atspalviai. Pirmajam vaiko gimtadieniui patarčiau rinktis švelnias, pastelines spalvas. Be populiarių rožinės ir dangiškos, labai gražu žalsva, gelsva ar rusva. Gal mažylis jau turi mėgstamiausią žaisliuką? Gal tai zuikutis ar meškutis? Panaudokite žaislo motyvą dekoruodami vaišių stalą ar kitus jaukius kampelius. Pakabinkite spalvotas popierines ar medžiagines girliandas, stalo vaišes papuoškite vardiniais smeigtukais, vėliavėlėmis. Jei yra galimybė, padarykite girliandą net iš mažylio kojinaičių ar šliaužtinukų! Improvizuokite! Įdėkite širdies šilumos, ir šventė neabejotinai bus jauki.

Jei yra galimybė, padarykite girliandą net iš mažylio kojinaičių ar šliaužtinukų! Improvizuokite! Įdėkite širdies šilumos, ir šventė neabejotinai bus jauki.

 

- Kokios vaišės tinkamiausios patiems mažiausiems?

- Kadangi vaikų valgiaraštis ypač paprastas, šia proga jums reikia pasistengti padaryti jį TIK gražų. Internete tikrai rasite idėjų, kaip pagaminti simpatiškus sumuštinius su akytėmis ir rankytėmis ar užkandžius iš kukurūzų ar vaflių paplotėlių. O gal surenkite daržovių vakarėlį? Juk vaikams valgyti daržoves ypač sveika. Be to, galėsite nesirūpinti, kad per šventę jie prisiragaus per daug saldainių ar traškučių. Įvairias daržoves (šviežias morkas, agurkus, pomidorus, salierų stiebkočius, salotų lapus ar pan.) supjaustykite šiaudeliais ar kitomis formomis ir sudėkite į skaidrius indelius. Paderinkite tarpusavyje daržovių spalvas. Tokį vakarėlį galite surengti vaisių ar uogų tema.

Paprastą maistą pagražinkite puošniais aksesuarais, stalo kortelėmis ir t. t. Bus spalvinga ir patrauklu. Juk, šiaip ar taip, vaišių stalas tik simboliškas.

 

- Ką veikti per pirmąjį gimtadienį?

- O ką visą dieną veikiate su vienerių metų vaikeliu? Sūpuojate, dainuojate ir pan.? Tą patį galite daryti ir šventės metu, tik į šią veiklą įtraukite svečius. Galite jubiliatui kurti bendrą dainelę pratęsdami vieni kitų mintis!

Svečiams užimti pamėginkite žaisti pasižadėjimų mažyliui žaidimą arba spėlionę „Kuo jis bus užaugęs?“. Taip pat galite užsisakyti žurnaliuką, kuriame bus įamžinti ir aprašyti pirmieji vaiko metai, pasiekimai ir juokingiausi nutikimai.
Žinoma, nepamirškite įamžinti šventės akimirkų. Pasirūpinkite keliais atributais, kuriuos galėsite panaudoti fotosesijos metu, pavyzdžiui, lazdelėmis su užrašais, vėjo malūnėliais, girliandomis ar pan. Jei turite galimybę fotografuotis lauke, pasiruoškite antklodę su pagalvėlėmis ir vaikelio mėgstamais žaislais.

 

- Koks gi gimtadienis be dovanų...

- Tėvams pirkti dovanas savo vaikučiui dažniausiai būna malonu ir paprasta. Užtat svečiams tai tikras galvosūkis! Ką dovanoti vienerių metukų jubiliatui? Netikėkite žodžiais „ateikite be dovanų“, „mums nieko nereikia“, „nesivarginkite“ ir t. t. Nieko panašaus! Visiems smagu gauti dovanų. Net ir patiems mažiausiems. Nors mažą smulkmenėlę.

Pirmojo gimtadienio dovanos dažniausiai būna simbolinės ir labiau skirtos tėveliams, pavyzdžiui, albumai, į kuriuos jie įrašys atžalėlės pirmų metų pasiekimus, knyga apie vaikelio auginimą, drabužėliai ir pan. Tik nepirkite šaižiai grojančių ir žybsinčių žaislų ar didžiulių pliušinių meškinų! Tokio amžiaus mažyliui jų visai nereikia. Be to, tėveliams bus galvos skausmas, kur visą šį „turtą“ dėti.

Prie originalesnių dovanų priskiriamos suasmenintos dovanos, t. y. tos, kurios susijusios su vaikelio vardu ar gimimo data. Tai gali būti specialiai pagamintas nuotraukų albumas, rėmeliai, vaikiškas stalo įrankių rinkinukas, ypač populiarūs sauskelnių tortai. Pastarieji ne tik atrodo įdomiai, bet yra ir labai praktiška dovana.

P. S. Na ir kas, kad jūsų mažylis nė neprisimins šios jam surengtos šventės, bet juk tai dar viena proga suburti mylimus žmones kartu ir paminėti vaikučio atsiradimą šiame pasaulyje.

 

Tekstas E. Kundreckienės

Tinklaraštis „Šventinės dekoracijos“

Ji24.lt

Naujausi straipsniai

Estetinės medicinos specialistė Jolanta Dičkienė / Reklamos užsakovo nuotr.

Reklama

Vaikas ir pinigai

Reklama