Pirmasis „Eurovizijos“ atrankos etapas baigiasi: pasirodė paskutiniai dalyviai

Monika Marija Paulauskaitė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-02-03 21:15
Nacionalinės „Eurovizijos“ atranka įsibėgėja. Šeštadienį LRT eterį pasiekė ketvirtoji eurovizinė laida, kurioje pasirodė jau paskutiniai pirmojo atrankos etapo atlikėjai ir grupės.

Ketvirtoje „Eurovizijos“ nacionalinės atrankos laidoje pasirodė 13 atlikėjų ir grupių: Ruta Loop, Jurgis Brūzga, Ofelija, Dainotas Varnas, Rugilė Daujotaitė, Kotryna Juodzevičiūtė, Marius Petrauskas, Silvija Pankūnaitė, „El Fuego“, Marija, Rasa Kaušiūtė, „The Roop“ ir Monika Marija Paulauskaitė. Deja, tik šešiems iš jų pavyks pereiti į kitą konkurso etapą.

Šįkart vertinimo komisijos kėdėse įsitaisė aktorius Vytautas Rumšas jaunesnysis, prodiuseris Leonas Somovas, kartu su „LT United“ didžiojoje „Eurovizijoje“ dalyvavęs Arnoldas Lukošius ir „Lietuvos ryto“ muzikos apžvalgininkas Ramūnas Zilnys.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Pirmoji į sceną lipo Rūta Žibaitytė-Ruta Loop su daina „Positive Thoughts“, kurią parašė kartu su Pauliumi Vaicekausku. Ar Rutos Loop pozityvumas užkrėtė teigiamomis mintimis ir komisijos narius?

„Man kilo pozityvios mintys. Rūta visada yra geros, pozityvios energijos. Šis pasirodymas tai spinduliuoja. Vienintelis dalykas, už kurio kliūva akis, tai ta didžiulė dėžė“, – pastebėjo Vytautas ir patarė daugiau pagalvoti apie vaizdą scenoje.

„Daina patiko. Ji buvo šviesi. Mano jaunystės laikų šviesumas, turintis modernumo,“ – pasirodymą komentavo A.Lukošius.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Štai Jurgis Brūzga atliko savo paties parašytą, modernių ritmų persmelktą dainą „For Love“. Stilingas Jurgio pasirodymas nepaliko abejingų nei žiūrovų, nei komisijos.

„Graži aranžuotė. Kaip matau, kurta Lietuvoje. Dėl to labai džiaugiuosi. Dainavimo prasme, manau, viskas buvo gerai atlikta. Geras įsimintinas priedainis. Norisi kartu tą melodiją dainuoti. Sveikinu su daina, man labai patiko. Vaizdas irgi buvo labai geras“, – pagyrų negailėjo L.Somovas.

„Labai džiugu, kad viskas jau yra atidirbta. Iš esmės man labai patiko pasirodymo estetika“, – jam antrino Vytautas.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Trečioji scenoje pasirodžiusi Ofelija parodė anime kultūros persmelktą šou. Mėlynas ilgų plaukų perukas ir didžiuliai drugelio sparnai traukė akį, tačiau ir kėlė problemų. Sparnai niekaip neišsiskleidė, todėl Ofelija savo dainą „Butterfly“ atliko sėkmingai tik trečiu bandymu.

A.Lukošius patarė jai atsisakyti šių drugelio sparnų ir visko, kas gali sukelti nesklandumų scenoje. Tai – sėkmingo pasirodymo paslaptis. Tuo tarpu R.Zilnys gyrė prieš porą metų išleistą Ofelijos albumą. Tuomet dar tikruoju Liepos Maknavičiūtės vardu žinoma atlikėja albumą pavadino „Ofelija“. Muzikos apžvalgininkas puikiai prisiminė šį albumą, tačiau išreiškė abejones dėl dainininkės pasirodymo „Eurovizijoje“ – jis palygino ją su „Coliuke, pasiklydusia japoniškame anime filme“.

„Aš nesu labai tikras, kad tai pats geriausias sprendimas. Pirmiausia, daina man atrodo blanki. Pats pasirodymas su sparnais ir bėgiojimais man primena mokyklinį teatrą“, – sakė Ramūnas ir pridūrė, kad bėgiojimas jai trukdė tinkamai dainuoti.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Ketvirtuoju numeriu pasirodė Dainotas Varnas, kuris atliko dainą „Merry-go-round“. Lyriško kūrinio žodžius Dianotas parašė pats, o muziką sukūrė kartu su Kasparu Meginiu ir Edgaru Žaltausku.

„Man patiko, man buvo gražu. Tai daina, kuri galėtų patikti tiems, kurie mėgsta John Legend. Vieni pliusai. Reikalas su tokiais kūriniais, kad čia nelabai yra ką keisti, nelabai ką reikia daryti. Man atrodo, kad čia visai neblogas variantas“, – komplimentus žarstė R.Zilnys ir išdavė publikai, kad Dainotas ir Ruta Loop – pora. Tad kodėl jie kartu nedalyvauja „Eurovizijoje“?

„Esame individualūs, geri dainininkai, todėl dalyvaujame ne kaip duetas, o kaip atskirti atlikėjai. Mes turime pakankamai parako, kad galėtume dalyvauti individualiai“, – patikino Dainotas.

„Jei kuris nors iškris, o kitas pereis, kuris miegos ant sofos?“ – neatlyžo Ramūnas.

„Žinoma, kad aš“, – nė nemirktelėjęs atsakė Dainotas.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Klajokle save vadinanti dainininkė Rugilė Daujotaitė „Eurovizijos“ atrankose dalyvauja jau ne pirmą kartą. Penktuoju numeriu pasirodžiusi atlikėja pristatė dainą „Love is the Flower of Life“. Nors dainos pavadinimas angliškas, beveik visas jos tekstas – lietuviškas. Kodėl priedainis parašytas anglų kalba?

„Kad daugiau žmonių suprastų dainos žinutę, kurią nešė protėviai visais laikais, jog meilė yra gyvenimo gėlė“, – tikino Rugilė.

Leonas vis dėlto patarė, kad jai rinktis lietuvišką dainos pavadinimą. Muzikos prodiuseris taip pat pažymėjo, jog jam trūko stipraus priedainio, daina pasirodė turinti pernelyg daug dalių. „Bet tai nereiškia, kad daina yra bloga. Daina yra graži, gražūs liaudiški motyvai“, – patikino Leonas.

„Jūs turite žavingą balsą. Gal visas kūrinys ir tai, ką aš pamačiau, man pasirodė per daug visko vienu metu. Kai visko per daug, klausytojas nori trauktis nuo viso šito“, – pastebėjo Vytautas.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Šeštasis numeris – Kotryna Juodzevičiūtė, atsinešusi dainą „That Girl“. Iškart po pasirodymo Kotryna tapo viena vakaro favoričių.

„Daina patiko. Aišku, yra tam tikras jausmas, kad ant scenos matai lietuvius, kurie geriausiu atveju žiemą ilsisi Vichy vandens parke, bet apsimeta kad yra iš Majamio. Bet jaučiasi amerikietiškas linksmumas, RnB. Skamba gerai. Balsas – super. Daina – vykusi. Viskas tvarkoje“, – sakė Ramūnas.

„Stilistiškai labai patiko kūrinys. Iš to, ką girdėjau šįvakar, išsiskiriantis kūrinys. Vizualizacijos taip pat labai geros. Pilnai tave įsivaizduočiau atstovaujant Lietuvą“, – patikino Leonas.

Komisijos nariai smalsavo, ar dvyliktoje klasėje besimokanti Kotryna būtų pasiruošusi atidėti mokyklos baigimą dėl „Eurovizijos“, mat konkursas vyks kaip tik tuo metu, kai visoje Lietuvoje bus laikomi brandos egzamintai. „Visą gyvenimą tai sakau ir galiu pakartoti: man nieko nėra svarbiau už muziką. Nėra nieko, kas man sutrukdytų dainuoti. Palauks ta mokykla“, – nedvejojusi atsakė Kotryna.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Televizijos projekto „Lietuvos talentai 2011“ nugalėtojas Marius Petrauskas buvo vienas iš nedaugelio šioje atrankoje dainavęs lietuviškai. Septintuoju numeriu pasirodęs vyras atliko kūrinį „Kol meilė gyva“.

„Man labai patiko aranžuotė. Gal pati daina yra estradinė, bet tai visiškai nereiškia, jog tai yra negerai. Kūrinys tiktų filmui, kaip garso takelis, ar net miuziklui. Taip pat man patinka, kad daina atliekama lietuvių kalba“, – komplimentus išsakė Leonas.

„Man norėjosi iš Mariaus, kad jis dainą atliktų drąsiau. Atrodo, šitoje dainoje yra daug vieots skrydžiui, o jei pradėjome kukliai ir jautriai, tai norėjosi, kad išsiskleistų sparnai ir vokaliai, ir vizualiai“, – kaip patobulinti pasirodymą patarė Vytautas.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Kartu su prodiuseriu GeraiGerai į sekantį „Eurovizijos“ atrankos etapą perėjusi Silvija Pankūnaitė bando savo jėgas konkurse ir kaip solo atlikėja. Šįsyk ji pristatė dainą „Real“. O kuri eurovizinė daina jai pačiai labiau patinka?

„Čia tas pats, kas lyginti, kuris vaikas tau gražesnis ar labiau patinka“, – negalėjo atsakyti Silvija. O ką apie jos dvi dainas mano komisija? R.Zilnys tikino, kad sunku apsispręsti: jei pirmoji daina jam kliuvo dėl to, kad neaiškus priedainis, šioje dainoje, jo nuomone, nebuvo Silvijai vietos atsiskleisti.

„Manau, kad daina yra puiki. Man asmeniškai norėtųsi stipresnės vokalo ekspresijos. Taip daina taptų stipresnė“, – sakė Leonas.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Devinti į sceną lipo balsingieji „El Fuego“. Vyrų grupė atliko Pauliaus Bagdanavičiaus sukurtą dainą „I Do Believe“.

„Tai kūrinys, kuris toli nuskrenda į moterų širsdis, į amžiną meilę... Tai taip gilu, tai taip didinga, kad labai greitai pradedi galvoti: o jei viską padarius paprasčiau ir linksmiau?“ – svarstė Vytautas, pareiškęs, kad jam trūksta žemiškumo.

„Vaikinai su operiniais vokalais yra bandyta formulė „Eurovizijoje“. Pati mintis siųsti tokią grupę nėra bloga. Aš pritarčiau Vytautui, kad daina giedra, šviesi, optimistiška, bet ties pirma minute pasidaro truputį nuobodu“, – kalbėjo Ramūnas.

Jiems pritarė ir Leonas, pasiūlęs atlikti dainą lietuvių kalba. Jo manymu, kūrinyje reikėtų paieškoti paprastesnių elementų, nes mažiau kartais būna daugiau.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Dešimta šįvakar – Marija Grabštaitė, atsinešusi į konkursą užsienio kompozitorių parašytą kūrinį „This Love“.

„Aš neturiu jokių priekaištų atlikimui. Bet čia girdimą dainą aš įsivaizduoju pateiktą jau kaip siunčiamą atstovauti Lietuvai. Ar norėčiau jos paklausyti mašinoje? Ar ji man įstrigtų? Į visus šiuos klausimus kol kas negaliu atsakyti labai teigiamai“, – kritiškai kalbėjo Arnoldas.

„Šiandien, kaip tik vairuodamas automobilį, turėjau progą išgirsti šį kūrinį ir pagalvojau, koks geras gabalas, – Arnoldui atliepė Leonas. – Kūrinys – super. Vienas iš stipriausių. Tu esi viena rimčiausių konkurenčių ir esi pilnai verta patekti į finalą.“

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Rasa Kaušiūtė, kuri pasirodė 11 numeriu, į „Euroviziją“ atsinešė dainą „Silence“. Viso pasirodymo metu už Rasos nugaros buvo rodomos fotografės Liucijos Karalienės nuotraukos.

Po jo vertinimo komisija priminė visiems dalyviams, kad per didžiąją „Euroviziją“ Portugalijoje nebus galima naudotis vizualizacijomis. „Eurovizijos“ organizatoriai pabrėžė, jog tai dainų konkursas, todėl šiemet už atlikęjų nugarų nebus ekranų, vizualizacijomis sustiprinančių įspūdį. Būtent vizualizacijos, R.Zilnio nuomone, Rasos pasirodymo metu suteikė daug šarmo. Ramūnas patarė dainininkei labiau padirbėti su daina.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Priešpaskutinis, 12 numeriu pažymėtas pasirodymas – tai grupė „The Roop“. Ji „Eurovizijos“ žiūrovų širdis užkariauti bando su daina „Yes, I Do“.

„Aš pasiilgau tokio grupės įvaizdžio. Man džiugina. Man labai patiko. Pati daina gerai pasirinkta ir puikiai tinka, gerai įsimena. Daina pozityvi, gerai nuteikianti. Daina labai tinkama „Eurovizijai“, – pagyrų negailėjo L.Somovas.

„Aš sutinku su tuo, ką pasakė Leonas. Idėja dar graži ir svarbi – gyvenimas yra gražus net tuomet, kai tau labai liūdna ir esi duobėje, – pastebėjo R.Zilnys. – Su tomis žinutėmis Eurovizijoje yra taip: yra buvę kūrinių apie smurtą namuose, apie pabėgėlių problemą... Tai nėra taip jau nauja. Viena pagrindinių rizikų yra ta, kad žinutė būtų suprasta.“

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Paskutinė scenoje pasirodė Monika Marija Paulauskaitė, paskutinė įšokusi į „Eurovizijos“ traukinį. „Lietuvos balso“ nugalėtoja apie dalyvavimą „Eurovizijoje“ pranešė tą pačią dieną, kai buvo filmuojama paskutinė pirmojo „Eurovizijos“ atrankos etapo laida. Konkurse Monika Marija dalyvauja su daina „The Truth“, kurią jai perleido iš „Eurovizijos“ pasitraukusi Erica Jennings.

„Jeigu eisite į kitą etapą, aš manau, kad jūs laimėsite ne daina, o balsu. Daina graži, bet patys įspūdingiausi dalykai nutinka, kai rodote savo balso galią. Tuo metu šiurpsta oda ir yra labai gražu. Jūs gana smarkiai sumaišėte kortas kitiems dalyviams. Aš manau, kad būsite labai stipri kandidatė šiais metais“, – patikino Ramūnas.

„Jūsų balsas yra nuginkluojantis. Aš ne vienam esu sakęs, kad esate iš tų atlikėjų, kuriam galite duoti meniu ir jie sudainuos tą meniu taip, kad atrodys, jog tai gražiausias muzikinis kūrinys“, – komplimentus žarstė ir Vytautas.

Šį vakarą Monika Marija tapo lydere. Susumavus komisijos ir žiūrovų balsus ji žengė į kitą etapą. Kartu su Monika į tolimesnes atrankas iškeliavo Jurgis Brūzga, Marija, Kotryna Juodzevičiūtė, Rūta Loop ir The Roop.

Nacionalinė „Eurovizijos“ atranka bendrų balų lentelė
Nacionalinė „Eurovizijos“ atranka bendrų balų lentelė
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai